2020-01-15

„Psy 3”: Tak było na premierze. Co aktorzy powiedzieli o filmie?

0

Bohaterowie kultowej serii specjalnie dla POLSAT.PL i IPLA.TV. Podczas uroczystej premiery opowiedzieli między innymi, jak wyglądała współpraca z Władysławem Pasikowskim. Jaka atmosfera panowała na planie? I co zdradzili o ponownym spotkaniu Franza Maurera z Waldkiem Morawcem? „Psy 3. W imię zasad” w kinach od 17 stycznia 2020 roku.

Fabuła filmu oparta jest wokół dobrze znanych wątków i postaci. Po 25 latach Franz Maurer (Bogusław Linda) i Waldemar „Nowy” Morawiec stają przed nowym wyzwaniem, jakim jest odnalezienie syna drugiego z nich. A za wszystkim stoi Władysław Pasikowski, autor scenariusza i reżyser. Fani „Psów” i miłośnicy kina liczą, że trzecia część serii dorówna dwóm pierwszym. - Teraz wszyscy pytają, czy będą fajne teksty, jak w jedynce czy dwójce. Ja nie wiem. Nie myśleliśmy w ten sposób, graliśmy swoje role. Mam nadzieję, że w trójce ten fenomen się powtórzy, ale odpowiedzialność jest olbrzymia - powiedział na premierze Cezary Pazura, odtwórca roli „Nowego”.

Do akcji włączają się także nowe „Psy”. Jednym z nich jest Wit, którego zagrał Marcin Dorociński. Aktor przyznał, że twórczość Władysława Pasikowskiego od zawsze była dla niego ważna. - Pierwsze „Psy” zrobiły na mnie ogromne wrażenie, ale teraz to była czysta przyjemność, gdy mogłem być z tymi ludźmi na planie i zobaczyć, jak im zależy na tej produkcji. Władysław Pasikowski jest od lat taki sam. Taki nasz Clint Eastwood. To jest bardzo wrażliwy, błyskotliwy i inteligentny facet - zauważył.

Oprócz Wita jest także Cegielski, w rolę którego wcielił się Tomasz Schuchardt. - Nazywam go psem, który potrafi ujadać. Jest troszkę inny niż reszta. A jaki? To zobaczymy - powiedział tajemniczo w specjalnej rozmowie dla POLSAT.PL i IPLA.TV. W pewnym momencie jego postać będzie miała bardzo „konkretne” spotkanie z Franzem Maurerem...

W produkcji nie brakuje pięknych i utalentowanych kobiet. Debiutująca na wielkim ekranie Dominika Walo wykreowała postać Oli. - To bardzo bezpośrednia dziewczyna. Stawia na intuicję. Jej działanie jest zawsze podyktowane tym, co siedzi jej głęboko w sercu. Jest pewna siebie i nie boi się - opisała swoją bohaterkę, której historia jest powiązana z Witem (w tej roli Marcin Dorociński). - Więcej nie będę zdradzać - ucięła. Więcej o Oli widzowie dowiedzą się w kinach.

Poprzednie części „Psów” dały podwaliny pod polskie kino sensacyjne, a dialogi pomiędzy bohaterami zyskały status kultowych i na stałe weszły do polskiej kultury. Wojciech Zieliński, którego postać staje się istotna w poszukiwaniach syna Morawca, opowiedział, dlaczego warto jeszcze raz spotkać się z aktorami produkcji Władysława Pasikowskiego. - „Psy 3. W imię zasad” to film z krwi i kości. Widz niejednokrotnie zaśmieje się i zapłacze. A poza tym ten super film może przywołać pewne wspomnienia sprzed dwudziestu pięciu lat - zaznaczył filmowy Dyżurny Kołodziej.

Rozmawiał Jakub Jusiński

14 stycznia odbyła się uroczysta premiera filmu oraz relacja na żywo z czerwonego dywanu, którą prowadziła Paulina Chylewska.

„Psy 3: W imię zasad” w kinach od 17 stycznia 2020 roku. Koproducentem filmu jest Telewizja POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020