2018-08-21

Liga Mistrzów UEFA w nowoczesnym studiu Polsatu

0

Startują nowe kanały, rozpoczynają się transmisje i jest nowe studio. Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 to dwa nowe kanały Grupy Polsat, które zostały uruchomione na potrzeby Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA. To właśnie tam oraz w serwisach sportowych premium Grupy Polsat od wtorku 21 sierpnia można oglądać najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie świata nadawane z najnowocześniejszego studia sportowego w Polsce i jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów tego typu w Europie.

Najnowocześniejsze i największe studio sportowe w Polsce, które uruchomił Polsat, zostało stworzone przede wszystkim na potrzeby Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA. Te prestiżowe rozgrywki przez najbliższe trzy sezony będzie można oglądać tylko i wyłącznie w Polsacie Sport Premium 1 i Polsacie Sport Premium 2 oraz w czterech serwisach telewizyjnych premium - na żywo, bez reklam, także w jakości Super HD. Abonenci Cyfrowego Polsatu, klienci sieci Plus i użytkownicy serwisu IPLA co sezon otrzymają 343 mecze z pełną oprawą komentatorsko-wizualną.

700-metrowe studio

Dzięki zupełnie nowym możliwościom i technice kanały premium Grupy Polsat pokażą Ligę Mistrzów i Ligę Europy UEFA w zupełnie nowym wymiarze i to zarówno w kontekście samych transmisji, jak i materiałów okołomeczowych - analiz, statystyk, powtórek sytuacji, reportaży czy komentarzy ekspertów. Nowe studio sportowe Telewizji Polsat to:

- 700 m2 powierzchni;
- jedyna tego typu w Polsce ściana ledowa Samsunga wysoka na ponad 3 i długa na 24 metry o rozdzielczości 4x4K. Pozwala ona na wyświetlanie wielu przekazów jednocześnie, stanowi również istotny element scenografii;
- cztery plany zdjęciowe, w tym: specjalne miejsca do omawiania statystyk meczowych, plan z dotykowym ekranem do rozrysowywania i szczegółowej analizy ciekawych meczowych sytuacji oraz greenbox, który wirtualnie przeniesie omawiających sytuację ekspertów wprost na boisko, obok grających piłkarzy;
- obraz realizowany za pomocą 8 kamer, w tym steadicam i kamery na kranie z wysuwanym ramieniem;
- nowoczesne, zarządzane komputerowo ledowe oświetlenie studyjne i scenograficzne;
- miejsca dla publiczności, która będzie śledziła mecze wraz z dziennikarzami i ekspertami w studiu.

Interaktywne analizy

Oprawę wizualną w nowym studio sportowym Telewizji Polsat stworzyła firma Platige Image, a realizowana jest z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - VIZRT, rozszerzonej rzeczywistości (AR) i modeli 3D oraz wirtualnego studia, co daje ogromne możliwości w odtwarzaniu piłkarskiego boiska, korony stadionu, składu zespołów czy poszczególnych akcji. Stałe łącza światłowodowe zapewniają możliwość relacjonowania symultanicznego aż 6 meczów jednocześnie - na dwu nowych kanałach i w czterech serwisach oraz dodatkowo z wykorzystaniem platformy IPLA. Całość transmisji będzie realizowana z nowoczesnej reżyserki wyposażonej specjalnie na potrzeby produkcji sportowych.

Nowe studio widzowie zobaczą już we wtorek 21 sierpnia w Polsat Sport Premium 1 od godziny 19:00. O 21:00 kanał rozpocznie transmisję meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA Benfica Lisbona - PAOK Saloniki. W Polsat Sport Premium 2 widzowie będą mogli obejrzeć spotkanie BATE Borysów - PSV Eindhoven, a w serwisie Polsat Sport Premium 3 mecz Crvena Zvezda Belgrad - FC Salzburg.

8 godzin relacji na żywo każdego dnia meczowego

Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA wraca do Grupy Polsat. Już od sierpniowych meczów IV rundy eliminacji przez trzy lata najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie będą obecne na antenach kanałów Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz w czterech serwisach telewizyjnych premium. Tylko w tym sezonie Telewizja Polsat pokaże 343 mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA. Fani rozgrywek będą mogli zobaczyć więcej spotkań, dzięki nowym godzinom rozgrywania meczów - 18:55 i 21:00. Wyższy poziom rozgrywek, więcej drużyn z czołowych lig europejskich, a co za tym idzie więcej emocji i więcej piłkarskich gwiazd w spotkaniach między klubowymi potęgami - oto co czeka kibiców w tym sezonie. Wszystko to zaprezentuje widzom najbardziej doświadczony w Polsce zespół profesjonalistów, komentatorów i ekspertów Polsatu Sport, któremu w sukurs przyjdzie nowoczesna technika. Każdego dnia meczowego kibiców czeka prawdziwa uczta - do 8 godzin relacji na żywo oraz bogactwo programów towarzyszących meczom: przed- i pomeczowe studia, pogłębione analizy, reportaże, wywiady, opinie ekspertów i gości specjalnych oraz wiele innych materiałów przygotowywanych z najważniejszych piłkarskich aren w Europie. W czwartki nowe kanały i serwisy Grupy Polsat będą pokazywały również spotkania w Lidze Europy UEFA. Także tu widzowie będą mogli obejrzeć więcej, dzięki dwóm godzinom meczowym: 18:55 i 21:00.

Jak oglądać nowe kanały z nowym sezonem Ligi Mistrzów?

Od sezonu 2018/2019 Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA są dostępne w Grupie Polsat, co oznacza, że mecze mogą oglądać nie tylko abonenci platformy Cyfrowy Polsat, lecz także klienci sieci Plus oraz użytkownicy serwisu IPLA. Dzięki wyjątkowej ofercie telewizyjnej Cyfrowego Polsatu fani najlepszych klubowych rozgrywek piłkarskich po raz pierwszy w Polsce mogą śledzić wszystkie mecze Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA. A to wszystko w ramach pakietu Polsat Sport Premium - bez reklam i w nowej jakości Super HD dostępnej od razu na wszystkich dekoderach HD platformy. Ligę Mistrzów w Cyfrowym Polsacie można mieć w abonamentach już od 50 zł, a w wybranych ofertach jest ona dostępna za darmo przez całą długość umowy, także na urządzeniach mobilnych w serwisie Cyfrowy Polsat GO.

Na urządzeniach mobilnych możliwość oglądania wszystkich meczów obydwu rozgrywek klubowych na żywo zapewni w ramach swoich taryf także sieć Plus, a online będzie je można śledzić w największym serwisie rozrywki internetowej IPLA, który dostarcza pakiet IPLA POLSAT SPORT PREMIUM nie tylko na komputery i urządzenia mobilne, lecz także na wybrane Smart TV, pozwalając decydować swoim użytkownikom, co, gdzie, kiedy i jak chcą oglądać.

Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA od wtorku 21 sierpnia w Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz w serwisach sportowych premium Grupy Polsat.

 

Zobacz także:
Atletico Madryt zdobywcą Superpucharu Europy 2018
Liga Europy UEFA w Super Polsacie i Polsacie Sport
Nowe kanały i serwisy sportowe Telewizji POLSAT
Wszystkie mecze LM i LE UEFA w Cyfrowym Polsacie

Komentarze