2020-08-07

Weekend z Polsatem 7-9 sierpnia. Zobacz szczegóły!

0

Domowe kino pełne gwiazd i dobrej zabawy. Zaplanuj swój czas! W piątek ludzkość stanie u progu wojny totalnej, dlatego Robert Downey Jr. i najpotężniejsi bohaterowie na Ziemi ponownie połączą swoje siły w przebojowym filmie akcji „Avengers: Wojna bez granic”. Potem wyruszymy w podróż pełną przygód z Harrisonem Fordem w poszukiwaniu zaginionej arki. Sobota upłynie z romansem Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w drugiej części ponadczasowego „Titanica”. Następnie Hugh Jackman cofnie się do lat 70. XX wieku, żeby odnaleźć Jamesa McAvoy oraz Michaela Fassbendera i namówić ich do współpracy w hicie „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”. Niedzielny wieczór będzie pełen dobrego humoru. Swój spektakularny program „Seks, alkohol i książki” zaprezentuje Kabaret Neo-Nówka, a potem Harrison Ford i Josh Hartnett w komedii kryminalnej „Wydział zabójstw, Hollywood”. Oto weekend z Telewizją POLSAT od 7 do 9 sierpnia. Zapraszamy!

PIĄTEK, 7 sierpnia 2020 r.

Avengers: Wojna bez granic - godz. 20:00
Spektakularne starcie na śmierć i życie, obejmujące cały świat herosów z Marvel Studios. „Avengers: Wojna bez granic” to trzecia odsłona wspólnych przygód superbohaterów, znanych z komiksów wydawnictwa Marvel Comics. W obliczu zagłady superbohaterowie muszą zjednoczyć siły!
Tym razem Kapitan Ameryka (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Czarna Wdowa (Scarlett Johansson), Doktor Strange (Benedict Cumberbatch), Iron Man (Robert Downey Jr.), Czarna Pantera (Chadwick Boseman) i między innymi Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) łączą swoje siły ze Spider-Manem (Tom Holland) oraz Star-Lordem (Chris Pratt) i innymi Strażnikami Galaktyki, aby pokonać szalonego Thanosa (Josh Brolin), który zagraża wszystkim rasom we wszechświecie. Celem tyrana jest zdobycie sześciu Kamieni Nieskończoności, potężnych artefaktów mających mu dać nieograniczone moce. Avengersi ramię w ramię z innymi superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny.
Dystrybucja filmu „Avengers: Wojna bez granic” na całym świecie przyniosła rekordowe zyski - ponad 2 miliardy dolarów, co stanowi czwarty wynik w historii kina.

  

Poszukiwacze zaginionej Arki - godz. 23:15
Harrison Ford w słynnym filmie przygodowym spod znaku Nowej Przygody, który odniósł niebywały sukces na całym świecie i zapoczątkował jeden z najpopularniejszych cyklów filmowych w historii kina!
Jest rok 1936. Amerykański archeolog i poszukiwacz przygód, dr Henry „Indiana” Jones Jr. (Harrison Ford) w trakcie ekspedycji naukowej w Peru odkrywa starożytny grobowiec, ukryty w dżungli, i cudem unikając śmiertelnej pułapki wykrada z niego złoty posążek bóstwa. Skarb podstępem odbiera mu jego największy rywal, pracujący dla nazistów, Rene Belloq (Paul Freeman). Okazja do rewanżu nadarza się, gdy Indiana Jones po powrocie do kraju i uniwersyteckich obowiązków otrzymuje tajne zadanie od służb specjalnych. Zbliża się II Wojna Światowa i wedle ustaleń alianckiego wywiadu niemieccy naukowcy odkopali na egipskiej pustyni miasto. W podziemnej świątyni - wedle legendy - ukryto zaginioną od czasów Starożytności, biblijną Arkę Przymierza. By nie dopuścić do przejęcia bezcennego artefaktu przez nazistów, Indiana Jones wyrusza do Egiptu. Jego podróż wiedzie przez Nepal, gdzie spotyka on swoją dawną miłość - Marion (Karen Allen). Jej ojciec - także archeolog - odnalazł przed laty laskę Mojżesza. Zapisane na tej relikwii wskazówki są niezbędne do odnalezienia miejsca ukrycia Arki Przymierza. Indy uwalnia dziewczynę z rąk hitlerowskich szpiegów i następnie razem przybywają do Kairu, gdzie już czekają na niego arabski morderca w czarnej masce i zdradziecka małpa.
„Poszukiwacze zaginionej Arki”, których producentem był George Lucas, na podstawie jego pomysłu i pisarza i reżysera Philipa Kaufmana, według scenariusza innego wybitnego reżysera, Lawrence’a Kasdana i w reżyserii mistrza Stevena Spielberga, z muzyką Johna Williamsa to klasyka kina przygodowego. Film ten zdobył cztery Oscary - m.in. za efekty specjalne i scenografię, a także cztery nominacje w najważniejszych kategoriach.

