2020-07-27

Tydzień z Polsatem 27-30 lipca. Zobacz szczegóły!

0

Hollywoodzkie hity ze znakomitą obsadą. Zaplanuj swoje filmowe wieczory! W poniedziałkowym MegaHicie Tom Hanks jako „Kapitan Phillips” stawi czoła somalijskim piratom. Potem Jean-Claude Van Damme w filmie „Skazany na piekło” będzie walczył o życie w rosyjskim więzieniu. We wtorek rozpocznie się „Nowy początek” międzygalaktycznych relacji, kiedy tajemniczy Obcy nawiedzą Ziemię. Czy Amy Adams i Jeremy Renner nawiążą z nimi kontakt? Komediowa środa zapewni mnóstwo rozrywki. „Drużyna A” w gwiazdorskiej obsadzie wyruszy na misję, aby zmyć plamę na swoim honorze, a następnie poznamy burzliwe perypetie nastolatów w produkcji „Kocham Cię, Beth Cooper”. W czwartek Matthew McConaughey iSarah Jessica Parker pokażą, czy jest możliwa „Miłość na zamówienie”, a Adam Sandler zabierze Drew Barrymore na „50 pierwszych randek”. Zapraszamy!

PONIEDZIAŁEK, 27 lipca 2020 r.

Kapitan Phillips - godz. 20:05
Tom Hanks jako kapitan Richarda Phillips w trzymającym w napięciu thrillerze. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film Paula Greengrassa („Ultimatum Bourne'a”, „Lot 93”, „Krucjata Bourne'a”, „Krwawa niedziela”) to opowieść o porwaniu amerykańskiego statku handlowego. Liczy się tylko przetrwanie!
Wielowarstwowy obraz porwania przez somalijskich piratów amerykańskiego kontenerowca Maersk Alabama, do którego doszło w 2009 roku. Dzięki charakterystycznemu spojrzeniu reżysera Paula Greengrassa, film jest jednocześnie przyspieszającym bicie serca thrillerem i złożonym portretem przedstawiającym skutki globalizacji. Film skupia się na relacji kapitana kontenerowca Richarda Phillipsa (w tej roli dwukrotny zdobywca nagrody Akademii Tom Hanks) i dowódcy piratów Muse'a (Barkhad Abdi), który bierze go jako zakładnika. Kiedy Muse i jego ludzie obierają za cel nieuzbrojony statek Phillipsa, między mężczyznami dochodzi do starcia. W odległości stu czterdziestu pięciu mil od wybrzeża Somalii zostają oni pozostawieni na pastwę sił, nad którymi nie mają kontroli.

  

Skazany na piekło - godz. 22:55
Legenda kina akcji, Jean-Claude Van Damme jako samotny mściciel skazany na dożywocie, który musi sobie poradzić w brutalnym świecie więziennych walk.
Kyle LeBlanc (Jean-Claude Van Damme) to Amerykanin pracujący na kontrakcie w Rosji. Jego żona Grey (Marnie Alton) nie jest co prawda zadowolona z przeprowadzki, ale ma nadzieję, że wszystko wynagrodzi jej fakt, że jest razem z mężem. Sprawy przybierają jednak tragiczny obrót. Gdy Kyle'a nie ma w domu, wdziera się do niego przestępca. Próbuje zgwałcić Grey, a gdy mu się to nie udaje zabija niewinną kobietę. Kyle dociera do domu za późno. Morderca zostaje co prawda schwytany, ale przekupiony sąd uniewinnia go. Zdesperowany Kyle musi sam wymierzyć sprawiedliwość. Zabija gwałciciela, za co dostaje wyrok dożywocia w rosyjskim więzieniu. Nie jest to miejsce, w którym skazanych poddaje się reedukacji. Więzieniem rządzą osadzeni w nim przestępcy i brutalni strażnicy, którzy organizują walki pomiędzy więźniami, zarabiając na zbieraniu zakładów. Początkowo LeBlanc nie widzi sensu dalszego życia, próbuje nawet popełnić samobójstwo. Z czasem więzienie robi z niego zimnego, pozbawionego uczuć twardziela. Gdy zostaje zmuszony, żeby stanąć do organizowanych w więzieniu walk, wyzwala to z niego prawdziwą bestię...

WTOREK, 28 lipca 2020 r.

