2020-06-29

Rekordowe wyniki oglądalności wieczoru wyborczego „Polska Wybiera - Wybory Prezydenckie 2020”

0

Emitowany w Polsat News wieczór wyborczy „Polska Wybiera - Wybory Prezydenckie 2020” w niedzielę 28 czerwca śledziło prawie 460 tys. widzów. To najlepszy wynik wieczorów wyborczych w historii stacji. Ogłoszenie pierwszych sondażowych wyników zobaczyło łącznie w Polsacie i Polsat News ponad 1,7 mln widzów. Program prowadzili Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski oraz Piotr Witwicki, Michał Stela, Bartosz Kurek i Piotr Jędrzejek.

„Polska Wybiera - Wybory Prezydenckie 2020” śledziło w Polsat News prawie 460 tys. widzów, co przełożyło się na 4,53% udziałów w grupie wszystkich widzów oraz 4,8% w grupie wiekowej 16-49. Był to najchętniej oglądany wieczór wyborczy od początku istnienia stacji.

Program emitowany od godz. 20:50 do 21:50 na antenie głównej Polsatu śledziło ponad 808 tys. widzów, co przełożyło się 5,64% udziałów grupie 4+ oraz 6,84% udziałów w grupie wiekowej 16-49.

Tylko w wieczorze wyborczym „Polska Wybiera - Wybory Prezydenckie 2020” emitowanym w Polsacie i Polsacie News widzowie po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników, mogli zobaczyć pełne przemówienia Prezydenta Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego, czyli kandydatów, którzy zmierzą się w II turze wyborów 12 lipca. Program uzyskał wiele pozytywnych opinii wśród internautów za bezstronność i rzetelność.

Podczas wieczoru wyborczego widzowie mogli zobaczyć relacje reporterskie ze sztabów wszystkich jedenastu kandydatów startujących w wyścigu o fotel prezydenta. W studio na gorąco wyniki skomentowali między innymi były Prezydent RP - Aleksander Kwaśniewski oraz były Premier Leszek Miller, a także politycy, członkowie sztabów sześciu kandydatów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w I turze wyborów. Nie zabrakło również opinii ekspertów i publicystów.

Podczas wieczoru wyborczego „Polska Wybiera - Wybory Prezydenckie 2020” widzowie mogli zobaczyć szereg danych o tym, jak obywatele Polski głosowali w podziale na różne grupy, ze względu na płeć, wiek czy miejsce zamieszkania. A także jak na gorąco wyniki wyborów komentowane były w internecie. Widzowie poznali również arkana pracy najważniejszej osoby w państwie. A to wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. „Polska Wybiera – Wybory Prezydenckie 2020” było realizowane z trzech studiów Telewizji Polsat.

Polsat News, według ostatnich badań przeprowadzonych przez firmę IBRiS na zlecenie Onetu, najbardziej rzetelnie relacjonował kampanię wyborczą przed I turą wyborów prezydenckich.

Dziękujemy widzom za wybór Polsat News. W niedzielę 12 lipca zapraszamy na kolejny multimedialny wieczór wyborczy, w którym poznamy pierwsze sondażowe wyniki II tury wyborów prezydenckich.

Komentarze