2019-08-03

„Wydarzenia” i „Interwencja” z rekordowymi wynikami

0

Lipiec okazał się najlepszym miesiącem 2019 roku także dla Polsat News. Jakimi wynikami mogą pochwalić się „Wydarzenia”, zarówno główne wydanie emitowane codziennie o godz. 18:50, jak i popołudniowe z godz. 15:50 oraz program „Interwencja”?

Główne wydanie „Wydarzeń”, flagowego serwisu informacyjnego Telewizji POLSAT, śledziło w lipcu średnio prawie 2 miliony widzów, co przełożyło się na 19,0% udziałów grupie 4+ oraz 20,5% w grupie komercyjnej. W porównaniu z lipcem 2018 roku oznacza to wzrost udziałów wśród wszystkich badanych o 7% i o 13% w grupie 16-49!

Dla Polsat News to również najlepszy pod względem wyników miesiąc od początku tego roku. Kanał zakończył lipiec udziałami w rynku na poziomie 1,3% w grupie 4+ i 0,9% w grupie komercyjnej. Stacja może również pochwalić się wzrostem udziałów w ujęciu rok do roku w przypadku grupy komercyjnej, w której zanotowała wzrost o 4%.

Popołudniowe pasmo informacyjno-publicystyczne kontynuuje bardzo dobrą passę. „Wydarzenia 15:50” z udziałami w rynku na poziomie 20% w grupie komercyjnej zanotowały najlepszy miesiąc w tym roku. Tym samym, wobec analogicznego okresu w roku ubiegłym, poprawiły wynik o 7%. W grupie wszystkich badanych popołudniowe wydanie „Wydarzeń” gromadziło średnio niemal 1,3 mln widzów, co przełożyło się na udziały przekraczające 18%.

Magazyn „Interwencja” z wynikiem 16,3% w grupie wiekowej 16-49 utrzymał swój tegoroczny rekord z poprzedniego miesiąca. W grupie wszystkich badanych „Interwencja”, przygotowywana przez dziennikarzy Pionu Informacji i Publicystyki Polsat News, zgromadziła średnio niemal 1,1 widzów, co przełożyło się na 15% udziału w rynku. Taki wynik oznacza dla „Interwencji” wzrost udziałów aż o 12% w ujęciu rok do roku.

W paśmie emisji „Wydarzeń” i „Interwencji” w lipcu Polsat był stacją numer 1 zarówno wśród wszystkich badanych, jak i w grupie komercyjnej. Dziękujemy widzom również za wybór Polsat News.

Komentarze
© Polsat 2020