Nowy początek - godz. 20:05
Nagrodzony Oscarem prowokacyjny thriller science-fiction uznanego reżysera, Denisa Villeneuve’a („Sicario”, „Blade Runner 2049”). Kontakt z tajemniczymi przybyszami z kosmosu doprowadza świat na krawędź wojny światowej. Czy językoznawczyni Louise Banks (Amy Adams) wygra walkę z czasem i uratuje ludzkość?
Dwanaście pozaziemskich statków kosmicznych pojawia się w różnych miejscach Ziemi. Do zbadania tej sprawy pułkownik armii amerykańskiej Weber (w tej roli zdobywca Oscara Forest Whitaker - „Ostatni król Szkocji”, „Kamerdyner”) rekrutuje elitarny zespół ekspertów. Oprócz wojskowych w tej drużycie jest para naukowców: lingwistka z uniwersytetu w Massachusetts, Louise Banks (nominowana sześciokrotnie do Oscara Amy Adams – „American Hustle”, „Vice”) i fizyk Ian Donnelly (dwukrotnie nominowany do Oscara Jeremy Renner - „The Hurt Locker: W pułapce wojny”, „Miasto złodziei”). Przybywają do obozu wojskowego w Montanie, w pobliżu jednego z pozaziemskich statków. Podczas pierwszego spotkania Banks i Donnelly nawiązują nić porozumienia z dwoma kosmitami, nazwanymi przez nich „heptapodami”. Podstawą komunikacji staje się skomplikowany system okrągłych symboli. Gdy Louise rozpoczyna analizowanie tego języka i coraz sprawniej w nim się porozumiewa, zaczynają nawiedzać ją przypominające wspomnienia wizje zmarłej córki, nastoletniej Hannah, która odeszła z powodu nieuleczalnej choroby i byłego męża. Ponaglana przez wojskowych Banks decyduje się zapytać kosmitów wprost, dlaczego przybyli na naszą planetę. Heptapody odpowiadają słowem, które prowadzi do zerwania tego niezwykłego dialogu. Chiny zapowiadają odwet, a wkrótce podążają za nimi inne narody. Amerykańska opinia publiczna też domaga się konfrontacji z Obcymi. Za sprawą tego niespodziewanego zwrotu akcji zagrożone jest nie tylko życie Louise Banks, ale prawdopodobnie przetrwanie wszystkich ludzi. Ludzkość zaczyna balansować na krawędzi wojny światowej. Główna bohaterka nie traci jednak optymizmu i ściga się z czasem w poszukiwaniu odpowiedzi. Czy mogą zaufać Obcym? Co ona może zrobić, żeby zapobiec katastrofie? Jak te dramatyczne wydarzenia wpłyną na jej dalsze życie?

„Nowy początek” powstał na podstawie scenariusza Erica Heisserera, będącego adaptacją powieści „Story of Your Life” Teda Chianga - nominowanego do Oscara 2017. Ogółem było osiem nominacji do tej najważniejszej filmowej nagrody - m.in. w kategoriach: najlepszy film, najlepsza reżyseria i najlepsze zdjęcia. Oscara otrzymał Sylvain Bellemare - za najlepszy montaż dźwięku. Natomiast Amy Adams (Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym) i Jóhann Jóhannsson (Najlepsza muzyka) byli nominowani do Złotych Globów 2017.

Bez hamulców - godz. 22:40
Emocjonujący thriller sensacyjny. Wilee (Joseph Gordon-Levitt) to pełen brawury kurier rowerowy, który robi wszystko, żeby klienci otrzymywali przesyłki na czas. Tym razem nie będzie miał lekko: w pościg za nim rusza psychopatyczny gliniarz.
Wilee należy do elity rowerowych kurierów w Nowym Jorku. Chłopak całymi dniami zmaga się z czasem i na ostrym kole, rowerze bez przerzutek i hamulców, dostarcza przesyłki niecierpliwym klientom. Pewnego dnia otrzymuje bardzo ważne zlecenie. Jego zadaniem jest przekazanie w godzinach szczytu pewnej koperty. Niestety, jej przejęciem zainteresowany jest skorumpowany policjant Bobby Monday (Michael Shannon), który rusza w pościg za chłopakiem. Czy kurier zdoła wygrać z czasem, dostarczyć przesyłkę i ocalić swoje życie?

ŚRODA, 29 lipca 2020 r.

