2019-02-15

Przekaż swój 1% podatku na Fundację Polsat

0

Trwa kampania Telewizji POLSAT wspierająca szczytną akcję. Celem jest zwiększenie świadomości podatnika o możliwości przekazania jednego procenta swojego podatku na pomoc chorym dzieciom, podopiecznym Fundacji Polsat.

W tegorocznym spocie, którego myślą przewodnią jest „Sami nie damy rady”, dzieci - podopieczni Fundacji Polsat próbują odpowiedzieć na podstawowe pytania: co to jest choroba, dlaczego rodzice płaczą, dlaczego są smutni? Mówią o swoich pragnieniach i wreszcie pytają czy lubisz pomagać? Kampania składa się z czterech spotów i została zaplanowana do 30 kwietnia 2019 roku.

W tym roku, zgodnie z nowym prawem fiskus wypełni za podatnika zeznanie roczne, ale pozostawia mu prawo do korekty dokumentu z własnej inicjatywy. Z wypełnionym przez Krajową Administrację Skarbową zeznaniem każdy będzie mógł się zapoznać na Portalu Podatkowym od 15 lutego. E-PIT wyliczy kwotę 1% podatku na podstawie aktualnych danych i automatycznie wskaże organizację, która w ubiegłym roku otrzymała 1%. Można to zmienić i wpisać Fundacja Polsat (KRS 0000 135 921).

- Za okazaną pomoc, hojność i zaufanie wszystkim serdecznie dziękujemy! Do Fundacji Polsat codziennie dzwonią zrozpaczeni rodzice, których nie stać na opłacenie specjalistycznego leczenia ciężko chorej córeczki lub synka. Jeśli nie otrzymają pomocy, ich dziecko będzie skazane na lata cierpienia lub pogłębiającą się niepełnosprawność. Każda złotówka zmienia na lepsze świat naszych podopiecznych - powiedziała Krystyna Aldridge Holc, Prezes Zarządu Fundacji Polsat.

Do dziś z 1% Fundacja otrzymała 19 542 215, 65 złotych. Cała kwota została przekazana na pomoc chorym dzieciom. Za uzyskane fundusze Fundacja zakupiła leki, sfinansowała rehabilitację zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla dzieci z całej Polski.

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu dwóch lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 33 890 małych pacjentów i wsparła finansowo 1214 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd ponad 231 milionów złotych.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl

Komentarze
© Polsat 2019