2020-04-12

„Wszystko będzie dobrze”. Taki był Koncert Wielkanocny

0

Wyjątkowi artyści zagrali dla widzów prosto ze swoich domów. Zobacz wideo! W tym niezwykłym wydarzeniu wzięli udział Golec uOrkiestra, Michał Szpak, Igor Herbut, Paweł Domagała, Barbara Kurdej-Szatan z mężem Rafałem Szatanem, Enej, Pectus, Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy i Sebastian Riedel. W trakcie Koncertu Wielkanocnego „Wszystko będzie dobrze” było świątecznie, nostalgicznie, ale także i przebojowo!

Wydarzenie rozpoczęło się od niezwykłego występu braci Golec, którzy wraz z rodziną zaprosili widzów na swój taras. W pięknej scenerii zespół wykonał radosny i pogodny utwór „Oto jest dzień”.

- Teraz wszyscy bardzo potrzebujemy nadziei - mówiła Paulina Sykut-Jeżyna. - Dzisiaj nie spotkamy się ze swoimi najbliższymi. Rodzice nie zobaczą swoich dzieci. Dziadkowie nie zobaczą swoich wnucząt, a nasza córka Róża bardzo czekała na to spotkanie - ujawniła prowadząca koncert. - Musimy być silni - dodała, wyjaśniając szczytną ideę wydarzenia.

- To najdziwniejsze Święta, jakie miałem okazję przeżyć - przyznał Michał Szpak, składając życzenia widzom Telewizji POLSAT. Artyście towarzyszył grający na gitarze Damian Kurasz. Wspólnie wykonali cover „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena. Akustyczna wersja tego kultowego utworu była zaskakująca, ale taka formuła sprawdziła się doskonale!

Paweł Domagała również stwierdził, że ta Wielkanoc jest specyficzna. - Staram się znaleźć światełko w całej sytuacji - mówił wokalista. - Życzę sobie i wam nadziei - dodał, po czym zaprezentował własny utwór „Czasami”. Piosenka znalazła się na jego płycie „1984” wydanej w listopadzie 2018 roku.

Najserdeczniejsze życzenia od zespołu Enej złożył lider grupy. - Aby w waszych domach nie zabrakło miłości - powiedział uśmiechnięty Piotr Sołoducha. Każdy z członków ekipy pozostał w swoim domu, dlatego jeszcze bardziej trzeba docenić pomysłowe wykonanie piosenki „Ostatni raz”. Formacja poradziła sobie fantastycznie w nietypowych warunkach!

Widzom otuchy dodawali także Basia Kurdej-Szatan i jej mąż Rafał. - Nie załamujmy się. Starajmy się poszukać pozytywów. My cieszymy się z tego, że możemy poświęcić ten czas naszej córce - zdradziła gwiazda serialu „W rytmie serca”. Małżeństwo sięgnęło po utwór Zbigniewa Wodeckiego. Na tle leśnego krajobrazu zaśpiewali „Z Tobą chcę oglądać świat”. To było magiczne!

- Dobrego, spokojnego czasu - tego życzył widzom Adam Nowak. Po chwili dodał: - Wspominam również wszystkich medyków, ze wszystkich szczebli, bo bez ich trudu i narażania życia nie będzie naszego zdrowia - zauważył. Wokalista zespołu Raz, Dwa, Trzy odświeżył utwór zatytułowany „Pod niebem pełnym cudów”.

Lider grupy Pectus w swoich życzeniach podkreślił, że chce przekazać ludziom dużo ciepła i słońca. I na słowach się nie skończyło! Zespół wykonał żywiołową piosenkę „Barcelona”, która naturalnie zainspirowana została miastem w Hiszpanii. To jeden z największych przebojów zespołu.

Igor Herbut zagrał i zaśpiewał piosenkę „Krakowski spleen”, którą w oryginale wykonywała grupa Maanam. Wszyscy przypomnieliśmy sobie, jak niezwykłą artystką była Kora. Cover jurora programu „The Four. Bitwa o sławę” był bardzo poruszający i przejmujący. - Życzę państwu jeszcze większej miłości, wiary i nadziei niż mieliśmy dotychczas - powiedział muzyk. Oby się spełniło!

- Obyśmy byli wszyscy zdrowi i w końcu mogli znów się przytulać - mówił z nadzieją w głosie Sebastian Riedel. Syn frontmana grupy Dżem zaczerpnął z niezapomnianej twórczości ojca i wykonał utwór „Naiwne pytania”. Wersy takie jak „w życiu piękne są tylko chwile” zna niemalże cała Polska.

Na koniec ponownie zobaczyliśmy Golec uOrkiestrę. - Życzę, żeby to szaleństwo jak najszybciej się skończyło - mówił jeden z braci. Widzowie usłyszeli jeszcze bardzo pozytywny utwór „Wszystko będzie dobrze”. Do występu dołączył „Lolek” z grupy Enej. - Uważajcie na siebie - Paulina Sykut-Jeżyna pożegnała się z oglądającymi koncert.

Zobacz cały koncert:

Życzymy spokojnych świąt! Wszystko będzie dobrze!

Komentarze
© Polsat 2021