2020-07-31

Weekend z Polsatem 31 lipca - 2 sierpnia. Zobacz szczegóły!

0

Jak atrakcyjnie spędzić czas przed telewizorem? Sprawdź, co oferujemy! Domowe kino pełne gwiazd i dobrej zabawy w Polsacie! W piątek Robert Downey Jr. i najpotężniejsi bohaterowie na Ziemi połączą swoje siły, aby zniszczyć potężnego wroga w przeboju kinowym „Avengers: Czas Ultrona”. Następnie Ethan Hawke, by uratować przyszłość, będzie musiał uchronić swoją przeszłość i dlatego przeniesie się w czasie w thrillerze „Przeznaczenie”. Sobota upłynie z romansem Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w pierwszej części ponadczasowego „Titanica”. Potem Hugh Jackman i Halle Berry wystąpią w wielkim widowisku science-fiction „X-Men: Ostatni bastion”. Niedzielny wieczór będzie jak zwykle pełen dobrego humoru, tym razem z kabaretem Koń Polski w programie „Festiwal Kabaretu w Koszalinie - Marian i Hela. Wakacje 2020”. Oto weekend z Telewizją POLSAT od 31 lipca do 2 sierpnia. Zapraszamy!

PIĄTEK, 31 lipca 2020 r.

Przeznaczenie - godz. 23:10
Thriller science-fiction, powstały na motywach opowiadania pt. „Wszyscy wy zmartwychwstali...”, autorstwa Roberta A. Heinleina. W roli głównej występuje czterokrotnie nominowany do Oscara, Ethan Hawke („Dzień próby”, „Przed zachodem słońca”, „Przed północą”, „Boyhood”).
„Przeznaczenie” to swoista kronika życia Agenta (Ethan Hawke), wysłanego w serię trudnych podróży w czasie, które mają zapewnić mu kontynuację kariery stróża prawa. Podczas pierwszej akcji próbuje rozbroić bombę, ale dochodzi do wymiany ognia z osobą, która chce go powstrzymać przed wypełnieniem jego misji. Pomimo jego poświecenia, bomba wybucha i spala mu twarz. Dzięki urządzeniu przenoszącemu w czasie główny bohater trafia do szpitala w przyszłości. Gdy Agent dochodzi do siebie po rekonstrukcji twarzy, okazuje się, że próbował zapobiec atakowi w Nowym Jorku w 1975 roku. Musi tam wrócić i raz jeszcze podjąć się tej śmiertelnie niebezpiecznej misji. Podczas ostatniego zadania Agent musi zwerbować młodszego siebie w pogoni za przestępcą, który wymyka się w czasie.

SOBOTA, 1 sierpnia 2020 r.

Titanic, cz. 1 - godz. 20:00
Melodramat - jedna z najdroższych produkcji w dziejach kina (blisko 200 milionów dolarów), jeden z najbardziej uhonorowanych (zdobywca 11 Oscarów, 6 nominacji i wiele innych, równie prestiżowych nagród filmowych), lecz przede wszystkim najbardziej kasowy film wszech czasów (prawie 2 miliardy wpływów). Widowisko filmowe bezbłędnie łączące wzruszającą historię miłości parweniusza (Leonardo DiCaprio) i panienki z wyższych sfer (Kate Winslet) z zapierającą dech w piersiach scenografią i wiernym prawdzie historycznej odtworzeniem tragedii prawie dwóch tysięcy ofiar zatonięcia MS „Titanic” w kwietniu 1912 roku po zderzeniu z górą lodową.
Współcześnie grupa łowców skarbów próbuje z wraku „Titanica” wydostać „Serce Oceanu” - brylant o bezcennej wartości. Jednak jedynym łupem ekipy staje się kaseta zawierająca między innymi rysunek nieznajomej dziewczyny ze słynnym brylantem na szyi. Informacja o tym dociera do wiekowej Rosse Calvert (Gloria Stuart), która rozpoznaje siebie w osobie z obrazka. Podczas następnej wyprawy statku, Rosie towarzyszy ekipie, co staje się dla niej pretekstem do powrotu pamięcią do tego pamiętnego rejsu, który zakończył się katastrofą transatlantyka. Płynęła nim jako siedemnastoletnia dziewczyna - Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet) wraz z matką (Frances Fisher) oraz bogatym, ale nie kochanym narzeczonym, Calem Hockleyem (Billy Zane). W innej biedniejszej części statku, na dolnym pokładzie wyruszył też do Ameryki Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) - obieżyświat o artystycznych zdolnościach. Przypadek sprawił, że młodzi poznali się, a wkrótce też pokochali.

