2019-12-01

„W rytmie serca” - odcinek 59: Miłość Ci wszystko wybaczy

0

Adam po uwolnieniu z rąk porywaczy wraca do Polski. Chce wyznać Marii, że nadal coś do niej czuje. Piotr nie może tego wszystkiego wytrzymać. Jest bardzo zazdrosny o Żmudę. Tymczasem Siedlecki świętuje z Weroniką swoją nominację na zastępcę prokuratora generalnego. Jego radość zostaje niespodziewanie przerwana...

Maria chce pojechać na lotnisko, aby przywitać młodego chirurga. Piotr robi jej z tego powodu wyrzuty. - Dlaczego Agnieszka nie może odebrać Adama, w końcu to jego siostra - pyta zaniepokojony. Biernacka na spokojnie tłumaczy, że robi to tylko dlatego, że została wskazana jako osoba do kontaktu w przypadku, gdyby coś się stało Żmudzie. - Nie stracisz mnie - próbuje uspokajać mężczyznę.

Z kolei doktor Zych zostaje zaproszony do radia. Opowiada o miłości i chorobach serca. Podczas audycji jeden ze słuchaczy, nastolatek Mikołaj, dzwoni do radiostacji i wyznaje, że chce się zabić. Doktor Michał w takim razie postanawia w tej sprawie skontaktować się z policją i poszukać chłopaka.

Tymczasem Siedlecki świętuje z Weroniką swoją oficjalną nominację na zastępcę prokuratora generalnego. Ich radość przerywa telefon od Julii, która dostaje od ojca kompromitujące męża materiały. Chodzi o sprawę związaną z Alicją Marczak. Kobieta postanawia zaszantażować „ukochanego”. - U mnie... za godzinę... i lepiej, żebyś był... - słyszy świeżo upieczony prokurator przez telefon. Natychmiast przyjeżdża do jej mieszkania. Julia stawia mu niewygodne ultimatum.

Adam przylatuje do Polski. Na lotnisku wita go Maria. - Tak się bałam... - mówi do mężczyzny drżącym głosem. Jadą razem do Kazimierza do jego siostry, która cieszy się na jego widok. - Nigdy więcej mi tego nie rób - stwierdza. Rodzeństwo wspomina stare czasy. Agnieszka zawsze podziwiała, że jej brat robi wszystko na sto procent. - Szkoda tylko, że nie myślisz o tych, którzy umierają ze strachu o Ciebie... - tłumaczy mu. Żmuda postanawia zająć się życiem rodzinnym.

Siedlecki wraca do Weroniki. Zaczynają się całować, ale chwilę potem zdenerwowany mężczyzna zaczyna krzyczeć. - Wychodzę. Będę wieczorem. Masz czas spakować swoje rzeczy - ogłasza. Zdezorientowana kobieta myśli, że to jakiś żart. - To jest koniec. Nie kocham Cię. Musimy się rozstać - mówi i z nagle wychodzi z domu.

Policja dociera do byłej dziewczyny nastolatka, który chce popełnić samobójstwo. W trakcie przesłuchania wychodzi na jaw, że chłopak stał się ofiarą głupiego zakładu. Na szczęście gliniarze domyślają się, gdzie może się znajdować i dokąd pójść. Jadą go odnaleźć, przed jak zrobi coś nieodwracalnego.

Piotr coraz bardziej nie wytrzymuje z powodu Adama, a Weronika wynosi się z mieszkania Siedleckiego. Rodzeństwo spotyka się w barze. - To nie jest mój najlepszy dzień - zaznacza na wstępie. - Mój też nie - odpowiada Nowacka. Dzielą się swoimi bólami. Weronika dochodzi do wniosku, że potrzebuje od swojego byłego logicznego wytłumaczenia.

Gliniarze wraz z dziewczyną Mikołaja docierają do budynku, z którego chłopak chce skoczyć. Nie wiedzą, jak go powstrzymać. Kobieta wyskakuje z samochodu i biegnie do na samą górę. - Mikołaj posłuchaj. Ja wiem, że zachowałam się jak suka i chciałam zabawić się twoim kosztem. Taka już po prostu jestem. Proszę Cię, nie rób tego, bo zależy mi na tobie - tłumaczy dziewczyna. Wyznaje mu miłość. Na chłopaku nie robi to wrażenia. Do momentu, aż sama postanawia się zabić razem z nim...

W tym samym czasie Maria spotyka się z Adamem. Zaczynają rozmawiać o dawnych dziejach. - Brakuje mi tego. Nas. Z tamtego czasu. Byliśmy szczęśliwi - opowiada Biernacka. - Nadal możemy być. Jutro punktualnie o ósmej będę czekał na Ciebie pod blokiem Piotra. Stamtąd pojedziemy na lotnisko. Kocham Cię i zawsze Cię kochałem - wyznaje Żmuda. Kobieta nie może zrozumieć jego postawy. Kilka sekund później dochodzi do pocałunku...

Czy relacja Marii i Piotra przetrwa? Czy policja zdąży uratować zdesperowanych nastolatków? Liczą się sekundy...

W rytmie serca w niedzielę o godz. 22:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca”: Zobacz kulisy piątego sezonu!

Komentarze
© Polsat 2020