Drużyna A - godz. 20:05
Kinowa wersja bijącego rekordy popularności komediowego serialu z lat 80. w gwiazdorskiej obsadzie. Drużyna A pada ofiarą misternej intrygi i wpada w poważne tarapaty. Ale nie z takich sytuacji wychodziła obronną ręką!
Drużyna A to czteroosobowa ekipa byłych komandosów. Dowódcą jednostki jest Hannibal (Liam Neeson). Trzej pozostali śmiałkowie to: kobieciarz Buźka (Bradley Cooper), nieprzeciętnie silny B.A. Baracus (Quinton 'Rampage' Jackson) oraz genialny pilot Murdock (Sharlto Copley). Drużyna A zyskuje renomę i jako elitarna jednostka wojskowa trafia na wojnę w Iraku. Tam, wbrew poleceniom zwierzchnika (Gerald McRaney), bohaterowie podejmują nieformalną misję. Celem jest wykradnięcie z rąk wroga matryc, służących do produkcji fałszywych dolarów, a także poważnej sumy już wyprodukowanych pieniędzy. Misja zostaje wypełniona. Niestety po powrocie okazuje się, że żołnierze zostali wrobieni. Zostają aresztowani i skazani przez sąd wojskowy na dziesięć lat więzienia. Każdy z członków jednostki trafia do innego zakładu karnego. Nie mija pół roku, kiedy Hannibal otrzymuje cynk dotyczący osoby, która posłała ich za kratki. Dzięki nieoficjalnemu wsparciu agenta CIA, Lyncha (Patrick Wilson) udaje mu się zbiec z więzienia i uwolnić pozostałych. Już w komplecie czwórka śmiałków wyrusza na kolejną misję. Jej celem jest usunięcie plamy na honorze Drużyny A...

  

Kocham cię, Beth Cooper - godz. 22:40
Komedia romantyczna o przezabawnej relacji miłosnej dwójki nastolatków, którzy wydają się do siebie kompletnie nie pasować! Czy Denisowi uda się zdobyć serce wymarzonej dziewczyny?
Gdy Denis Cooverman (Paul Rust) - największy frajer w liceum, podczas swojej mowy pożegnalnej ogłosił swoją miłość do Beth Cooper (Hayden Panettiere – dwie nominacje do Złotych Globów) - najpopularniejszej dziewczyny w szkole, wszyscy... cóż... oniemieli. Jednak prawdziwym szokiem jest wizyta Beth oraz jej dwóch najlepszych przyjaciółek w domu Denisa, podczas której zamierzają pokazać mu jak bawi się fajna młodzież. Uśmiejesz się do łez patrząc jak Denis próbuje nadążać za Beth, starając się jednocześnie trzymać z dala od jej maniakalnego eks-chłopaka Kevina oraz jego agresywnych kumpli...

CZWARTEK, 30 lipca 2020 r.

Miłość na zamówienie - godz. 20:05
Jak pozbyć się z domu dorosłego syna, który ani myśli, żeby zacząć żyć na własny rachunek? Trzeba zatrudnić profesjonalistkę! Tylko, czy uda się jej oprzeć urokowi maminsynka? Odpowiedź w komedii romatycznej w znakomitej obsadzie.
Tripp (laureat Oscara Matthew McConaughey) jest przystojny, czarujący, wysportowany, ma dobrą pracę i pieniądze. Jest z nim tylko jeden problem: ma trzydzieści pięć lat, ale ani myśli wyprowadzać się z domu rodziców. Nic zresztą dziwnego - mamusia sprząta mu, podaje śniadanie i pierze jego rzeczy. To jak wieczny pobyt na wakacjach. Na dodatek, Tripp nie lubi specjalnie angażować się w związki, więc nie przeszkadza mu, że kolejne „narzeczone” uciekają, gdy tylko dowiedzą się, z kim dzieli dom. Problem polega na tym, że rodzice chcieliby wreszcie trochę poużywać życia, niekoniecznie w towarzystwie swego jedynaka. Wynajmują więc Paulę (w tej roli zdobywczyni czterech Złotych Globów Sarah Jessica Parker), specjalistkę od „wyprowadzania” dorosłych mężczyzn z domu rodzinnego. Paula to zimna profesjonalistka, ale czy uda się jej oprzeć wdziękowi Trippa?

  

50 pierwszych randek - godz. 22:10
Znakomita komedia romantyczna w reżyserii Petera Segala („Naga broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga”, „Gruby i chudszy 2: Rodzina Klumpów”, „Dwóch gniewnych ludzi”) z Adamem Sandlerem i Drew Barrymore w rolach głównych.
Henry Roth (Adam Sandler) wiedzie godne pozazdroszczenia życie. Jest weterynarzem, mieszkającym na Hawajach. Spędza miło czas w towarzystwie odpoczywających na wyspie kobiet i ani myśli o stałym związku. Jednak kiedy poznaje Lucy (Drew Barrymore), po raz pierwszy w życiu naprawdę zakochuje się i porzuca pozę playboya. Jest tylko jedna przeszkoda stojąca na drodze do pełnego szczęścia. Lucy cierpi na częste utraty pamięci i nie pamięta poprzednich dni. Henry'emu pozostaje tylko jedno - postanawia spotykać się z Lucy codziennie, mając nadzieję, że pewnego dnia dziewczyna przypomni go sobie i odwzajemni jego uczucie...

Włącz emocje z Polsatem!

Komentarze
© Polsat 2020