2019-12-08

Koronę w wyborach Miss Polski 2019 otrzymała...

0

Za nami 30. edycja Narodowego Konkursu Piękności. Mamy nową królową! 24 dziewczyny z całego kraju spotkały się podczas finałowej gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, sponsorowanej przez Województwo Śląskie. W niedzielę 8 grudnia demonstrowały swoje najlepsze atuty, żeby przekonać do siebie jury i zdobyć najcenniejsze trofea Miss Polski 2019. Wygrała Magdalena Kasiborska z Zabrza. Gratulujemy!

Droga po koronę zaczęła się od ogólnopolskich castingów w czerwcu, a potem 42 półfinalistki zaprezentowały się 16 września w Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu. Wybranki otrzymały bilet do hotelu Dębowiec, położonego w malowniczej części Bielska-Białej, gdzie od 28 listopada trwało zgrupowanie przygotowawcze do finału. Dni wypełniły treningi układów tanecznych i choreograficznych, sesje foto i wideo oraz zwiedzanie okolic. Każda chwila zbliżała je do decydującego wieczoru.

- Święto klasy i elegancji. Cieszymy się, że mamy w Polsce tak piękne dziewczyny - powitał wszystkich gospodarz wydarzenia, Krzysztof Ibisz. - Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być tutaj - dodała współprowadząca galę Paulina Sykut-Jeżyna. - To będzie nokaut dla waszych oczu i waszych serc - zaznaczył prezenter Polsatu. Cel główny: nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy złotych, a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie.

Startujemy! Na początek pokaz w srebrnych sukienkach Sugarfree, a w tle dyskotekowa kula i rytmiczna muzyka. Z przytupem. Zrobiło się sylwestrowo!

Jubileusz zobowiązuje. Zobaczyliśmy specjalnie przygotowany na tę okazję materiał dotyczący historii konkursu. O wszystkim pięknie opowiadał Zygmunt Chajzer, który 30 lat temu poprowadził pierwszą galę Miss Polski. - To prawdziwy zaszczyt być tu razem z wami w tak ważnym dniu - powiedział. - O prawdziwym pięknie mówi się, że nie ma daty urodzin i terminu ważności. Przez te lata stworzyła się prawdziwa rodzina miss - wskazał.

Na scenie pojawiły się najpiękniejsze damy - królowe lat poprzednich: Kamila Świerc (2017), Paulina Maziarz (2016), Magdalena Bieńkowska (2015), Ewa Mielnicka (2014), Ada Sztajerowska (2013), Katarzyna Krzeszowska (2012), Angelika Ogryzek - obecnie Ogryzek-Manikowska (2011), Aleksandra Ogłaza (2006), Elżbieta Sawerska (2004), Kaja Kruszyńska (2003), Kamila Wiśniewska (1998), Grażyna Domańska - obecnie Domańska-Szamer (1997), Anna Kowalczyk - obecnie Koprowska (1996), Elżbieta Dziech - obecnie Dziech-Siekierska (1992), Urszula Iwanik - obecnie Trojanek (pierwsza wicemiss 1991) oraz Beata Sudolska - obecnie Kaczmarek (pierwsza wicemiss 1990). Brawo!

Pozdrowienia dla wszystkich przesłała natomiast Olga Buława, ubiegłoroczna triumfatorka, która nie mogła być w Katowicach i osobiście przekazać korony. Tego samego dnia uczestniczyła w wyborach Miss Universe 2019 w Atlancie w Stanach Zjednoczonych. - Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny. Za każdą tak samo! - podkreśliła.

Do wspomnieniowych akcentów dołożyła się również Agnieszka Hyży, dziś świetnie znana widzom Polsatu i Polsat Cafe prezenterka, a w 2005 roku Miss Śląska i uczestniczka wyborów Miss Polski, w których dotarła do finału. - To najpiękniejsza bajka wszech czasów - powiedziała dziennikarka i przeszła do kulisowych rozmów z tegorocznymi kandydatkami.

Spójrzmy jeszcze za sędziowski stół. To od tego grona zależały najważniejsze decyzje. Wśród jurorów m.in. piosenkarka Sylwia Grzeszczak, znany czeski tancerz Jan Kliment - trzykrotny zdobywca Kryształowej Kuli w „Tańcu z Gwiazdami”, aktorka, piosenkarka, a ostatnio również tancerka i finalistka 10. edycji „Dancing with the Stars” w Polsacie - Barbara Kurdej-Szatan, Leila Lopes - Miss Universe 2011, a także aktor Mariusz Bonaszewski, znany z seriali „W rytmie serca” oraz „Zawsze warto”.

Kolejne wyjście z udziałem 24 dziewczyn - bardzo energetyczne, a nawet akrobatyczne - w sportowych strojach od Cardio Bunny, pozwoliło widzom jeszcze lepiej poznać poszczególne uczestniczki.

