2020-05-30

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Duety, które przeszły do historii

0

Oto najlepsze i najbardziej zaskakujące występy śpiewających par. - Co dwie głowy, to nie jedna. Co dwa głosy, to duet - w ten sposób Maciej Dowbor zapraszał na podwójną dawkę przebojowych wrażeń. W ostatnim majowym odcinku specjalnym zaprezentowali się m.in. Honorata Skarbek i Boogie, Paweł Jasionowski i Kuba Świderski oraz Natalia Krakowiak i Izabella Miko.

Na początek duet prowadzących. Gospodarze show sięgnęli po radosny utwór „Mydełko Fa (Cycolina)”, który w 1991 roku jako pastisz muzyki chodnikowej wylansowali Marek Kondrat i Marlena Drozdowska. Panowie do tematu podeszli z równie dużym dystansem i humorem, wprowadzając świetną atmosferę wśród jurorów i publiczności.

Kolejna niezapomniana para w programie to Paweł Jasionowski i Kuba Świderski jako Al Bano i Romina Power. Obaj przy tej metamorfozie zmagali się na próbach nie tylko z wokalem, ale także z... makijażem! Ostatecznie uczestnikom siódmej edycji udało się doprowadzić piosenkę „Ci sarà” do perfekcji. Bellissimo! Grazie mille!

Wracamy wspomnieniami do dwunastego sezonu, a tam w finale Kasia Ptasińska i Jeremi Sikorski pojawili się na scenie jako Camila Cabello i Shawn Mendes. Młodzi i zdolni zdecydowali się na interpretację hitu „Señorita” z 2019 roku. - Patrz, jakie gołąbeczki - skomentowała Małgorzata Walewska. Jak wyszło? Fenomenalnie!

Zdzisława Sośnicka i Zbigniew Wodecki to niekwestionowane legendy polskiej sceny muzycznej. Kto wystąpił w tych wymagających rolach? Zadania w siódmym sezonie podjęli się Krzysztof Kwiatkowski i Monika Borzym. Ich wersja „Z Tobą chcą oglądać świat” była bardzo bliska oryginałowi. Klasa sama w sobie!

„Baby Boy” to wielki przebój Beyoncé, która do współpracy zaprosiła Seana Paula. W dziesiątej edycji show, ten duet zagrali Honorata Skarbek i Bogumił „Boogie” Romanowski. - Wystroiłam się jak Beyoncé, bo lubię piniądz - żartowała uczestniczka. Równie dobrze para bawiła się na scenie, a za swój wykon zebrali same pochwały.

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Joanny Moro i Mateusza Banasiuka, którzy bez problemu przeobrazili się w gwiazdy musicalu „Grease” z lat 70., do którego powstał głośny film. Na zakończenie szóstego sezonu, ona jako Olivia Newton-John, a on jako John Travolta, wykonali „Summer”. - Piękna para - powiedziała Małgorzata Walewska. Oj, było gorąco!

Wracamy na polski rynek. Natalia Szroeder i Michał Grobelny wzięli na warsztat klasyk wykonywany przez Edytę Górniak i Mietka Szcześniaka. Dzięki nim w czwartej odsłonie show wybrzmiała „Dumka na dwa serca”, skomponowana w 1999 roku specjalnie na ścieżkę dźwiękową do filmu „Ogniem i mieczem”. - Wydaje mi się, że fajnie się nasze głosy zgrywają - stwierdziła uczestniczka. „My wpatrzeni, zasłuchani, tak współcześni aż do granic...”.

Znalazło się także coś dla miłośników rosyjskiego duetu t.A.T.u. W dziesiątej edycji Kasia Maciąg i Michalina Sosna zademonstrowały swój potencjał jako Lena Katina i Julia Wołkowa. - Nie mogłyśmy wylosować lepiej - mówiła jedna z nich. Jak wypadły w piosence „Nas nie dogoniat”?

W ósmym sezonie programu uczestnicy mogli zaprosić do pary przyjaciela. Wykorzystała tę okazję Ola Gintrowska i razem z Damianem Aleksandrem stali się Emmą Rossum i Gerardem Butlerem z najsłynniejszej części musicalu „The Phantom of the Opera”, czyli „Upiór w operze”.

- Dwie fantastyczne babki jako Tina Turner i David Bowie - zapowiadała odcinek specjalny Olga Szomańska. - Zawsze chciałam być Davidem Bowie - dodała Beata Olga Kowalska. Siła kobiet i mieszanka wybuchowa na jednej scenie. „Tonight”! Prosto z ósmej edycji. Było energicznie i żywiołowo.

Kolejny duet kobiecy zaserwowały Natalia Krakowiak i Izabella Miko. Ich Rita Ora i Iggy Azalea w utworze „Black Widow” zrobiły w finale dziewiątej edycji niesamowite wrażenie na jurorach i widzach. Zgadzało się tam wszystko - wokale, rap, charakteryzacja i ruchy sceniczne.

Przebojowa piosenka z filmu „Narodziny gwiazdy” zainaugurowała jedenastą edycję show, a wykonali ją dwaj mistrzowie wcześniejszego sezonu, czyli Mateusz Ziółko i Rafał Szatan. To była Lady Gaga i Bradley Cooper na miarę Oscarów. Pełen profesjonalizm, emocje i wzruszenia.

- Piękna historia o miłości - tymi słowami Mariusz Ostrowski zapowiedział muzyczny mariaż z Kasią Moś. Bohaterowie ósmej edycji zaśpiewali melodyjny hit z 1984 roku „When the Rain Begins to Fall”, który rozsławił duet Pia Zadora i Jermaine Jackson. Efekty? Oszałamiające!

Krzysztof Antkowiak wymarzył sobie, żeby w jego metamorfozie pomogła Kasia Łaska. Artyści wcielili się w Petera Gabriela i Kate Bush z piosenki „Don’t Give Up”. Początki prób nie były łatwe, ale udało się opanować wszelkie niuanse. Wokalista nie poddawał się przez całą ósmą edycję, a lepszy od niego był ostatecznie tylko obecny juror - Kacper Kuszewski. To trzeba zobaczyć!

Na koniec odcinka specjalnego niezapomniany duet, który otworzył piątą edycję „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Oto triumfator czwartego sezonu Bartek Kasprzykowski, debiutujący wówczas jako juror, razem z żoną Tamarą Arciuch. Zaśpiewali „Somethin’ Stupid” niczym Robbie Williams i Nicole Kidman. Brawo!

Które z zaprezentowanych duetów zasłużyły na największe uznanie?

Do zobaczenia wkrótce!

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze
© Polsat 2020