2018-06-21

Olga Kalicka i Karol Niecikowski poprowadzą „World of Dance”

0

Popularna aktorka i znakomity tancerz poprowadzą nowy show Polsatu. Dzięki „World of Dance - Polska” jesień upłynie w tym roku pod znakiem żywiołowej rozrywki. Tanecznym krokiem przeprowadzą przez nią widzów Olga Kalicka i Karol Niecikowski.

Nigdy wcześniej nie mieli okazji się poznać, bo pochodzą z dwóch różnych światów: tanecznego i aktorskiego, ale łączy ich jedno: miłość do tańca! Poznajcie naszą parę prowadzących „World of Dance” – aktorkę Olgę Kalicką i tancerza Karola Niecikowskiego.

Olga Kalicka

Aktorka, która kocha taniec. Doskonale radzi sobie zarówno na scenie teatralnej, planie filmowym i w studiu nagraniowym. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Fani musicali znają ją z roli księżniczki Jasmin w spektaklu „Aladyn JR” w Teatrze Roma. W telewizji od wielu lat gra w serialach „Rodzinka.pl” czy „M jak miłość”, dzięki którym zdobyła sympatię publiczności. Jej największą pasją obok aktorstwa jest taniec. Od dziecka trenowała taniec współczesny, jazz i musical dance, szkoliła się na warsztatach tanecznych w prestiżowej szkole tańca Pineapple Dance School w Londynie. W szóstej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” wraz z Rafałem Maserakiem zajęła drugie miejsce. Po udziale w programie zdecydowała się kontynuować karierę taneczną i w 2017 roku zwyciężyła w turnieju ProAm Warsaw International Dance Championship w kategorii cha-cha, rumba i jive, a jej partnerem był wielokrotny Mistrz Polski i wicemistrz świata w tańcach latynoamerykańskich Jakub Lipowski. Jej marzeniem jest rola w filmie muzycznym, gdzie mogłaby połączyć aktorstwo i taniec. A czego spodziewa się po programie „World of Dance”?

- Spodziewam się dużych emocji, genialnych tancerzy i niesamowitych pokazów. Program pokaże wszystkie style tańca. Polscy widzowie nie mieli jeszcze okazji oglądać takiego widowiska. To będzie niezwykła szansa, by zobaczyć najlepszych tancerzy z całego świata - mówi Olga Kalicka.

Karol „Niecik” Niecikowski

Tornado pomysłów, tancerz, choreograf i biznesmen. Współtwórca i tancerz grupy Fair Play Crew (gdzie występuje wspólnie z naszym jurorem Roofim), która od lat łączy różne style tańca z teatrem, skeczem i pantomimą. Od czternastego roku życia trenował breakdance, dziś najbliższe mu jest poszukiwanie nowych form w tańcu i tworzenie choreografii. W 2011 roku zrealizował swoje wielkie marzenie i zorganizował po raz pierwszy Fair Play Dance Camp, dziś największy edukacyjny festiwal taneczny w Europie. Od wielu lat wspiera młode taneczne talenty z całego świata podczas organizowanych warsztatów, a przede wszystkim fundując stypendia i umożliwiając treningi najzdolniejszym w prestiżowych szkołach tanecznych w USA, poprzez Fundację Fair Play Crew. Występ w roli prowadzącego program jest dla niego absolutną nowością.

- W programie będę starał się być dobrym gospodarzem, wsparciem i pomocą dla wszystkich uczestników. Wiem jak stresujący bywa moment przed występem, więc zrobię wszystko, by ich pozytywnie zmotywować - mówi Niecik o swojej roli w programie.

„World of Dance” to światowy hit amerykańskiej stacji NBC, którego jurorką i producentką jest znana wszystkim aktorka, piosenkarka i tancerka Jennifer Lopez. To nie jest kolejny talent show! To spektakularne widowisko, zarówno dla widzów, jak i uczestników, które przenosi taniec w zupełnie inny, nowy wymiar. Do rywalizacji w świecie tańca staną profesjonaliści, którzy stworzą zapierające dech w piersiach choreografie, jakich jeszcze nie było. Najlepsi tancerze z Polski i ze świata w trzech grupach wiekowych: juniorów, dorosłych i zespołów,  będą oceniani przez profesjonalne jury: Edytę Herbuś, Michała Malitowskiego i Rafała „Roofiego” Kamińskiego. Każdy z uczestników będzie miał szansę zdobyć maksymalną punktację w pięciu kategoriach: wykonanie, technika, choreografia, prezentacja i kreatywność.

„World of Dance - Polska” od piątku 14 września o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Edyta Herbuś trzecią jurorką „World of Dance”
Rafał „Roofi” Kamiński jurorem „World of Dance” w Polsacie
„World of Dance”: Pierwszy juror to... Michał Malitowski!

Komentarze
© Polsat 2019