2019-06-07

„Zawsze warto”: Nowy serial w jesiennej ramówce Polsatu

0

Julia Wieniawa, Katarzyna Zielińska i Weronika Rosati w rolach głównych. Trzy kobiety po przejściach. Dzieli je wiele, a jednak los sprawia, że łączy je przyjaźń. Jak to możliwe? Jak radzą sobie wspólnie po nieudanych związkach? „Zawsze warto” jesienią na antenie Telewizji POLSAT.

Bohaterkami serialu są trzy kobiety: prawniczka, gospodyni domowa i dziewczyna do towarzystwa. Poznały się w dramatycznych okolicznościach, a ich losy nierozerwalnie się ze sobą splotły. Trzy życia. Trzy tajemnice. Trzy nierozwiązywalne problemy. Zwłaszcza, kiedy walczy się samemu. Ale kiedy trzy nitki się przeplatają, mogą dać początek nowej tkaninie. A nawet nowemu życiu. Mimo, że czasem trudno uwierzyć, że kiedyś będzie jeszcze dobrze, to zawsze warto próbować odbić się od dna, poszukać nowej drogi, znaleźć nową miłość. Zawsze warto pokazać światu, że stać nas na bunt, na to, by wyjść z kąta i zawalczyć o siebie - o swoją indywidualność, rodzinę, szczęście i prawo do mówienia „nie”.

Marta, Dorota i Ada - każda z nich jest w innej sytuacji zawodowej i rodzinnej. Nie miały ze sobą nic wspólnego, nie chciały zostać przyjaciółkami. Życie rozdało już dla nich role drugoplanowe, zepchnęło na margines. Teraz razem znajdują siłę, by napisać jego nowe rozdziały. Uwolnić się, zaczerpnąć oddechu, pójść dalej. Nowa rozgrywka, nowa szansa. Często można w tej grze stracić, ale czasem moża wygrać szczęście. Warto zaryzykować?

Oto główne bohaterki serialu „Zawsze warto”:

Marta (Weronika Rosati)
Jest 34-letnią, dobrze sytuowaną i świetnie wykształconą prawniczką. Nowy piękny dom, wyjazdy za granicę, przystojny mąż - to wszystko już ma. Mimo że jej życie mogłoby przypominać bajkę, przed nią wiele rozczarowań, które okażą się jednak potrzebne, gdyż pozwolą jej otworzyć się na nowe.

Dorota (Katarzyna Zielińska)
Ma 37 lat, pracuje w banku i jest mamą trójki dzieci. Na studiach wyszła za mąż za Łukasza, który obiecując dobrobyt, stopniowo zabierał jej wolność i godność. Za nią wiele trudnych doświadczeń. Codziennie toczy walkę o siebie i swoje dzieci, by w końcu pewnego dnia zrobić pierwszy krok w stronę nowego, lepszego życia.

Ada (Julia Wieniawa)
Najmłodsza z bohaterek. Ma 22 lata, wyszła za mąż jako nastolatka. Jej mąż zniknął, zostawiając ją z dzieckiem i setkami tysięcy złotych kredytu. Ada ima się przeróżnych prac, by wyjść z trudnej sytuacji i zawalczyć o lepszą przyszłość dla siebie i swojego syna. Balansuje na granicy prawa, często ją przekraczając.

Serial wyprodukowało Akson Studio. Za reżyserię odpowiadają Marta Karwowska i Michał Rogalski, a scenariusz napisała Agnieszka Krakowiak-Kondracka.

Serial „Zawsze warto” jesienią 2019 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Zawsze warto” na Instagramie - @zawszewartopolsat

Komentarze
© Polsat 2019