2019-05-12

Największe przeboje w sieci? Oto „Piosenki Z Drugiej Ręki”!

0

Hity z YouTube, królowie internetu i mistrzowie parodii razem na jednej scenie. Podczas wielkiej gali „Piosenki Z Drugiej Ręki” po raz pierwszy w historii polskiej telewizji z cyfrowego świata wyszli twórcy najpopularniejszych przeróbek. Wystąpili m.in. Letni Chamski Podryw, Na pełnej, Cyber Marian i Chwytak. W premierowych parodiach można było również zobaczyć i usłyszeć zespół Łobuzy oraz Sławomira, który razem z Krzysztofem Ibiszem poprowadził przebojową imprezę.

Ten wieczór nie mógł rozpocząć się inaczej! „Pomidorowa” zespołu Letni Chamski Podryw to prawdziwy przysmak YouTube, który został zamówiony ponad 53 miliony razy! I tak jak w piosence zupa jest zrobiona „z rosołu z wczoraj”, tak i ten utwór jest przeróbką wcześniejszego hitu Sarsy „Naucz mnie”, którego popularność jest porównywalna z parodystycznym coverem. To prawdziwa uczta dla muzycznego podniebienia internautów!

- Przepis jest genialnie prosty: przerobić wielki hit tak, żeby był bardzo śmieszny, nakręcić wstrząsający teledysk i umieścić w sieci. Bywa, że piosenki z drugiej ręki mają więcej odsłon niż oryginały. Dziesiątki, setki milionów! Dziś pojawią się gwiazdy internetu, które subskrybuje łącznie prawie cztery miliony osób. Piosenki, które usłyszycie, obejrzano 180 milionów razy - zapowiedział przebojową noc w Telewizji POLSAT prowadzący Krzysztof Ibisz. A razem z nim kolejnych wykonawców zapowiadał ekspert od muzycznych hitów, Sławomir, który stwierdził, że na scenie prezentują się gwiazdy, przed którymi widnieje „wyświetlana przyszłość”.

Mają już prawie ćwierć miliona subskrypcji, ich największy hit obejrzało 18 milionów internautów, a razem z innymi parodiami zebrali już ponad 65 milionów odsłon. Podobno nie parodiowali jeszcze tylko siebie, ale nigdy nie mówią nigdy. Jeden lubi kebaba, drugi wygląda na Araba - oto zespół Na Pełnej z hitem „Ja jem kebaba”! Nie ma w tym sezonie smaczniejszego przeboju.

Artysta z kartonem na głowie? Tak, podobno z jego urodą jest aż tak źle! Za to znacznie lepiej jest z odsłonami jego przeróbek znanych piosenek. - Ten człowiek wynalazł chwytak do łapania subskrybentów! - podsumował artystę Krzysztof Ibisz. I trudno odmówić mu słuszności, ponieważ mowa o twórcy, który schwytał ich ponad 600 tysięcy, a jego piosenki mają wielomilionowe wyświetlenia. Mimo tak znakomitych wyników można usłyszeć, że słynny wykonawca spełnia definicję słowa „najgorzej”, która brzmi: kartonowy jełop spotyka wioskowego didżeja, co kończy się ponad 200 milionami wyświetleń w sieci… W Telewizji POLSAT Chwytak & Dj Wiktor zaprezentowali przebój „Łyka wódy daj” w rytm popularnego „Gangnam Style” autorstwa Psy.

Zdobywca prestiżowych nagród wirtualnego świata, w internetach wyświetlano jego dzieła niemal 300 milionów razy. -Terminator jest przerażony, ponieważ w Polsce pojawił się on, Cyber Marian! - zapowiedział kolejną gwiazdę Sławomir. Przy okazji warto zaznaczyć, że ten artysta to mistrz kamuflażu, ponieważ nikt nie wie, kim naprawdę jest i jak się nazywa. Za to jako Cyber Marian bije wszelkie rekordy populraności. Próbkę swoich umiejętności zaprezentował razem z Adamem Fidusiewiczem w utworze „Das maluch”, który brzmiał podejrzanie podobnie do przeboju Kraftwerku „Das Model”.

- Trzeba się wzorować na najlepszych. On to zrobił i bach, setki tysięcy odsłon - zdradził sekret kolejnego wykonawcy Krzysztof Ibisz. Chodzi o człowieka, który podobno marzył, by zostać raperem. Nie został. Ukończył studia aktorskie i rozpoczął karierę w internecie, gdzie zapracował sobie aż na 21 milionów odsłon. Oto Michał Sieńkowski z alternatywną wersją przeboju zespołu Ich Troje „Powiedz”. Podobno sam Michał Wiśniewski chce dołączyć do ich zespołu!

„Sklep z winem u Ani”? Zdecydowanie warto go odwiedzić! Zrobiło to już ponad 11 milionów osób. A wtajemniczeni wiedzą, że prowadzi go Letni Chamski Podryw. Czy potrzeba jeszcze jakiejś rekomendacji? Po przebojowej „Pomidorowej” to kolejny wielki przebój tego zespołu, tym razem w rytm utworu Kamila Bednarka „Cisza”.

