2018-10-28

Edyta Olszówka: Mam dużo wolności, za którą jednak płacę

0

Aktorka była gościem programu Krzysztofa Ibisza „Demakijaż” w Polsat Cafe. Mówiła tam szczerze o swoim życiu prywatnym i pracy zawodowej. Co uważa za swój sukces, a czego jej brakuje? W czym przejawia się jej wolność? Jaki wpływ wywarło na nią dzieciństwo? Czy wychodząc na scenę odczuwa tremę?

Edyta Olszówka to wybitna aktorka Teatru Narodowego, która ma na swoim koncie wiele ważnych ról - zarówno kinowych oraz telewizyjnych, jak i teatralnych. Goszcząc w Polsat Cafe opowiedziała m.in. o samotnych podróżach w najdalsze zakątki świata, popularności, swoich lękach oraz o tym, jak radzi sobie w trudnych chwilach.

Aktorka od zawsze wiedziała, co chce w życiu robić. I ma to szczęście, że praca, którą wykonuje, jest jej pasją. Jednak zanim zaczęła stawiać pierwsze aktorskie kroki w Polsce, wyjechała do USA. Za oceanem początkowo podejmowała proste prace. - Zaczęłam w „cleaning service” - czyściłam domy w takich ekipach pięcio-, sześcioosobowych. Była pani od odkurzacza, od mycia okien, to się wymieniało. Nie nudziłeś się. Czasami myłeś podłogi, czasami byłeś łazienkowym - powiedziała Krzysztofowi Ibiszowi. Jakich jeszcze zajęć się imała? Gdzie pracowała? Czy chciała zaistnieć w Stanach Zjednoczonych jako artystka?

A jak wyglądało dzieciństwo Edyty Olszówki? Okazuje się, że to, jak była wychowywana, wciąż ma duży wpływ na jej życie. - Miałam dużo samodzielności i wolności. Tak samo teraz - decyduję, że jadę do Ekwadoru, pakuję się w ciągu godziny i lecę. Za tę wolność płacę pewnym brakiem. Nie mam rodziny, czekających na mnie dzieci, ciepłej pomidorowej. Nie mam domu, czyli tego, że ktoś mnie przytuli i powie: nie przejmuj się, to jest tylko premiera - przyznała. Krzysztof Ibisz pytał także Edytę Olszówkę o to, jak sobie radzi z samotnością i jak jest odbierana przez ludzi.

Edyta Olszówka to aktorka o uznanej marce. Ma za sobą wiele udanych ról filmowych, telewizyjnych oraz teatralnych. Czy pomimo wieloletniej aktywności na scenach wciąż zdarza się jej czuć tremę? - Zawsze mam tremę. Czuję, że za chwilę ucieknę. Trzęsą mi się nogi, próbuję złapać oddech. Jakbyś mnie zobaczył, nie uwierzyłbyś, że za chwilę wydobywam z siebie tyle słów - wyznała aktorka w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem.

O czym jeszcze opowiedziała? Jakie sekrety zdradziła na antenie Polsat Cafe?

Oglądaj w IPLA.TV: „Demakijaż”

Demakijaż w niedzielę o godz. 15:00 w POLSAT CAFE.

Zobacz także:
Beksy: Widzowie prosili nas nawet o zdjęcia stópek...
Kasia Kowalska: Nikt nie jest przygotowany na popularność
Ewa Wachowicz: Uwielbiam, gdy mężczyzna gotuje dla kobiety
Agnieszka Sienkiewicz-Gauer: Uczę się dbać o siebie
Aleksandra Kurzak: Zawsze wierzyłam w swoje możliwości

Komentarze
© Polsat 2020