2020-08-20

Karolina Gilon: Każdy może zmieniać świat na lepsze

0

Jedna z prowadzących „Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski” dla POLSAT.PL. Karolina Gilon w specjalnej rozmowie opowiedziała, jak ważnym tematem jest dbanie o środowisko i w jaki sposób stara się działać na rzecz ochrony planety. Jakie znaczenie ma dla niej „Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski”? Koncert w niedzielę 23 sierpnia od godz. 20:00 w Polsacie.

- Dbanie o środowisko jest coraz ważniejsze dla ludzi na całym świecie, również dla Polaków. Czy cieszy się pani, że będzie jedną z trzech prowadzących koncert, którego ideą jest propagowanie ekologicznego stylu życia?
- Oczywiście, jak najbardziej! Byłam szczęśliwa, gdy wzięłam udział w kampanii „Program Czysta Polska” na antenie Telewizji POLSAT. Uważam, że gdy ma się głos, powinno wykorzystywać się go w słusznych sprawach, robiąc coś dobrego dla siebie i innych. Dlatego „Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski” to wisienka na torcie, jeśli chodzi o promowanie zdrowego stylu życia i bycia eco na co dzień. Dodatkowo cieszę się, że na scenie pojawię się u boku Pauliny Sykut-Jeżyny i Krzysztofa Ibisza, pierwszy raz wystąpimy jako trio.

- Po zdjęciach na pani Instagramie widać, że idea koncertu jest bliska pani sercu.
- Ekologia jest dla mnie bardzo ważnym tematem. Każdy człowiek jest częścią tego świata. To od nas zależy, jak wygląda planeta. To my, ludzie, mamy bezpośredni wpływ na to co będzie działo się na ziemi w przyszłości. Każdy, kto uświadomi sobie, że jest integralnym elementem ekosystemu, może zmienić to co jest złe. Nie można mówić, że nas to nie dotyczy, bo to nieprawda. Każdy może zacząć segregować śmieci, oszczędzać wodę czy zrezygnować z używania plastikowych torebek.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karolina Gilon (@karolinagilonofficial)

- A co pani robi, żeby być bardziej eco?
- Odkąd zaczęłam być świadoma i wrażliwsza na świat wokół mnie, od razu zaczęłam segregować śmieci! Staram się kupować rzeczy, które są z recyklingu. Od czterech lat nie jem mięsa, co ma również wpływ na wodę, która jest potrzebna do hodowli zwierząt, a której może kiedyś zabraknąć. Oszczędzam również wodę biorąc szybkie prysznice, a nie długie kąpiele, jak to było kiedyś. Ograniczyłam też kupowanie ubrań. Teraz staram się przerabiać moje ciuchy, albo je sprzedawać, gdy mi się znudzą, ale nigdy ich nie wyrzucam. Zaczęłam od małych rzeczy (uśmiech).

- Dołącza pani do niezastąpionego duetu prowadzących, czyli Pauliny Sykut-Jeżyny i Krzysztofa Ibisza. Jakie emocje towarzyszą pani przed tak wielkim koncertem?
- Już kiedyś prowadziliśmy wspólnie tak wielką imprezę, „Sylwestrową Moc Przebojów”, ale oprócz nas na scenie pojawili się również Ela Romanowska, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Maserak i Damian Kordas. Teraz wszystko spoczywa na naszych barkach, ale wiem, że damy radę, bo Paulina i Krzysiek to profesjonaliści! Ciszę się, że mogę występować z nimi przed publicznością w Uniejowie i że mogę się od nich uczyć tej trudnej sztuki, jaką jest prowadzenie ogromnych imprez na żywo. To będzie kolejne fantastyczne doświadczenie! Już nie mogę się doczekać!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karolina Gilon (@karolinagilonofficial)

- Czy czeka pani szczególnie na któryś z występów gwiazd?
- Najbardziej nie mogę doczekać się występu Beaty Kozidrak. Ja ją tak kocham! Jestem jej fanką od wielu, wielu lat. Mam nadzieję, że będziemy miały chociaż chwilę, żeby porozmawiać i się poznać. Do koncertu Beaty odliczam godziny (śmiech)!

Rozmawiała Paula Brzezińska

Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Uzdrowisko Termalne Uniejów, Termy Uniejów oraz Stowarzyszenie Program Czysta Polska.
Patronat honorowy: Ministerstwo Klimatu oraz Marszałek Województwa Łódzkiego.
Patronem medialnym Earth Festival Uniejów 2020 jest Radio Eska.
Earth Festival Uniejów 2020 zostanie zorganizowany z zachowaniem aktualnych wytycznych dotyczących organizacji imprez masowych, zgodnych z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2020 roku, dotyczącego możliwości organizacji imprez masowych. W związku z dynamiczną sytuacją związaną z pandemią COVID-19 założenia dotyczące organizacji imprezy mogą ulec zmianie. Bieżące informacje dostępne są na stronie For Earth For Us oraz na Facebooku.

„Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski” w niedzielę 23 sierpnia o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2021