2019-07-24

Debiut Wilfredo Leona dla Polski na antenie Polsat Sport

0

27 i 28 lipca siatkarska reprezentacja gra towarzysko z Holendrami. Będzie to ważny sprawdzian przed zbliżającym się turniejem kwalifikacyjnym do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Transmisja obu meczów w sobotę i niedzielę od godz. 17:00 tylko na antenie Polsat Sport.

Spotkania z „Pomarańczowymi” będą oficjalnym debiutem Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. To jeden z najlepszych siatkarzy, który w barwach Zenitu Kazań czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów, raz Klubowe Mistrzostwo Świata, a w krajowych rozgrywkach również czterokrotnie zdobywał tytuł mistrza Rosji oraz cztery razy wygrywał krajowy puchar. Od sezonu 2018/2019 Wilfredo Leon jest zawodnikiem włoskiego klubu Sir Safety Perugia. W środę 24 lipca upływa dwuletnia karencja FIVB, po której zawodnik może grać w siatkarskiej reprezentacji Polski.

Transmisja meczów Polska-Holandia w sobotę oraz niedzielę od godz. 17:00 na antenie Polsat Sport. Spotkania skomentują Jerzy Mielewski i Wojciech Drzyzga. Studio przedmeczowe od godz. 16:00 poprowadzi Krzysztof Wanio, a jego gośćmi będą Łukasz Kadziewicz i Ireneusz Mazur.

Mecze towarzyskie z Holandią będą jednym z ostatnich sprawdzianów przed turniejem kwalifikacyjnym do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio, który zostanie rozegrany w sierpniu w Gdańsku.

Więcej szczegółów na POLSATSPORT.PL.

Fot. PAP

Komentarze
© Polsat 2020