2018-09-28

Maciej Dowbor nagrodzony na Gali „Lodołamacze 2018”

27 września w Pałacu Królewskim odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursu „Lodołamacze 2018”, podczas której nagrodę w kategorii „Dziennikarz bez Barier” otrzymał Maciej Dowbor.

Maciej Dowbor od lat angażuje się w działania charytatywne i wykorzystuje swoją popularność, aby wspierać słabszych i potrzebujących. Dziennikarz od listopada 2017 roku jest prowadzącym i twórcą programu „SuperLudzie” na antenie Super Polsat.

„SuperLudzie” to seria dokumentów przedstawiająca osoby niepełnosprawne, które przełamują każdą barierę i pokazują, że niemożliwe nie istnieje. Sięgają dalej niż inni. Patrzą na świat z innej perspektywy. Potrafią być szybcy. Najszybsi. Docierają w najdalsze zakamarki świata. Niektórzy z nich są artystami. Inni uczynili ze swojego życia sztukę. Kochają wyzwania. Kochają swoje rodziny. Żyją chwilą. Bez barier. Mijamy ich codziennie na ulicy. Są naszymi koleżankami, szefami, sąsiadami. Postawa może stanowić motywację dla wszystkich, także osób w pełni sprawnych fizycznie.

W konkursie „Lodołamacze” nagradzane są firmy, instytucje i osoby dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami.