2018-09-16

Popek: Zmieniłem się dla córki... To ona mnie zmieniła!

0

Artysta w ogniu pytań Krzysztofa Ibisza w programie „Demakijaż” w Polsat Cafe. Popek opowiedział o ojcostwie, życiu na krawędzi i... umieraniu. Co chciałby przekazać młodym ludziom, którzy kradną? Na czym polega jego fenomen? Jak bardzo zmieniła go córka?

Paweł Mikołajuw urodził się w Legnicy, gdzie od początku musiał zadbać o siebie sam. Z domu, który nigdy nie był schronieniem, uciekł na ulicę, a dwa lata później musiał ruszyć jeszcze dalej - poza granice Polski. Z plecakiem pełnym marzeń i dwunastoma euro w kieszeni pojechał na podbój Niemiec, a później tułał się po Europie, żyjąc na granicy prawa. Uratowała go muzyka - gdyby nie ona, nadal kradłby portfele. W Krakowie dołączył bowiem do hiphopowej grupy Firma, która odniosła sukces. Ze szczytu strącił go jednak kolejny nakaz aresztowania, przed którym uciekł do Anglii. Tam zaczął występować w profesjonalnym MMA. Dziś powtarza, że wyjechał z Polski jako złodziej, a wrócił jako artysta totalny, który musiał dotknąć dna, a nawet umrzeć, żeby tworzyć.

Jego grupa, Gang Albanii, wstrząsnęła polską sceną muzyczną i zapewniła mu królewską pozycję: półtora miliarda odsłon na YouTube i dwie diamentowe płyty. Zaskoczył także całą Polskę, biorąc udział w „Dancing with the Stars. Tańcu z Gwiazdami” i grając w serialu „W rytmie serca”. Jest znany z ekscentrycznego wyglądu i postury bestii, ale to tylko wizerunek, pod którym kryje się kochający i czuły ojciec.

- Mamy bardzo fajną relację. Kochamy się na zabój - mówi o córce. Wokalista szczerze przyznaje, że nie tyle zmienił się dla Julki, co ona go zmieniła. Popek niedawno po raz drugi został ojcem i stara się stworzyć taką rodzinę, jakiej sam nigdy nie miał. Jego rodzice rozwiedli się, a tata nadużywał alkoholu. - W wieku 13 lat zabrała mnie milicja i umieściła w ośrodku wychowawczym. Raper wspomina również swoją pierwszą kradzież - Ukradłem kobiecie portfel, wsadziłem go sobie pod koszulkę i… zemdlałem ze strachu - mówi.

Zanim Popek zdobył muzyczne szczyty, stoczył walkę o swoje życie i zdrowie. Muzyk był o krok od śmierci, a wszystko przez narkotyki. Dlaczego dwa razy umierał? Jak długo leżał w śpiączce? Jakie żarty robili sobie z niego angielscy budowlańcy?

Demakijaż w niedzielę o godz. 15:00 w POLSAT CAFE.

Zobacz także:
Dominika Gwit-Dunaszewska o miłości, mężu i walce z chorobą
Dorota Kolak: Moja ciemna strona była przytłumiona
Olga Bołądź: Nie lubię przemądrzałych „bubków”
Małgorzata Kożuchowska: Chciałam być pilna, ale...
Magdalena Różczka: Chcę mieć czas na zwyczajne życie
Katarzyna Warnke: Zazdrość zależy od partnera

Komentarze
© Polsat 2020