2019-06-07

„Zawsze warto”: Nowy serial w jesiennej ramówce Polsatu

0

Julia Wieniawa, Katarzyna Zielińska i Weronika Rosati w rolach głównych. Trzy kobiety, jeden przypadkowy wieczór, którego dramatyczny finał jest początkiem ich wspólnej historii. Jak to możliwe? Jak radzą sobie wspólnie po nieudanych związkach? „Zawsze warto” jesienią na antenie Telewizji POLSAT.

- W życiu każdej z nas pojawiają się prawda i kłamstwo, miłość i nienawiść, tajemnice i problemy, których nie można tak łatwo rozwiązać. Ale solidarność i siła kobiet przenoszą góry. I o tym jest ten serial - mówi Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji POLSAT.

Bohaterkami serialu są trzy kobiety: prawniczka, gospodyni domowa i dziewczyna do towarzystwa. Poznały się w dramatycznych okolicznościach, a ich losy nierozerwalnie się ze sobą splotły. Trzy życia. Trzy tajemnice. Trzy nierozwiązywalne problemy. Zwłaszcza kiedy walczy się samemu. Ale kiedy trzy nitki się przeplatają, mogą dać początek nowej tkaninie. A nawet nowemu życiu. Mimo że czasem trudno uwierzyć, że kiedyś będzie jeszcze dobrze, to zawsze warto próbować odbić się od dna, poszukać nowej drogi, znaleźć nową miłość. Zawsze warto pokazać światu, że stać nas na bunt, na to, by wyjść z kąta i zawalczyć o siebie - o swoją indywidualność, rodzinę, szczęście i prawo do mówienia „nie”.

Marta, Dorota i Ada - każda z nich jest w innej sytuacji zawodowej i rodzinnej. Nie miały ze sobą nic wspólnego, nie chciały zostać przyjaciółkami. Życie rozdało już dla nich role drugoplanowe, zepchnęło na margines. Teraz razem znajdują siłę, by napisać jego nowe rozdziały. Uwolnić się, zaczerpnąć oddechu, pójść dalej. Nowa rozgrywka, nowa szansa. Często można w tej grze stracić, ale czasem można wygrać szczęście. Warto zaryzykować?

Oto główne bohaterki serialu „Zawsze warto”:

Marta (Weronika Rosati)
Jest 34-letnią, dobrze sytuowaną i świetnie wykształconą prawniczką. Ma nowy piękny dom pod Warszawą. Poślubiła swoją szkolną miłość, Marka (Jacek Knap). Z czasem okazuje się jednak, że spędziła połowę swojego życia z kimś, kogo zupełnie nie znała. Na skutek licznych życiowych zmian Marta zamierza opuścić prowadzoną przez ojca rodzinną kancelarię i założyć własną. Na drodze Marty staje jej ukochany ojciec Witold Wardecki (Mariusz Bonaszewski), skrywający liczne tajemnice i podwójne życie adwokat, który nie jest takim ideałem, za jakiego uważała go córka.

Dorota (Katarzyna Zielińska)
Ma 37 lat, pracuje w banku i jest mamą trójki dzieci. Na studiach wyszła za mąż za Łukasza, który obiecując dobrobyt, stopniowo zabierał jej wolność i godność. Z troskliwego i kochającego mężczyzny z czasem zamienił się w domowego tyrana. Dorota długo nie ma siły wyrwać się z kleszczy niszczącego małżeństwa. Codziennie toczy walkę o siebie i swoje dzieci, by w końcu pewnego dnia zrobić pierwszy krok w stronę nowego, lepszego życia.

Ada (Julia Wieniawa)
Najmłodsza z bohaterek. Ma zaledwie 22 lata. Jako nastolatka wzięła ślub, urodziła dziecko i z trudem dobrnęła do matury. Jej mąż szybko zniknął, zostawiając ją z małym dzieckiem i kredytami opiewającymi na setki tysięcy złotych. Na swój sposób kocha synka, który został umieszczony w rodzinie zastępczej. Na skutek życia bez stałych dochodów i z długami męża Ada zostaje call girl i wpada w niebezpieczne towarzystwo. Chce zmienić swoje życie i uciec od przeszłości, ale czy przeszłość jej nie dogoni?

Bohaterki, które nie miały ze sobą nic wspólnego, raz zjawiły się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Jedno tragiczne zdarzenie na stacji benzynowej, na skutek którego otrą się o śmierć sprawi, że od tamtego wieczoru przestaną być sobie obojętne.

- Odtwórczynie głównych ról to piękne kobiety, które znamy z pierwszych stron gazet. W „Zawsze warto” będziemy mieli okazję zobaczyć je z zupełnie innej perspektywy. Zagrają kobiety z krwi i kości, ze swoimi słabościami i troskami, lepszymi i gorszymi dniami - opowiada o nowym serialu jego producent Michał Kwieciński (Akson Studio).

- Pierwszy raz spotkałyśmy się na planie w takim składzie, ale mimo że jesteśmy zupełnie inne, od razu poczułyśmy, że jest między nami super energia. Każdą z nas obsadzono w roli wbrew powszechnemu wyobrażeniu o nas, więc jest to dla nas wszystkich aktorskie wyzwanie. Sama dużo uczę się od granej przeze mnie bohaterki. Razem z Weroniką Rosati i Julką Wieniawą staramy się tak budować nasze postaci, by ich historie były wsparciem dla widzów. Chcemy wysłać wiadomość do oglądających nas kobiet, które być może odnajdą w naszym serialu cząstkę swojego życia, swoich problemów. Niech wiedzą, że w życiu zawsze warto zawalczyć o siebie i o lepsze jutro - zdradza kulisy produkcji Katarzyna Zielińska.

W serialu „Zawsze warto” obok Katarzyny Zielińskiej, Weroniki Rosati i Julii Wieniawy wystąpi plejada znakomitych aktorów, a wśród nich m.in. Małgorzata Pieczyńska, Jacek Knap, Paweł Ławrynowicz, Mariusz Bonaszewski, Bartosz Obuchowicz, Bartłomiej Kotschedoff, Dariusz Majchrzak, Karol Dziuba, Aleksy Komorowski, Hubert Kułacz, Joanna Balas i Joanna Kuberska.

Producentem wykonawczym serialu jest Akson Studio. Za reżyserię odpowiadają Marta Karwowska i Michał Rogalski. Autorką scenariusza jest Agnieszka Krakowiak-Kondracka. „Zawsze warto” liczy 12 odcinków i zadebiutuje w jesiennej ramówce Polsatu.

„Zawsze warto” od 4 września w środę o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Zawsze warto” na Instagramie - @zawszewartopolsat

Komentarze
© Polsat 2020