SOBOTA, 8 sierpnia 2020 r.

Titanic, cz. 2 - godz. 20:00
Druga część melodramatu w reżyserii Jamesa Camerona. Nagrodzona jedenastoma Oscarami, w tym dla najlepszego filmu, historia miłosna, która została najbardziej kasowym filmem wszech czasów. Leonardo DiCaprio i nominowana do Oscara Kate Winslet tworzą wspaniałe, niezapomniane kreacje aktorskie jako Jake i Rose - para młodych kochanków, którzy poznali się podczas dziewiczego rejsu „niezatapialnego” transatlantyku Titanic. Nie dane im było jednak zaznać pełni szczęścia i miłosnych uniesień. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie.
Współcześnie grupa łowców skarbów próbuje z wraku „Titanica” wydostać „Serce Oceanu” - brylant o bezcennej wartości. Jednak jedynym łupem ekipy staje się kaseta zawierająca między innymi rysunek nieznajomej dziewczyny ze słynnym brylantem na szyi. Informacja o tym dociera do wiekowej Rosse Calvert (Gloria Stuart), która rozpoznaje siebie w osobie z obrazka. Podczas następnej wyprawy statku, Rosie towarzyszy ekipie, co staje się dla niej pretekstem do powrotu pamięcią do tego pamiętnego rejsu, który zakończył się katastrofą transatlantyka. Płynęła nim jako siedemnastoletnia dziewczyna - Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet) wraz z matką (Frances Fisher) oraz bogatym, ale nie kochanym narzeczonym, Calem Hockleyem (Billy Zane). W innej biedniejszej części statku, na dolnym pokładzie wyruszył też do Ameryki Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) - obieżyświat o artystycznych zdolnościach. Przypadek sprawił, że młodzi poznali się, a wkrótce też pokochali.

Katastrofa „Titanica” zawsze fascynowała filmowców, ale dopiero historia opowiedziana przez Jamesa Camerona odniosła tak wielki sukces u publiczności. Zyskała też entuzjastyczne opinie wśród krytyki, co zaowocowało mnóstwem nagród, na czele z rekordową liczbą Oscarów - wyrównując rekord „Ben Hura” z 1959 roku. Przede wszystkim „Titanic” został uznany za najlepszy film roku. Ponadto nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymali: James Cameron za reżyserię, a także raz jeszcze James Cameron oraz Conrad Buff i Richard A. Harris za montaż, Russell Carpenter za zdjęcia, Peter Lamont i Michael Ford za scenografię i dekoracje, Deborah Scott za kostiumy, James Horner za muzykę i piosenkę, razem z Willem Jenningsem, Tom Johnson, Gary Rydstrom, Mark Ulano i Gary Summers za dźwięk, Thomas Fisher, Rob Legato i Mark Jasoff za efekty specjalne oraz Christopher Boyes i Tom Bellfort za montaż efektów specjalnych. Ponadto nominowani byli do nagrody Oscara: odtwarzające tę samą postać głównej bohaterki - Rose, ale w różnych czasach: Gloria Stuart za najlepszą rolę drugoplanową i Kate Winslet za najlepszą rolę pierwszoplanową oraz Simon Thompson, Tina Earnshaw i Greg Cannom za charakteryzację. Równie liczne były nagrody Zagranicznej Krytyki Filmowej, Złote Globy, których rozdanie poprzedza Oscary, a zostali nimi uhonorowani: James Cameron za reżyserię, James Horner za muzykę i piosenkę wraz z Willem Jenningsem i przede wszystkim producenci „Titanic”, jako najlepszego filmu roku. Nominowani do tej nagrody zostali: Leonardo DiCaprio i Kate Winslet za role dramatyczne, Gloria Stuart za rolę drugoplanową oraz James Cameron za scenariusz. Ponadto James Cameron otrzymał nagrodę Gildii Amerykańskich Reżyserów.

