2019-02-11

Widzowie ją pokochali! Jaka jest Jolasia Kiepska?

0

Oto najbardziej charyzmatyczna bohaterka sitcomu „Świat według Kiepskich”. Kolorowa, niezwykle odważna w swoich wypowiedziach, a przy tym obdarzona nie lada temperamentem oraz wdziękiem. Synowa Ferdka i Halinki nie raz pokazała charakter. Fani serialu właśnie za to uwielbiają postać, w którą wciela się Anna Ilczuk.

Nikt się jej nie spodziewał u boku Waldusia, gdy wrócił z dalekiej podróży. Ferdek był nawet przeciwny temu związkowi. Para poznała się w amerykańskiej myjni samochodowej, gdy Jolasia przyjechała umyć auto państwa, u których pracowała. Jak mówiła teściom podczas pierwszego rodzinnego obiadu, była babysitterką u bardzo bogatych Żydów. Postanowiła jednak wrócić z Waldkiem do Polski i wziąć z nim ślub. Zamieszkali razem i od tamtej pory jest skonfliktowana z głową rodziny Kiepskich. Ferdynand uważa bowiem, że żona jego syna jest złodziejką, która ukradła mu… frytownicę. A fani Jolasi uwielbiają jej perypetie i bawią się przy nich przednio!

Anna Ilczuk rewelacyjnie odnalazła się w ekipie serialu. Stworzyła postać dynamiczną, zabawną, a przede wszystkim charyzmatyczną. Jak podkreśla w rozmowie dla POLSAT.PL oraz IPLA.TV, to zasługa bardzo dobrych scenariuszy. - Są one bardzo dobrze dopracowane, również pod względem dramaturgicznym i literackim - twierdzi.

Widzowie często zauważają, że główną siłą „Świata według Kiepskich” jest język postaci stworzony przez scenarzystów. Wiele wypowiedzi bohaterów weszło na stałe do mowy potocznej, a niektóre, jak na przykład „W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem”, stały się kwestiami wręcz kultowymi.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

sezon czas zacząć ...#work#praca#tv#actress#me#serial#pink

Post udostępniony przez Anna Ilczuk (@anna_ilczuk.official)

Teksty żony Waldusia, często rymowane i absurdalne, są jej znakiem rozpoznawczym. Anna Ilczuk uważa, że właśnie dzięki odpowiedniej stylizacji języka odcinki serialu są tak ciekawe. Zauważa także, że fani Kiepskich mają możliwość odkrywania wielu dodatkowych przekazów ukrytych przez scenarzystów. - Myślę, że wykrywanie aluzji literackich czy historycznych jest dla widzów intrygujące - podkreśla aktorka.

- Mało jest takich seriali w Polsce. To jest właśnie ta stara szkoła polskiego serialu komediowego, za którą telewidzowie tęsknią - kwituje. Nie trzeba będzie jednak tęsknić długo, ponieważ nowe historie ze „Świata według Kiepskich” będzie można zobaczyć już w wiosennej ramówce Telewizji POLSAT.

Oglądaj w IPLA.TV: Anna Ilczuk o sile scenariusza serialu „Świat według Kiepskich”

Świat według Kiepskich od 6 marca w środę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich”: Ela Romanowska jako Gesslerowa
„Świat według Kiepskich”: Halinka chce rozwodu!

Komentarze
© Polsat 2020