2020-08-04

Liga Mistrzów i Liga Europy w Polsat Sport Premium

0

Najlepsze i najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki piłkarskie świata wracają do gry. Ze względu na pandemię koronawirusa bieżący sezon piłkarski na Starym Kontynencie jest wyjątkowo długi i zakończy się dopiero w sierpniu. Wszystkie sierpniowe mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA pokażą kanały Polsat Sport Premium.

Tegoroczni zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA mieli zostać wyłonieni w maju. Przerwa spowodowana pandemią koronawirusa wydłużyła jednak rozgrywki i zmusiła UEFA do zmiany formuły z ligowej na turniejową. Półfinały i finał Champions League zostaną rozegrane na dwóch stadionach Lizbony. Gospodarzami ćwierćfinałów, półfinałów oraz finału Europa League będą zaś Kolonia, Duisburg, Düsseldorf i Gelsenkirchen. Jednak zanim najlepsze zespoły Ligi Mistrzów i Ligi Europy zostaną skoszarowane w Portugalii i Niemczech, należy dokończyć fazę rozgrywek, którą COVID-19 przerwał w marcu.

W środę i czwartek odbędzie się walka o ćwierćfinały Ligi Europy. Sześć spotkań udało się rozegrać w marcu, dlatego rywalizacja w tych parach zostanie dokończona w formie meczów rewanżowych. Starcia Inter Mediolan - Getafe CF oraz Sevilla FC - AS Roma rozstrzygnie zaś tylko jeden mecz.

Środowe studio otwierające cały wieczór z Europa League w Polsacie Sport Premium rozpocznie się o godzinie 17:00. Program poprowadzi Paulina Chylewska, a jej gośćmi będą Artur Wichniarek, Dariusz Dziekanowski, Radosław Majewski oraz Roman Kołtoń. Analizę taktyczną wszystkich spotkań przeprowadzą Tomasz Łapiński i Dariusz Wdowczyk, a porównania i ciekawostki przedstawią Szymon Rojek i Karolina Kozłowska. Na stanowiskach komentatorskich pracować zaś będą Grzegorz Michalewski i Paweł Golański (FC Kopenhaga - Basaksehir Stambuł), Andrzej Janisz i Tomasz Hajto (Szachtar Donieck - VfL Wolfsburg), Marcin Feddek i Maciej Żurawski (Manchester United - LASK Linz) oraz Cezary Kowalski i Marcin Lepa (Inter Mediolan - Getafe CF). Dzień meczowy o godz. 23:30 podsumuje magazyn skrótów.

Czwartkowy wieczór z Ligą Europy poprowadzi Przemysław Iwańczyk. Od godziny 17:00 jego gośćmi będą Tomasz Hajto, Grzegorz Rasiak, Piotr Czachowski i Roman Kołtoń. Na stanowisku analizy taktycznej Marcinowi Feddekowi towarzyszyć będzie Tomasz Łapiński, a kącik porównawczo-ciekawostkowy ponownie poprowadzą Szymon Rojek i Karolina Kozłowska. Mecze skomentują Cezary Kowalski i Paweł Golański (Sevilla FC - AS Roma), Mariusz Hawryszczuk i Przemysław Łagożny (Bayer Leverkusen - Glasgow Rangers), Piotr Przybysz i Maciej Żurawski (Wolverhampton - Olympiacos) oraz Andrzej Janisz i Artur Wichniarek (FC Basel - Eintracht Frankfurt). O godz. 23:30 wszystkie spotkania zostaną podsumowane w magazynie skrótów.

W piątek powróci natomiast Liga Mistrzów. W niej awans do ćwierćfinałów już zapewniły sobie Atletico Madryt, Paris Saint-Germain, RB Lipsk i Atalanta Bergamo. Co ciekawe dla zespołu z Niemiec to dopiero drugi sezon w europejskiej elicie, a Włosi są absolutnym debiutantem. O wejście do najlepszej ósemki wciąż walczą Real Madryt, Manchester City, Olympique Lyon, Barcelona, Chelsea Londyn, Juventus Turyn, Napoli oraz Bayern Monachium. W trzech ostatnich ekipach występują Polacy, z których największe szanse awansu ma Robert Lewandowski. Jego Bayern w pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonał na wyjeździe Chelsea 3:0 i rewanż w Monachium wydaje się formalnością.