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie - godz. 22:05
Hugh Jackman, James McAvoy, Michael Fassbender, Peter Dinklage i Jennifer Lawrence w kolejnej odsłona kultowej serii.
W niedalekiej przyszłości mutanci żyją w ciągłym zagrożeniu. Są skutecznie ścigani przez Sentinele, 5,5-metrowe mordercze machiny, które nie tylko wykrywają gen mutacji, ale także przejmują moce i wygląd swoich ofiar. By przetrwać, mutanci muszą wpłynąć na historię i sprawić, żeby Sentinele nigdy nie powstały. Jedynym, który dzięki umiejętności regeneracji może przeżyć podróż w czasie jest Wolverine (Hugh Jackman). Jego zadaniem jest cofnąć się do lat 70. XX wieku, odnaleźć Charlesa Xaviera (James McAvoy) i Magneta (Michael Fassbender), namówić ich do współpracy i powstrzymać dr Bolivara Traska (Peter Dinklage) przed stworzeniem robotów-zabójców. Misja jest trudna, bowiem w latach 70. Xavier jest wrakiem człowieka. Załamany po stracie uczennicy i przyjaciółki Raven (Jennifer Lawrence) i po wypadku, w wyniku którego został sparaliżowany, izoluje się od świata. Przyjmuje serum, dzięki któremu co prawda może chodzić, ale traci swoje niezwykłe zdolności mentalne. Współpraca z Magento, który odebrał mu Raven jest ostatnią rzeczą, o której myśli. Tymczasem Raven, która przyjęła imię Mystique, zwróciła się przeciw ludziom. Od lat podąża własną drogą, mszcząc się na tych, którzy krzywdzą mutanty. Jej celem jest dr Trask, którego śmierć na zawsze poróżniłaby ludzi i mutantów, przyczyniając się do wprowadzenia programu budowy Sentineli. Wolverine i Xavier muszą ją powstrzymać.

NIEDZIELA, 9 sierpnia 2020 r.

Seks, alkohol i książki - program kabaretu Neo-Nówka - godz. 20:00
Najbardziej spektakularny program kabaretu Neo-Nówka. 18 Tirów ze sprzętem, dwupoziomowa scena, wizualizacje, nowoczesne oświetlenie, pirotechnika, tancerki, nienumerowane miejsca siedzące, czasami nawet telebim i towarzyszący kabaretowi zespół Żarówki. Czy ktoś miał więcej?
Pochodzą z Wrocławia i okolic. Uprawiają satyrę polityczną, szalenie inteligentnie i dowcipnie. Neo-Nówka to obecnie zespół trzyosobowy. Roman Żurek - założyciel tego kabaretu i właściciel prawdziwie kamiennej twarzy, pod którą drzemie wulkan humoru. Michał Gawliński - z wykształcenia nauczyciel, na scenie ekspert od ról... życiowych oferm. Natomiast scenicznym „prawdziwym mężczyzną” - amantem lub macho (w zależności od potrzeb) najczęściej bywa Radosław Bielecki, prywatnie znany ze swego apetytu. Kabaret Neo-Nówka powstał w 2000 roku, założony przez grupę wrocławskich studentów. Ale uznanie na polskiej scenie kabaretowej ci artyści zdobyli, dopiero gdy... założyli moherowe czapeczki i powiedzieli, co ich naprawdę irytuje w naszej obyczajowości. Zostali dostrzeżeni i nagrodzeni - od początku swojej działalności kabaret zdobył ponad 20 nagród i wyróżnień. Są uważnymi obserwatorami naszych czasów, rzeczywistości społecznej i politycznej, więc tematów im nie brakuje. Ich skecze demaskują wszechogarniający absurd i pokazują śmieszność ludzkich przywar i niedołęctwo myśli. Oni wywiązują się z tej misji wzorowo, my mamy przyjemność oglądać ich na scenie, ich występy to bowiem zawsze niepowtarzalne show z przezabawnymi kostiumami.

Wydział zabójstw, Hollywood - godz. 22:05
Komedia kryminalna z Harrisonem Fordem i Joshem Hartnettem w rolach głównych, której akcja rozgrywa się w Hollywood.
W jednym z nocnych klubów Hollywood doszło do zbrodni. Policja natychmiast rozpoczyna dochodzenie. Do sprawy zostają przydzieleni dwaj detektywi. Doświadczony Joe Gavilan (Harrison Ford), pomimo wieku, ciągle znajduje się u szczytu swoich możliwości zawodowych. Pewnego dnia jego życie osobiste gwałtownie się rozpada. Na domiar złego Joe musi zwrócić byłej żonie pokaźną sumę pieniędzy, szuka więc dodatkowych źródeł dochodu i dorabia jako... agent nieruchomości. Jego partner, K.C. Calden (Josh Hartnett), wydaje się być bardziej zainteresowany dodatkowymi zajęciami nauczyciela jogi i początkującego aktora - wydaje mu się, że jest drugim Brando. Różni ich prawie wszystko, obu łączy... brak motywacji do pracy w policji. Czy mimo to uda im się rozwikłać zagadkę brutalnego morderstwa niezwykle obiecującego rapera?
Co jeszcze bardziej nieprawdopodobne, to film na faktach. Pierwowzorem bohatera, granego przez Forda, był Robert Souza, detektyw policji w Los Angeles z dwudziestopięcioletnim stażem, i to on napisał scenariusz do „Hollywood Homicide”. To był jego debiut, tak udany, że obecnie jest uznanym scenarzystą, konsultantem i producentem w Hollywood.

Włącz emocje! Z Polsatem!

Komentarze
© Polsat 2020