2018-07-09

Oto uczestnicy 10. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

To oni wystąpią w jubileuszowej edycji popularnego show Telewizji POLSAT. Aktorzy, wokaliści i artyści prezentujący odmienne style i estetyki spotkają się na jednej scenie, by spróbować swoich sił w cudzym repertuarze. Kto spośród nich najbardziej zbliży się do oryginału? Kto uwiedzie publiczność i jury programu?

Honorata Skarbek była pierwszą oficjalnie potwierdzoną uczestniczką show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Autorka takich przebojów jak „LaLaLove”, „Naga” czy „Na koniec świata” to laureatka nagrody internautów na festiwalu TOPtrendy 2011 w Sopocie. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie dwie złote płyty: „Honey” i „Million”. Czy obok niewątpliwego talentu wokalnego wystarczy jej również zdolności aktorskich, by na wymagającej scenie Polsatu przekonująco odgrywać muzyków, których piosenki będzie śpiewać?

Mateusz Ziółko to piosenkarz, pianista, autor muzyki i tekstów, który pokaże na co go stać w repertuarze innych wybitnych artystów. A że stać go na wiele, wiadomo już od czasu jego występów w czwartej edycji programu „Tylko Muzyka. Must Be the Music”, w którym dotarł do półfinału. Show pomógł mu w dynamicznie rozwijającej się karierze muzycznej, której dotychczasowym zwieńczeniem był wydany w 2017 roku debiutancki album „Na nowo”. Już w dniu premiery uzyskał status złotej płyty! Co tak utalentowany debiutant zaprezentuje w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? W końcu nie od dziś jest znany ze znakomitego wykonywania coverów wielkich gwiazd.

Adriana Kalska to popularna aktorka serialowa, a także teatralna i filmowa. Zamiłowanie do działalności artystycznej wyniosła z domu rodzinnego, choć wśród członków jej rodziny nie było akorów czy muzyków, lecz bursztynnicy. 32-letnia słupszczanka zdecydowała się jednak iść własną drogą, która okazała się drogą do sukcesu. Czy jej przedłużeniem będą występy na wymagającej scenie programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Rafał Szatan to mąż dobrze znanej widzom Polsatu aktorki, Barbary Kurdej-Szatan. Aktor i wokalista ma bogate doświadczenie sceniczne. Pierwsze muzyczne kroki stawiał w rodzinnym Lubinie, gdzie uczęszczał do Studia Piosenki „Estrada” w Legnicy. Następnie studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalizacji wokalistyka jazzowa. W tym czasie zaczęła się również jego przygoda z teatrem i musicalem. Dostał główną rolę Troy’a w „High School Musical on Stage”, który miał polską prapremierę w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W 2010 roku dostał kolejną główną rolę Clouda Bukowskiego w musicalu „Hair”. Następnie trafił do Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie współpracował z kolejnymi świetnymi reżyserami teatralnymi, m.in.: Moniką Strzępką i Pawłem Demirskim, Magdaleną Piekorz oraz z Łukaszem Kosem i Jarosławem Stańkiem, z którymi współtworzył spektakl „Przebudzenie Wiosny”, w którym zagrał rolę Hanshena. Od 2015 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym Variete w Krakowie, gdzie gra na przemian dwie główne role męskie (Warner/Emmet) w musicalu „Legalna Blondynka” w reżyserii Janusza Józefowicza oraz występuje w show muzyczno-tanecznym „Variete Film Show” w reżyserii Janusza Szydłowskiego. Od maja 2018 roku dołączył do obsady musicalu „Notre Dame De Paris” w roli Phoebusa, który jest grany w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Od roku 2011 do 2015 współpracował z zespołem RH Plus, którego jest wokalistą. Na swoim koncie mają kilka płyt – z Rafałem ostatnią „Po prostu 3”. Jest także wokalistą zespołu Soul City i współpracuje z Orkiestrą Kameralną Silesian Art. Collective pod batutą Mateusza Walacha, z którą koncertuje po całej Polsce. Obecnie pracuje nad solowym materiałem. W lutym wydał singiel „Życie zmieniasz w sen” zapowiadający album.

Katarzyna Maciąg szerszej publiczności znana jest m.in. z filmów „Płynące wieżowce”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz” i „Ścinki”. Pojawiła się również w przeboju Telewizji POLSAT - serialu „Przyjaciółki”. Wcieliła się w nim w klientkę Pawła Strzeleckiego. Już wkrótce znów będzie można zobaczyć ją na antenie Polsatu. Jesienią zaprezentuje się jednak w zupełnie nowej odsłonie - wystąpi bowiem w dziesiątej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Marek Molak to aktor wszechstronny: filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy. A jakby tego było mało, jest też piosenkarzem: wokalistą zespołu rockowego Ava i autorem debiutanckiej płyty „Po drugiej stronie”. Czy można sobie wyobrazić lepszego kandydata do programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Artysta dał się zapamiętać m.in. jako odtwórca głównych ról w spektaklach „Piotruś Pan” w Teatrze Roma oraz „Przebudzenie wiosny” w Teatrze Rozrywki. Większość widzów zna go jednak przede wszystkim z licznych seriali telewizyjnych, w których występuje (m.in. „Barwy szczęścia”). W związku z bogatym doświadczeniem dubbingowym wiele osób może też kojarzyć jego głos. Użyczał go do m.in. „Króla Lwa”, „Hello Kitty”, „Oliviera Twista” i „Rybek z Ferajny”.

Michalina Sosna urodziła się na Śląsku, w Tychach. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Dwukrotnie występowała na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych i Teatralnych w Moskwie, gdzie nominowano ją do Głównej Nagrody Żeńskiej za rolę Małgorzaty w spektaklu „Z Różewicza dyplom”. Aktorkę można podziwiać m.in. na deskach Teatru 6. piętro, Teatru Kamienica i Teatru Capitol, a już niebawem także na scenie programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

„Boogie” jest wokalistą popularnego zespołu disco-polo „Łobuzy”. W 2015 roku formacja wydała singiel „Ona czuje we mnie piniądz”. Utwór zyskał ogromną sympatię słuchaczy, dzięki czemu zdobył status złotej, a rok później diamentowej płyty. Zespół doczekał się milionów wyświetleń w serwisie YouTube i wiernej rzeszy fanów w całej Polsce. Od tej pory artysta uchodzi za prawdziwą gwiazdę sceny disco-polo.

W show, które co tydzień przyciąga przed telewizory tysiące widzów z całej Polski, nie ma przegranych, bo nikt nie odpada. Każdy uczestnik przez dziesięć tygodni walczy o nagrodę odcinka, którą jest czek na dziesięć tysięcy złotych. Wygrana przekazywana jest na cel charytatywny. Bo „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to nie tylko świetna rozrywka, lecz także program z misją, który pomaga potrzebującym.

Jubileuszowa dziesiąta edycja show już jesienią na antenie Telewizji POLSAT. 

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 9

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
„Boogie” z zespołu Łobuzy w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Michalina Sosna uczestniczką „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Marek Molak zaśpiewa w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Katarzyna Maciąg wystąpi w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Rafał Szatan w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Adriana Kalska w obsadzie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Mateusz Ziółko uczestnikiem „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Honorata Skarbek w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?
Filip Lato najlepszy! „Stairway to Heaven” prosto do zwycięstwa
Filip Lato: Mogę się przyznać, że miałem kryzys
„Sen o Warszawie” Filipa Lato bije rekordy oglądalności