Na chwilę zrobiło się nieco lirycznie i romantycznie, więc na scenę wkroczyły Łobuzy! „Ona czuje we mnie piniądz” to ich przebój, który emitowano podobno nawet w Telewizji Niepokalanów. Do tego 83 miliony wyświetleń w sieci. I na tym Łobuzy spocząć nie mogły! Ich nowy hit to przeróbka piosenki „Wszyscy Polacy to jedna rodzina” zespołu Bayer Full, który w nowej wersji brzmi: „Wszyscy nosacze to jedna rodzina”.

Wąsacze wszystkich krajów, łączcie się! Oto po raz kolejny na scenę wkroczył Cyber Marian! Tym razem z pomocą Adama Fidusiewicza oraz Sławomira wykonał utwór „Wąs, wąs, wąs”, który w internetach ma już ponad dziewięć milionów odsłon. I ciągle rośnie! Jak tak dalej pójdzie, będzie w Polsce więcej barberów niż fryzjerów.

Jeśli miłość do artysty połączy się z miłością do jedzenia, a na dodatek obejrzy to osiem milionów ludzi, to można być pewnym, że trafi się na scenę Telewizji POLSAT tak jak Dawid Furch. Specjalnie dla niego powstała tam restauracja McPolsat, w której zamówił posiłek głosem do złudzenia przypominającym głos Zenka Martyniuka z zespołu Akcent. Tytuł zamówienia? Oczywiście „Przez te frytki chrupiące”!

- Jednych przeszyją ciarki, innym wąs stanie dęba, bo obiecujemy prawdziwe wzruszenia - zapewniał przed kolejnym występem Sławomir. Na scenę powrócił bowiem Chwytak, który razem z Zuzą wykonali „Szaloł” - znakomitą przeróbkę oscarowego przeboju Lady Gagi i Bradleya Coopera „Shallow”. Ach ten śląski romantyk z kartonem na głowie…

Polskim zwyczajem czas naszykować kieliszki, bo Jano bimber pędzi! A poza Jano jest jeszcze Jozef i jest Dana. To właśnie dzięki nim cała Polska wie, że pędzenie nie oznacza wyłącznie poruszania się z dużą prędkością. Za to z ogromną prędkością przybywa im subskrypcji, których mają już ponad 600 tysięcy. I ta liczba wciąż rośnie. Oto jak się „Bimber pędzi” do melodii znanej z piosenki zespołu Modern Talking „Cheri Cheri Lady”.

Premiera piosenki z drugiej ręki w wykonaniu Sławomira i Kajry. „Nie lubię Rosji” to nowa, zabawniejsza wersja przeboju Jurija Shatunova „Bielyje rozy”. Z dedykacją dla wszystkich, którzy nie lubią mrozu, zimy i… Rosji!

Na Pełnej i „Mam złączone brwi” - oto obłędna parodia klasyków z Queen i ich nieśmiertelnego przeboju „I want to break free”! Czy to możliwe, by tej nocy było jeszcze bardziej przebojowo i jeszcze zabawniej?

W Ameryce Południowej jest wszystko: piękne kobiety, wielkie pieniądze i prawdziwe uczucie. Kartel los łobuzos postanowił do tego nawiązać. Oto Łobuzy w piosence „Zbuntowany Anioł”! Wszystkie seniority bujają się do tego rytmu!

Michał Sieńkowski ponownie na scenie Telewizji POLSAT. Tym razem w parodii utworu „7 Rings” Ariany Grande. I kto powiedział, że piosenki o miłości nie mogą być zabawne?

Ed Sheeran nie ma pojęcia, że w Polsce za sprawą Letniego Chamskego Podrywu jego piosenka „Shape of You” kojarzy się z pierwszym dniem wiosny i… „Wagarami”! Ale wie o tym ponad 12 milionów internautów, a teraz także pokaźna rzesza widzów Polsatu, którzy poznali tę przebojową parodię.

A na kolację Na Pełnej zaserwowała „Falafel” w rytm przeboju Dawida Podsiadło „Nie ma fal”. „Z mięsem nie zamówię nigdy więcej” - oto nowa mantra wegan i wegetarian, która stała się przebojem internetu. Ale z podmiotem litycznym utożsamia się znacznie więcej osób, bo przecież nawet ci, co jedzą z mięsem, też nie chcą oblać się sosem!

Zasięgi, lajki i suby to dzisiejsza waluta. A oni wszyscy mają jej jak lodu. Zgromadzona w studiu publiczność na koniec wybrała największy przebój tego wieczoru, który zostanie wykonany podczas Polsat SuperHit Festiwalu. Laureatami zostali twórcy z zespołu Letni Chamski Podryw z piosenką „Sklep z winem u Ani”. Do zobaczenia w Sopocie!

Zobacz także:
„Piosenki Z Drugiej Ręki”: Krzysztof Ibisz youtuberem?

Komentarze