Katastrofa „Titanica” zawsze fascynowała filmowców, ale dopiero historia opowiedziana przez Jamesa Camerona odniosła tak wielki sukces u publiczności. Zyskała też entuzjastyczne opinie wśród krytyki, co zaowocowało mnóstwem nagród, na czele z rekordową liczbą Oscarów - wyrównując rekord „Ben Hura” z 1959 roku. Przede wszystkim „Titanic” został uznany za najlepszy film roku. Ponadto nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymali: James Cameron za reżyserię, a także raz jeszcze James Cameron oraz Conrad Buff i Richard A. Harris za montaż, Russell Carpenter za zdjęcia, Peter Lamont i Michael Ford za scenografię i dekoracje, Deborah Scott za kostiumy, James Horner za muzykę i piosenkę, razem z Willem Jenningsem, Tom Johnson, Gary Rydstrom, Mark Ulano i Gary Summers za dźwięk, Thomas Fisher, Rob Legato i Mark Jasoff za efekty specjalne oraz Christopher Boyes i Tom Bellfort za montaż efektów specjalnych. Ponadto nominowani byli do nagrody Oscara: odtwarzające tę samą postać głównej bohaterki - Rose, ale w różnych czasach: Gloria Stuart za najlepszą rolę drugoplanową i Kate Winslet za najlepszą rolę pierwszoplanową oraz Simon Thompson, Tina Earnshaw i Greg Cannom za charakteryzację. Równie liczne były nagrody Zagranicznej Krytyki Filmowej, Złote Globy, których rozdanie poprzedza Oscary, a zostali nimi uhonorowani: James Cameron za reżyserię, James Horner za muzykę i piosenkę wraz z Willem Jenningsem i przede wszystkim producenci „Titanic”, jako najlepszego filmu roku. Nominowani do tej nagrody zostali: Leonardo DiCaprio i Kate Winslet za role dramatyczne, Gloria Stuart za rolę drugoplanową oraz James Cameron za scenariusz. Ponadto James Cameron otrzymał nagrodę Gildii Amerykańskich Reżyserów.

X-Men: Ostatni bastion - godz. 22:10
Po czyjej stronie będziesz? Hugh Jackman i Halle Berry w kinowym hicie!
Wielkie widowisko sci-fi z gwiazdorską obsadą w reżyserii Bretta Ratnera twórcy takich hitów jak: „Godziny szczytu”, czy „Czerwony smok”. Zwieńczenie filmowej trylogii o przygodach „X-Men”, grupy superbohaterów z kultowego komiksu wydawnictwa Marvel.

Wynalezienie lekarstwa odwracającego proces mutowania prowadzi do odwrócenia biegu historii. Po raz pierwszy mutanty: Logan - Wolverine (Hugh Jackman), Ororo Munroe - Storm (Halle Berry) i pozostali stają przed wyborem: zachować swą unikalność, co oznacza skazanie się na wieczną izolację i alienację, czy też wyrzec się pozyskanej w wyniku mutacji mocy. Przeciwstawne punkty widzenia przywódców mutantów - Charlesa Xaviera (Patrick Stewart), który naucza tolerancji, i Erika Lehnsherra - Magneto (Ian McKellen), który wierzy w przetrwanie najsilniejszych, zostają poddane ostatecznej próbie - dochodzi do wojny, która ma rozstrzygnąć wszelkie spory.

NIEDZIELA, 2 sierpnia 2020 r.

Festiwal Kabaretu w Koszalinie. Marian i Hela. Wakacje 2020 - godz. 20:00
Marian i Hela w cudownych nastrojach cieszą się z uroków wakacji. A jak wakacje, to czas na „Festiwal Kabaretu w Koszalinie”! Marian i Hela nie mogą się już doczekać!
Czekając na możliwość przygotowania kolejnego festiwalu kabaretowego w Koszalinie, lider kabaretu Koń Polski i twórca koszalińskiego Kabaretonu - Leszek Malinowski jako kultowa już postać - Hela, wspomina najlepsze skecze poprzednich edycji tej imprezy w „pięknych okolicznościach przyrody” Pobrzeża Koszalińskiego. Obok niego w programie wystąpią takie znakomitości kabaretowej sceny, jak: Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Nowaki, Kabaret Jurki, Kabaret Smile, Kabaret Chyba, Kabaret Rak oraz Ewa Błachnio, Robert Korólczyk i Michał Paszczyk.

Avengers: Czas Ultrona - godz. 23:00
Amerykański fantastycznonaukowy film akcji. Powstał na podstawie serii komiksów o drużynie superbohaterów o tej samej nazwie, wydawnictwa Marvel Comics, którzy łączą siły, aby zniszczyć potężnego wroga! Ta wojna zdecyduje o losach ludzkości!
Kiedy Tony Stark/Iron Man (Robert Downey Jr.) próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron (James Spader) ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Steve Rogers/Kapitan Ameryka (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Bruce Banner/Hulk (Mark Ruffalo), Natasha Romanoff/Czarna Wdowa (Scarlett Johansson) i Clint Barton/Hawkeye (Jeremy Renner) zostaną wystawieni na największą próbę, pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji.

Film ten jest bardzo udaną kontynuacją przeboju kinowego „Avengers” z 2012 roku. Należy do II Fazy Marvel Cinematic Universe. Twórcami komiksu byli: Stan Lee i Jack Kirby. „Avengers: Czas Ultrona” powstał za rekordowy budżet dwustu milionów dolarów, ale koszty produkcji zwróciły się już podczas weekendu otwarcia w USA. Dystrybucja tego filmu na całym świecie przyniosła ponad miliard czterysta milionów dolarów. Ten oszałamiający wynik sprawił, że superbohaterowie powrócili na duży ekran w kolejnych odsłonach tej serii: „Avengers: Wojna bez granic: (2018) i „Avengers: Koniec gry” (2019).

Włącz emocje! Z Polsatem!

Komentarze
© Polsat 2020