Pierwszym muzycznym gościem na scenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego była Sylwia Grzeszczak i wprowadziła wszystkich w kosmiczny nastrój. Piosenkarka zaśpiewała przebój „Rakiety”. „Płyń do gwiazd, daj mi znak, jeśli chcesz. Możemy lecieć jeszcze dziś, cała Ziemia patrzy” - jak widać, wszystko się doskonale zgadzało.

Nikt nie ma wątpliwości, jak ważnym elementem dla konkursów piękności jest choreografia. Materiał filmowy z udziałem Anny Bubnowskiej, wieloletniej ekspertki wyborów Miss Polski w tej dziedzinie, doskonale wyjaśnił, na czym polegały dawniej i dziś takie przygotowania. Podobnie o fryzurach i makijażu opowiadali Maciej Wróblewski i Sylwia Piwowarczyk.

Pora na coś bardzo eleganckiego. Stroje od Violi Piekut w czarnej tonacji zadały szyku, a jurorski skład ponownie miał okazje na zrobienie kluczowych notatek.

Druga część gali rozpoczęła się od występu w strojach kąpielowych Self Collection. Finalistki mogły przedstawić swoje wszystkie atuty i obdarzyć szerokim uśmiechem opiniujących. Sensualny pokaz w grudniowej aurze? Mogliśmy poczuć gorący powiew tropikalnych wakacji.

Na ostatnie wspólne wyjście w pełnym składzie ubrane zostały przez Elę Piorun, stylistkę i projektantkę, którą doceniła m.in. Pierwsza Dama, Agata Duda. Którym dziewczynom ta prezentacja pomogła zdobyć dodatkowe punkty? Sprawdzamy i wszystko jasne. W tym momencie poznaliśmy dziesiątkę, którą uzupełniła Miss Internetu - Aleksandra Drężek (Pisz), wybrana głosami internautów. To ona jako pierwsza tego wieczoru otrzymała szarfę i diadem.

Suknia ślubna to dla wielu kobiet piękny symbol rozpoczęcia nowego etapu w życiu. O tej wyjątkowej chwili marzy niejedna dama. Startujące w wyborach dziewczyny mogły poczuć tego namiastkę oraz zaprezentować się widzom. Kreacje przygotowała Viola Piekut, a pokaz uświetniła swoim głosem Sylwia Grzeszczak w piosenkach „Kiedy tylko spojrzę” i „Księżniczka”.

Dowiedzieliśmy się także, jakie nagrody otrzymywały miss z dawnych lat, na co wydały nagrody pieniężne oraz jak paniom ułożyło się „życie po miss”. W reporterskiej akcji ponownie niezastąpiony Zygmunt Chajzer, a na zakończenie tej części show grupa Kombii z przebojem „Pokolenie”.

Pytania na scenie to stres i wielkie emocje. Wiedzą coś o tym byłe uczestniczki, które dotarły do tego etapu. Teraz to w ich rękach były tematy, z którymi miały sobie poradzić najlepsze z najlepszych w 2019 roku. Dotyczyły wydarzeń z roku panowania danej miss. Serię poprzedziła jeszcze prezentacja kolekcji marki Renee. Na odpowiedzi miały... pięć sekund. Które zareagowały najlepiej?

Taki wyjątkowy wieczór nie może się obyć bez pokazu wspaniałych sukien wieczorowych. Prezentacji do kolekcji Violi Piekut towarzyszył Grzegorz Hyży, który najpierw wykonał piosenkę „Brak”, nagraną na album „Momenty” z 2017 roku, a potem zaproponował przebój z tej samej płyty zatytułowany „O Pani!”.

W trakcie przygotowań do finału odbywały się liczne konkursy, które miały wyłonić talenty i zakończyły się tytułami komplementarnymi. Oto one:
Miss Foto - Dominika Konarska (Sosnowiec)
Miss Gracji i Elegancji - Małgorzata Gierach (Łódź)
Miss Mediów Społecznościowych - Karolina Piaścik (Łomża)
Najsympatyczniejsza Miss - Magdalena Karoń (Warszawa)

Podczas gali wręczone zostały kolejne dwa wyróżnienia. Nagrodę dla Miss Polski Wirtualnej Polski otrzymała Anita Sobótka (Warszawa), a przekazała ją Ewa Podleśna-Ślusarczyk, redaktor naczelna serwisu WP Kobieta. Swoją ulubienicę tradycyjnie wybierali również widzowie. Miss Widzów Polsatu została Marta Skwierczyńska (Rzgów).

Oto wyniki wyborów:
IV Wicemiss: Karolina Wiltowska (Jelenia Góra)
III Wicemiss: Dominika Konarska (Sosnowiec)
II Wicemiss: Marta Skwierczyńska (Rzgów)
I Wicemiss: Natalia Piguła (Łódź)
Miss Polski 2019: Magdalena Kasiborska (Zabrze)

Trzydziesta edycja Narodowego Konkursu Piękności przejdzie do historii jako wyjątkowa i niezapomniana. Dziękujemy i do zobaczenia!

Komentarze
© Polsat 2021