2019-10-11

„Wydarzenia” mają 15 lat! Wszystkiego najlepszego!

0

Flagowy serwis informacyjny Polsatu i Polsat News obchodzi urodziny. Dokładnie 11 października 2004 roku w Polsacie zostało wyemitowane pierwsze wydanie „Wydarzeń”. W ciągu piętnastu lat zdobyły zaufanie widzów i dziś należą do najważniejszych i najpopularniejszych programów informacyjnych w polskiej telewizji. Według badań „Wydarzenia” są uznawane za najbardziej obiektywny serwis informacyjny w Polsce.

Już 15 lat, codziennie „Wydarzenia” zapewniają milionom widzów w Polsce dostęp do prawdziwych i uczciwych informacji. Najlepszy zespół dziennikarski w Polsce, najbardziej zgrany i oddany swojej pracy, przygotowuje dla milionów Polaków informacje z kraju i ze świata, tak aby w niecałe 30 minut przekazać wszystko, co najważniejsze. Poza przekazywaniem najważniejszych informacji z kraju i ze świata redakcja dużo miejsca poświęca również sprawom społecznym. Do dzisiaj wyemitowano prawie 5,5 tysiąca wydań głównych „Wydarzeń”, co daje 165 tysięcy minut programu.

- „Wydarzenia” to nie tylko marka, która przez 15 lat zdobyła renomę i trwale zapisała się w historii telewizji. To przede wszystkim ludzie, którzy na tę renomę pracują i codziennie tę historię tworzą. Wiele osób jest w redakcji „Wydarzeń” od samego początku, co pokazuje, jak bardzo są do nich przywiązani. Gdyby nie ich ogromny wysiłek nie bylibyśmy w tym miejscu, co dzisiaj, za co wszystkim bardzo dziękuję. Ogromne podziękowania należą się także widzom, którzy codziennie zasiadają przed telewizorami i spośród serwisów informacyjnych wybierają właśnie „Wydarzenia”, które powstają właśnie dla nich - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji POLSAT.

Dla redakcji najważniejsza jest jednak ocena widzów, a Polacy od lat oceniają „Wydarzenia” jako najbardziej obiektywny serwis informacyjny w Polsce. To także jeden z najpopularniejszych programów emitowanych codziennie w Polsacie.

Główne wydanie „Wydarzeń” obecnie prowadzą Dorota Gawryluk oraz Bogdan Rymanowski, a także Agnieszka Mosór i Bartosz Kurek.

Od samego początku marki „Wydarzenia” na rynku, widzowie mogą również oglądać wydanie popołudniowe tego serwisu, które obecnie jest emitowane o godz. 15:50 od poniedziałku do piątku na antenie Polsatu i Polsat News. Natomiast od 2016 roku przygotowywane są również „Wydarzenia Wieczorne”, które można śledzić w Polsat News codziennie o godz. 21:50.

Przed „Wydarzeniami” przez 11 lat w Polsacie nadawane były „Informacje”, pierwszy program informacyjny Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020