2020-05-23

Wielkie hity zespołu T.Love na sopockiej scenie

0

Muniek Staszczyk i koledzy w roli gwiazd pierwszego dnia Polsat Festiwal. W 2017 roku zespół T.Love świętował w Sopocie 35-lecie działalności. Telewizja POLSAT przypomniała niezapomniany występ ikony polskiej sceny rockowej.

Swoją karierę rozpoczęli w latach 80. w Częstochowie. Wśród najbardziej znanych hitów, które zaprezentowali w Sopocie, nie mogło więc zabraknąć piosenki o miejscu, w którym wszystko się zaczęło: „IV Liceum Ogólnokształcące” oraz poruszającego „To wychowanie”, do którego na scenie Opery Leśnej gościnnie została zaproszona Kasia Kowalska.

Zespół ugruntował swoją pozycję między innymi także dzięki piosence „Chłopaki nie płaczą”, która jest pastiszem popularnych wówczas boysbandów. A więc „poczuj chłodny świt, wszystko przejdzie ci”!

Zdaniem wielu fanów T.Love, grupę rozsławił przede wszystkim utwór związany ze stolicą, w której studiował i mieszkał Muniek Staszczyk. „Warszawa” to szczególny zapis przeżyć frontmana.

A na koniec „King” z gościnnym wsparciem Korteza. „Uważaj na sąsiadów swych, bo lubią dawać cynk. Ty wiesz, kto rządzi w mieście. Tu biskup z komisarzem - king!”.

To był szczególny wieczór, przypomniany podczas Polsat Festiwal: Giganci w Sopocie. Do zobaczenia!

Komentarze
© Polsat 2020