2020-03-18

Rekordowy tydzień Polsat News. Najlepszy w historii!

0

Prawie 5 milionów widzów dziennie śledziło bieżące wydarzenia. Między 9 a 15 marca 2020 roku Polsat News był także trzecią najchętniej oglądaną stacją wśród abonentów Cyfrowego Polsatu, a w grupie wiekowej 16-49 stacją nr 2 zaraz po głównej antenie Polsatu.

To był najlepszy tydzień Polsat News od rozpoczęcia nadawania. Stacja uzyskała średnie udziały na poziomie 2,78% w grupie wszystkich badanych oraz 2,96% w grupie wiekowej 16-49. W porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku oznacza to odpowiednio wzrost o 176% w grupie 4+ i aż 352% w grupie 16-49.

Codziennie programy informacyjne Polsat News śledziło prawie 5 milionów widzów (w niedzielę 15 marca ponad 6 milionów!). Wśród abonentów Cyfrowego Polsatu Polsat News był trzecią najczęściej wybieraną stacją, a w grupie wiekowej 16-49 stacją nr 2, zaraz po głównej antenie Polsatu.

W Polsat News na bieżąco można śledzić najnowsze doniesienia związane z zagrożeniem koronawirusem w Polsce: relacje reporterskie z sytuacji w miastach czy przejściach granicznych, transmisje na żywo z konferencji prasowych przedstawicieli rządu, rozmowy z ekspertami czy wieści o sytuacji w szpitalach. Na antenie prezentowane są też najważniejsze informacje o sytuacji w innych krajach Europy i świata. Od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 specjalny program „Wszystko o koronawirusie”, gdzie eksperci odpowiadają na pytania widzów związane z koronawirusem. Od godz. 12:50, co trzy godziny aż do godz. 21:50 kolejne wydania „Wydarzeń” (Wydarzenia 12:50, 15:50 i główne wydanie o 18:50 również w Polsacie).

Wśród najpopularniejszych programów emitowanych w Polsat News w ostatnim tygodniu największym zainteresowaniem widzów cieszyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia - Łukasza Szumowskiego i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Mariusza Kamińskiego. Blisko godzinną konferencją śledziło w Polsat News ponad 830 tys. widzów. Na drugim miejscu - transmisja mszy świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej, którą w Polsat News w niedzielny poranek wybrało ponad 730 tys. widzów, a stacji dało to czwarte miejsce wśród najpopularniejszych w kraju.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również główne wydania „Wydarzeń”, które m.in. w piątek obejrzało w Polsat News średnio ponad 540 tys., a w sobotę ponad 630 tys. widzów. Emitowany w piątkowy wieczór wywiad Piotra Witwickiego z Prezydentem Andrzejem Dudą śledziło prawie pół miliona widzów.

Dziękujemy za wybór Polsat News.

Komentarze