2020-05-16

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Kto dostał owacje na stojąco?

0

Oto najlepsze metamorfozy, które wywarły największe wrażenie na jurorach. Wśród wyróżnionych uczestników znaleźli się m.in. Stefano Terrazzino, Ela Romanowska, Bartek Kasprzykowski, Katarzyna Pakosińska, Maria Tyszkiewicz i Jerzy Grzechnik. Co sprawiło, że to właśnie ich występy poderwały wszystkich do oklasków? Czym zaskakiwali i wzruszali na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Na początek zwycięzcy trzech pierwszych edycji, czyli Katarzyna Skrzynecka, Marek Kaliszuk i Stefano Terrazzino w niezwykle seksownej odsłonie. A wszystko to za sprawą równie gorącej piosenki „Lady Marmalade”, która była motywem przewodnim musicalu „Moulin Rouge!” z 2001 roku.

Wspomnienie nieodżałowanego Zbigniewa Wodeckiego. - Postać, która zarażała pozytywną energią - mówił o zmarłym w 2017 roku artyście Maciej Dowbor. I na tym skupił się w swoim występie Mateusz Ziółko. Uczestnik dziesiątej edycji doskonale zinterpretował pogodne „Lubię wracać tam gdzie byłem”, tworząc jedną z najmocniej chwytających za gardło kreacji programu.

Kto stracił kontrolę na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w jedenastej edycji? Mowa oczywiście o Eli Romanowskiej i nawiązaniu do „Lose Control” z repertuaru Missy Elliott. Pomimo obaw, aktorka doskonale poradziła sobie nie tylko z szybkim rapem, ale także skomplikowaną choreografią. - Jest niesamowita! - zachwycał się juror Kacper Kuszewski w trakcie show.

„Nine Million Bicycles” to niezapomniany przebój, który w 2005 roku wylansowała Katie Melua. Piosenkę w dwunastej edycji zaprezentował Adam Strycharczuk, sięgając po zwycięski czek jednego z odcinków i zmierzając jesienią 2019 roku do końcowego sukcesu. Youtuber nie miał sobie równych! Wspaniale oddał klimat utworu i zachwycił jury.

Mistrz czwartej edycji Bartek Kasprzykowski w drodze do finału trafił m.in. na Barry'ego White'a. - Zauważyłeś, jaki on jest zadowolony podczas występu? - pytał aktor Macieja Dowbora przed wejściem do windy. Po wykonaniu „You're the First, the Last, My Everything” również mógł się bardzo szeroko uśmiechnąć.

Kolejna wybitna metamorfoza Stefano Terrazzino, triumfatora trzeciej edycji. Tym razem jako Cesaria Evora w „Besame Mucho”. - Nie mogę sobie ciebie wyobrazić w roli wielkiej wokalistki - przyznał Maciej Dowbor. A jednak! Włoski tancerz sprostał bardzo trudnemu zadaniu i sprawił wszystkim wiele radości.

Król popu jest tylko jeden. To oczywiście nieżyjący już Michael Jackson. Komu w udziale przypadł jego wielki hit „Beat It”? Zmierzyła się z nim Emilia Komarnicka-Klynstra w dwunastej odsłonie programu. I dała radę, jak mało kto! Aktorka zachwyciła nie tylko wokalem bliskim oryginałowi, ale także tym, że do perfekcji opanowała choreografię.

Zmiana klimatu. Katarzyna Pakosińska znana jest jako gwiazda kabaretów, ale w piątej edycji show udowodniła, że jej umiejętności nie kończą się na skeczach. Gdy wystąpiła jako Grażyna Brodzińska w operetkowym utworze „Aria ze śmiechem”, oczarowała wszystkich wdziękiem i gracją.

- Oglądałem to setki razy i za każdym razem jestem w szoku - mówił Rafał Szatan, uczestnik dziesiątej edycji, o występie Jasona Derulo. Aktor przeobraził się w amerykańskiego wokalistę R&B z tanecznego przeboju „Want to Want Me”. Do tematu podszedł na poważnie, ale efekt był lekki i przyjemny w odbiorze, czym porwał do zabawy jurorów i publiczność zgromadzoną w studiu.

Maria Tyszkiewicz „odkrywała miłość nieznaną” jako Alicja Majewska w szóstej edycji programu. - Bardzo wysoko śpiewa i podnosi charakterystycznie głowę - uczestniczka zwracała uwagę na szczegóły przed wejściem na scenę. Czy udało się jej zbliżyć do pierwowzoru? Nikt nie miał wątpliwości! Aktorka wypadła w tej roli fantastycznie, co potwierdziła sama autorka oryginału.

Andrea Bocelli to wielki włoski śpiewak operowy i bohater metamorfozy Jerzego Grzechnika z piątej edycji programu. Śpiewający aktor wylosował znaną kompozycję „Caruso”, dedykowaną kolejnemu z wielkich włoskich tenorów - Enrico Caruso. Jego wykonanie doprowadziło Katarzynę Skrzynecką do wzruszenia i łez. Było pięknie!

To wcielenie widzowie show zapamiętali na długo. Katarzyna Dąbrowska w jedenastej edycji trafiła na postać Amy Winehouse, która na nowo zdefiniowała brytyjski pop. Aktorka miała okazję sprawdzić się w piosence „Valerie” i zrobiła to doskonale! Nie tylko głosem przypominała zmarłą gwiazdę, ale także charakteryzacją i sposobem poruszania się.

Na koniec akcent z rodzimej sceny, czyli Joanna Liszowska jako Stan Borys w utworze „Jaskółka”. - To klasyka polskiej muzyki, stąd też odpowiedzialność jest zupełnie inna - podkreślała finalistka drugiego sezonu. Aktorka nie powinna jednak mieć żadnych powodów do obaw. Nie tylko wzorowo przemieniła się w mężczyznę, ale również dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

Po takim zestawie muzycznych wrażeń nie pozostaje nic innego, jak tylko wstać i bić brawo. Do zobaczenia!

Odcinki specjalne Twoja Twarz Brzmi Znajomo od 2 maja w sobotę o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze
© Polsat 2021