2019-11-28

„Jak zostałem gangsterem” od 3 stycznia w kinach. Jest wideo!

0

To historia oparta na faktach. Jakie jest prawdziwe oblicze polskiej mafii? - Film opowiada o ludziach żyjących w czasach, w których wydawałoby się, że będąc okrutnym, bezwzględnym i silnym psychicznie, można było panować nad wszystkim, nawet nad całym krajem - powiedział reżyser Maciej Kawulski. „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w kinach od 3 stycznia 2020 roku.

Film opowiada o życiu jednego z najbardziej niebezpiecznych ludzi w Polsce. To gangsterska opowieść o miłości i przyjaźni na przełomie czterech dekad. Akcja rozpoczyna się w latach 70., kiedy poznajemy młodego „Bohatera”. Już jako dziecko nie jest chłopcem do bicia. Przeżywa fascynację przestępczym światem, a z czasem odkrywa w sobie pragnienie wielkich pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Jego gangsterski talent rozkwita w bardzo szybkim tempie. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię, który zaczyna siać postrach w mieście. „Bohater” z małego dziecka staje się mafijnym bossem.

Scenariusz jest oparty na faktach i ukazuje autentyczną historię, która po raz pierwszy w polskim kinie ukaże prawdziwe oblicze polskich mafiosów. Film przeprowadza nas przez historię gangsterskiego półświatka, który rozkwitał w czasach transformacji ustrojowych w Polsce. Jego przedstawiciele zaczynali w kreszowych dresach, aby potem zamienić je na stylowe garnitury i skórzane kurtki. Rządzili organizacjami przestępczymi, które wykorzystując słabość państwa, rosły szybko w siłę.

W filmie widzimy także inne oblicze „Bohatera”, dla którego nie liczą się wyłącznie kryminalne porachunki. Ważna jest dla niego rodzina, charakter i ekipa, z którą jest na dobre i na złe. - Kiedy dostałem tekst scenariusza, zrozumiałem, że po raz pierwszy w polskim kinie życie gangstera zostało opowiedziane, a nie zinterpretowane. Zrozumiałem, że nie czytam kolejnego skryptu z rozprawy sądowej, tylko przepiękną opowieść człowieka, który przetrwał głównie dlatego, że był zdolny do uczuć. To czterdzieści lat życia zmieszczone w dwugodzinnym obrazie w taki sposób, że ani przez chwilę nie czujesz niedosytu i przesytu - zaznaczył reżyser Maciej Kawulski, który w swoim dorobku ma także film „Underdog”.

W główną rolę wcielił się Marcin Kowalczyk. Partnerują mu Tomasz Włosok, który gra Waldena, najbliższego przyjaciela oraz Natalia Szroeder w roli Magdy, jego ukochanej. Dla wokalistki, która wygrała siódmą edycję programu „Dancing with the stars. Taniec z Gwiazdami” w Polsacie jest to debiut na dużym ekranie. W obsadzie znalazły się również tak uznane nazwiska ze świata filmu, jak Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz.

Produkcja skierowana jest do osób powyżej 18. roku życia, podobnie jak poniższy zwiastun.

  

„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w kinach od 3 stycznia 2020 roku. Dystrybutorem jest Next Film.

Komentarze
© Polsat 2020