2019-11-10

„W rytmie serca” - odcinek 56: Sędzia

0

Niedoszła teściowa Ewy, Lilka, zaczyna snuć podejrzenia, że Agnieszka ma romans z księdzem Stanisławem. Uważa nawet, że dziecko, którego się ona spodziewa, jest… jego. Duchowny po rozmowie z Zychem postanawia wreszcie zrobić coś, z czym zwlekał od dawna. Wyznaje podczas mszy, że jest jej ojcem!

Lilka śledzi Agnieszkę i Stanisława. Robi im zdjęcia, bo jest święcie przekonana, że mają romans. - Powiem Ci: zakochani! - opowiada o swoich podejrzeniach Ewie. Stwierdza również, że ciąża kobiety to sprawka księdza.

Jej niedoszła synowa broni duchownego, ale Lilka wie swoje. Idzie do kościoła i wypytuje ministranta o księdza. Następnie idzie do Zycha i pokazuje mu zdjęcia, które zrobiła po kryjomu. - Nie dość, że prowadzają się razem, to jeszcze ze sobą mieszkają! - stwierdza. - To absurd - mówi lekarz. Prosi ją, żeby zachowała te wiadomości dla siebie, a on postanawia z nim porozmawiać.

Zych prosi Stanisława, żeby coś wreszcie z tym zrobił. - Nie przejmuj się Lilką - uspokaja go ksiądz. Podczas wieczornego kazania duchowny opowiada swoją historię sprzed lat. Mieszkańcy poznają całą prawdę o tym, że Agnieszka jest jego dzieckiem. - Mam córkę i niedługo zostanę podwójnym dziadkiem - oświadcza, wywołując oburzenie u wielu mieszkańców Kazimierza. Kobieta jest bardzo wzruszona. - Kocham Cię tato - wyznaje mu po mszy Agnieszka.

Do Zycha przyjeżdża niespodziewanie Kuba. Okazuje się, że uciekł z hotelu, w którym zatrzymał się z krewną. - Cioci po drodze nie zgubiłeś? - dziwi się lekarz. - Zgubiłem! - woła zadowolony z siebie chłopiec. Zasiadają do śniadania. Jakub opowiada Michałowi, że jest z ciotką nieszczęśliwy. Nagle zjawia się kobieta. - Wracamy do domu - mówi do niego wściekła. Ten jednak jest uparty i nie zamierza nigdzie iść.

Michał proponuje ciotce Kuby, aby wynajęli mieszkanie w Kazimierzu. Ta jest nieugięta, jednak trochę się to zmienia, gdy rozmawia sam na sam z Kubą o jego ojcu alkoholiku. Przeprasza go za to, że dotychczas nie było jej w jego życiu. - Pomyślałam, że może byśmy spędzili w Kazimierzu całe wakacje - proponuje. - Super! - cieszy się Jakub.

Chłopiec knuje jednak intrygę. Podkłada w pokoju lokatora doktora Zycha… karaluchy, żeby ten uciekł z jego domu, a chłopiec mógł się wprowadzić tam z ciotką. Dopiął swego. - Zwolniło się u mnie miejsce, więc jeśli ten pomysł z zamieszkaniem w Kazimierzu jest nadal aktualny, to zapraszam - oferuje lekarz. Kubuś jest przeszczęśliwy!

W Kazimierzu pojawia się gwiazda muzyki, Kira. To młoda influencerka, którą kochają setki młodych ludzi. Wśród nich jest Oliwia. Poważnie chora dziewczynka nie może uczestniczyć w jej koncercie. Artystka sprawia jej niespodziankę i zjawia się u niej. - Kira? Czy mi się to śni? Kocham Cię! - mówi ze łzami w oczach Oliwka. Piosenkarka daje jej słowo, że pomoże jej w walce z chorobą.

Szarek i Seba ochraniają koncert Kiry, która postanowiła w jego trakcie zebrać pieniądze na leczenie dziewczynki. W pewnym momencie ktoś ją atakuje. Jest cała zakrwawiona i nie pamięta, kto jej zrobił krzywdę. Rozpoczynają się poszukiwania. Podejrzenia padają na hejtera, który od dawna grozi Kirze. Seba prosi o wsparcie swojego kolegę informatyka. Niedługo po tym, ktoś maluje sprejem obelgi na samochodzie gwiazdy.

Nowy szef posterunku w Kazimierzu zaczyna łączyć fakty. Okazuje się, że dziewczyna upozorowała atak. - Zrobiłam to dla tej chorej dziewczynki! - wykrzykuje do policjanta. Gdy czas zbiórki dobiega końca, okazuje się, że brakuje zaledwie dwóch tysięcy. Seba postanawia wpłacić te pieniądze… Późną nocą dochodzi do prawdziwego ataku na influencerkę. Ktoś próbuje ją zgwałcić. Całą sytuację widzi komisarz i ratuje ją z bardzo niebezpiecznej sytuacji.

W rytmie serca w niedzielę o godz. 22:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca”: Zobacz kulisy piątego sezonu!

Komentarze
© Polsat 2020