2020-03-28

„Świat według Kiepskich” - odcinek 556: Zamach

0

Ferdek i Halinka oglądają amerykański film o zamachu na prezydenta. Kiepskiemu zaczyna się wydawać, że ktoś czyha na jego życie. Obawy spotykają się z ogólnym niezrozumieniem, a nawet rozbawieniem otoczenia. Okazuje się, że faktycznie jest poszukiwany przez oddział Delta Force, który chce pozyskać od niego plany pewnej nieskomplikowanej broni wymyślonej w dzieciństwie...

Oglądaj serial „Świat według Kiepskich” online na IPLA.TV.

Kiepscy oglądają amerykański film - choć Ferdek twierdzi, że „ruski” - o zamachu na prezydenta. Halina jest wstrząśnięta sceną morderstwa, a szczególnie momentem, w którym na czole głównego bohatera pojawia się celownik laserowy. Jej mąż uważa, że to zwykłe bzdury. Przed spaniem idzie do prywatnego, publicznego klozetu, ale odczuwa wewnętrzny niepokój. Nagle na jego głowie pojawia się... czerwona kropka.

Kolejnego dnia bezrobotny alkoholik z Wrocławia jest już pewny, że służby czyhają na jego życie i chcą przeprowadzić zamach. Opowiada Halince o kropce na czole. - Ty mniej wódki pij, to ci żadna kropka tu nie będzie latała - mówi z politowaniem małżonka, wymownie wskazując na czoło.

- Tobie się oczy otworzą, jak mnie się zamkną! - jak zwykle grozi jej Ferdynand. - Ale to już będzie za późno. Będzie tylko płacz i zębowe zgrzytanie - dodaje. Nieporuszona kobieta tłumaczy mu, że nie ma się o co martwić, bo w przeciwieństwie do filmowej głowy państwa, on nic w życiu nie osiągnął, a służby chcą mordować tylko tych, którzy mają na swoim koncie wielkie dokonania i zasługi.

Zaniepokojony Ferdek spotyka Boczka i żali mu się, że jest celem tajnych służb. - Przecież pan żeś w życiu wszystko zrobił, żeby żadniusieńkiego wrogusia nie mieć - uspokaja go sąsiad i dodaje: - Bo pan żeś w życiu gówno zrobił - śmieje się i ucieka na swoje piętro.

Kilka minut później pod klozetem czeka na Ferdynanda amerykański oddział Delta Force. - Dobra! Strzelaj do mnie żołdaku imperialistyczny, amerykański! Proszę bardzo, zabij prawdziwego Polaka! - krzyczy do mundurowych.

Wtedy wychodzi jednak na jaw, że wcale nie chodzi o osobę Ferdka Kiepskiego, a o pewną broń, którą bezrobotny wymyślił przed wieloma, wieloma laty.

Świat według Kiepskich w sobotę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020