2019-04-21

Żelka specjalnie dla POLSAT.PL o planach na „jajeczko”

0

Finalistka muzycznego show „Idol” opowiada o swojej tradycyjnej Wielkanocy. Jak ten wyjątkowy czas spędza autorka przebojów „Za Swoje” i „Kamień”? Co znajduje się w jej koszyczku? Czy ulega mokremu szaleństwu w lany poniedziałek? I jakie nietypowe zwyczaje kultywuje podczas tego podniosłego i rodzinnego okresu?

Wokalistka ujawniła, od czego zaczyna swoje przygotowania do Wielkiego Tygodnia. - Święta Wielkanocne zawsze mnie cieszą. Uwielbiam stroić dom wiosennymi kolorami. Mam wtedy mnóstwo pozytywnej energii, nawet gdy po zimie muszę umyć wszystkie okna i wyprać firany - żartuje na temat wiosennych porządków Żelka. - Największe natchnienie przychodzi w sobotę, kiedy święci się koszyczki. Od rana w domu gwar, przygotowywanie jajek. Każdy ma swoje zadania, swoją indywidualną pisankę - kontynuuje.

W rozmowie z POLSAT.PL podzieliła się informacją, co znajduje się w jej koszyczku wielkanocnym: - Zawsze mamy jajka, baranka z masełka, kawałek kiełbaski, babeczkę, sól, pieprz, chrzan, czekoladowego króliczka, chlebek i monetę - wyliczała. - Wszystko elegancko przykryte wyszywaną serwetką i przystrojone mirtą lub bukszpanem. Tak się nauczyłam w domu i tak jest do dziś - twierdzi gwiazda.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ŻELKA (@zelkaofficial)

Pierwszy dzień Świąt Wielkiej Nocy w domu Angeliki to prawdziwe wydarzenie. - W niedzielę jest wspaniały śniadanio-obiad. Najpierw dzielimy się wszyscy tym, co jest w koszyczku. Każdy po kawałeczku - opowiada piosenkarka. A co znajduje się na świątecznym stole artystki? - Nie może zabraknąć białej kiełbaski, sałatki warzywnej i żurku. To u nas trzy główne potrawy. Później następuje dopychanie się całą kolorową resztą stołu - mówi Żelka. Okazuje się jednak, że kultywuje jeszcze jedną smaczną tradycję. - W ten jeden dzień w roku „koszę” sama z doniczki całą rzeżuchę. Uwielbiam ją na kanapkach z jajkiem. W święta smakują jakoś wyjątkowo - przyznaje.

Czy Żelka równie intensywnie świętuje drugi dzień świąt? - Nie jestem już panną, więc lany poniedziałek nie powinien mnie dotyczyć, ale sprawia nam to wszystkim tyle frajdy, że mokrzy są wszyscy. Najfajniejsze jest to, że spędzamy ten czas razem - mówi uczestniczka „Idola”.

Angelika Zaworka mocno inwestuje w solową karierę. W przeciągu kilku ostatnich miesięcy wydała dwa bardzo dobrze przyjęte single: „Za Swoje” oraz „Kamień”. W rozmowie z POLSAT.PL ujawniła, że marzy się jej trasa koncertowa i płyta długogrająca. Czy doczekamy się tego jeszcze w tym roku?

Zobacz także:
Żelka: W „Idolu” przekroczyłam swoje granice
Droga Mariusza Dyby do zwycięstwa w „Idolu”
W programie „Idol” wygrał Mariusz Dyba
Tak przebiegały metamorfozy uczestników „Idola”
Poznaliśmy skład wielkiego finału programu „Idol”

Komentarze
© Polsat 2020