Po remisie 1:1 na własnym stadionie, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński z Napoli powalczą o awans w Barcelonie. Z kolei Wojciech Szczęsny i jego Juventus spróbują na własnym stadionie odrobić jednobramkową stratę z pierwszego meczu z Olympique Lyon.

Piątkowy wieczór z Ligą Mistrzów w Polsacie Sport Premium o godz. 18:00 rozpocznie rozbudowane studio publicystyczno-rozrywkowe. Poprowadzi je Paulina Chylewska, którą wspierać będą Roman Kołtoń, Piotr Czachowski, Dariusz Dziekanowski i Artur Wichniarek. Analizę taktyczną przeprowadzą Tomasz Łapiński i Dariusz Wdowczyk. Nie zabraknie też ciekawostek i porównań autorstwa Szymona Rojka i Karoliny Kozłowskiej oraz Kuchni Mistrzów i Muzyki Mistrzów w wykonaniu Karoliny Szostak, Tomasza Karolaka i Hirka Wrony. Nowością będzie kącik retro Tomasza Włodarczyka. Piątkowe mecze skomentują Cezary Kowalski i Tomasz Hajto (Manchester City – Real Madryt) oraz Marcin Lepa (Juventus Turyn – Olympique Lyon). Punktualnie o północy wystartuje magazyn skrótów.

Gospodarzem sobotniego wieczoru z Ligą Mistrzów w Polsacie Sport Premium będzie Przemysław Iwańczyk. Jego gośćmi od godziny 18:00 będą Jerzy Engel, Roman Kołtoń, Piotr Czachowski i Tomasz Hajto. Tomasz Łapiński i Dariusz Wdowczyk zatroszczą się o analizę taktyczną spotkań, a duet Szymon Rojek i Karolina Kozłowska przedstawi porównania i ciekawostki. Tomasz Włodarczyk ponownie zabierze widzów w podróż retro po Champions League, a o Kuchnię i Muzykę Mistrzów zatroszczą się Karolina Szostak, Tomasz Karolak i Hirek Wrona. Komentatorami sobotnich meczów będą Bożydar Iwanow i Paweł Golański (Barcelona – Napoli) oraz Marcin Feddek i Artur Wichniarek (Bayern – Chelsea). Cały dzień z Ligą Mistrzów podsumuje magazyn skrótów, który rozpocznie się o północy.

Mecze Ligi Europy UEFA w kanałach Polsat Sport Premium 1 i 2:
Środa, 5 sierpnia:
Godz. 18:45 - Polsat Sport Premium 1: Szachtar Donieck - VfL Wolfsburg
Godz. 18:10 - Polsat Sport Premium 2: FC Kopenhaga - Istanbul Basaksehir FK
Godz. 20:50 - Polsat Sport Premium 1: Manchester United - LASK Linz
Godz. 20:50 - Polsat Sport Premium 2: Inter Mediolan - Getafe CF

Czwartek, 6 sierpnia:
Godz. 18:45 - Polsat Sport Premium 1: Sevilla FC - AS Roma
Godz. 18:10 - Polsat Sport Premium 2: Bayer Leverkusen - Glasgow Rangers
Godz. 20:50 - Polsat Sport Premium 1: FC Basel - Eintracht Frankfurt
Godz. 20:50 - Polsat Sport Premium 2: Wolverhampton Wanderers - Olympiacos Pireus

Mecze Ligi Mistrzów UEFA w kanałach Polsat Sport Premium 1 i 2:
Piątek, 7 sierpnia:
Godz. 20:15 - Polsat Sport Premium 2: Manchester City - Real Madryt
Godz. 20:50 - Polsat Sport Premium 1: Juventus Turyn - Olympique Lyon

Sobota, 8 sierpnia:
Godz. 20:15 - Polsat Sport Premium 2: FC Barcelona - SSC Napoli
Godz. 20:50 - Polsat Sport Premium 1: Bayern Monachium - Chelsea Londyn

Po więcej informacji sportowych zapraszamy na POLSATSPORT.PL.

Komentarze
© Polsat 2020