2019-04-01

Rozpacz Białacha i oskarżenie o gwałt na komendzie

0

Poznaj najważniejsze wątki w serialu „Policjantki i Policjanci” od 1 do 5 kwietnia. Dyżurny Jacek zostaje posądzony o gwałt. Ola Wysocka, zastępująca komendant Jaskowską, musi w tej sytuacji postępować zgodnie z procedurą. Tymczasem Mikołaj próbuje ukryć przed najbliższymi, jak bardzo jest zrozpaczony i odtrąca próby wsparcia ze strony przyjaciół. No i co dalej z Białachem, który po postrzale utracił władzę w nogach?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 515
Wojtek Niedźwiecki kontynuuje treningi z chorą Nelą. Przygotowania do zawodów idą im coraz lepiej. Przypadek sprawi, że młody policjant zacznie kwestionować swoje działania. Czy uda mu się nie rozczarować dziewczynki?
Tymczasem na patrolu, razem z Zuzą Kowal, Niedźwiecki zajmuje się sprawą mężczyzny, który został oblany farbą na ulicy. Czy przystojniak padł ofiarą zemsty zazdrosnej kobiety, czy przypadkowego wybryku? Zuza i Wojtek nie dają się sprowadzić na manowce, choć sytuacja zaczyna się komplikować: atak nożownika, tajemniczy hotel i kilka zakochanych kobiet…
Na komendzie Profos od rana jest nie w sosie. Wszystko przez wyzwania w jego życiu prywatnym - on i Marlena wciąż starają się odnaleźć po latach w małżeństwie, ale nie idzie im to najlepiej…

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 516
Mikołaj Białach przeżywa w szpitalu bardzo ciężkie chwile. Nie może mu pomóc nie tylko Wysocka, ale nawet jego własne córki. Tymczasem patrol Emilki i Krzyśka, który dostał zgłoszenie o groźnym wypadku, próbuje ustalić kluczowe okoliczności zdarzenia. Sprawcą jest kobieta, która pod wpływem narkotyków potrąciła rowerzystę, który teraz walczy o życie w szpitalu. W toku śledztwa pojawia się jednak coraz więcej pytań - dlaczego uznana artystka miałaby prowadzić pod wpływem narkotyków, skoro nigdy ich nie brała? Czy tragiczny wypadek to skutek żałoby, czy podła intryga?
Swoje własne rozterki przeżywa Profos. Czy doceni swoje nowe, małżeńskie szczęście, a może przeważy jego mrukowata natura?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 517
Na komendzie panuje nerwowa atmosfera z powodu oskarżenia o gwałt, jakie padło pod adresem dyżurnego. Jacek nie może udowodnić swojej niewinności, ale Ola Wysocka chce walczyć o jego honor.
Z kolei Joasia Zatońska przez przypadek dowiaduje się, że ktoś, podszywając się pod nią, próbował wziąć w banku kredyt. Tego dnia dostanie gorzką lekcję na temat zaufania i pochopnych osądów. Wcześniej jednak, na patrolu z Szymonem Zielińskim, prowadzić będzie śledztwo w sprawie niefortunnej rozmowy o pracę. Pozornie błahe kłamstwo ujawnia lawinę oszustw na jednej z renomowanych uczelni. Szantaż, miłość i pikantne zdjęcia pięknych kobiet - jaką tajemnicę skrywa atrakcyjna pani rektor?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 518
Na patrolu Zuza i Wojtek muszą rozwiązać krwawy konflikt między dwoma autorami erotycznych powieści. Czy bójka w bibliotece uniwersyteckiej to wynik płomiennego romansu, czy odwet za splagiatowane dzieło? Nieoczekiwanym ekspertem od literatury okaże się... Juliusz.
Jego pies natomiast rozwiąże zagadkę fałszywych oskarżeń i uratuje opinię bardzo ważnej osoby na komendzie. Wojtek Niedźwiecki nie będzie miał łatwego dnia również w życiu prywatnym - zdrowie jego podopiecznej to nieustanna batalia, ale kto lepiej radzi sobie w bitwie niż oddział antyterrorystów?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 519
Pierwszy dzień wspólnej służby Krzyśka Zapały i Kariny Wolniewicz zaczyna się od pewnej niezręczności. Chwilę później, już w radiowozie, policjanci odbierają zgłoszenie o ataku z bronią na uczelni, a potem jest już tylko gorzej. Karina i Krzysiek będą musieli zmierzyć się z członkami nowej tajemniczej subkultury zrodzonej za oceanem i terroryzmu. Czy policjantom uda się zapobiec zamachowi i ocalić wiele niewinnych ofiar?
W szpitalu Białach wciąż zmaga się ze skutkami postrzału - utracił nie tylko władzę w nogach, ale też nadzieję, cały swój optymizm i ducha walki. Załamany, zamyka się w sobie i odpycha od siebie przyjaciół, szorstko ich zbywając lub wybuchając bezsilnym gniewem, pod którym kryje się rozpacz. Nieoczekiwanie, jedyną osobą, której udaje się zrobić wyłom w murze, jaki buduje wokół siebie Białach, okazuje się... Juliusz. Dyżurny musi ostatecznie wyjaśnić sprawę haniebnych pomówień, na szczęście zawsze może liczyć na bliskie kobiety: Wysocką, swoją żonę i... Lunę.

Który wątek jest najciekawszy?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: 10. sezon równie dramatyczny?
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co nowego?
Kryzys Białacha, tajemnicze odkrycie na komendzie i…
Nowe sezony serialowych hitów Czwórki od 4 marca

Komentarze