2018-06-01

Anita Sokołowska: Nigdy nie zagrałam w filmie

0

Gwiazda „Przyjaciółek” świetnie sobie radzi w serialu i teatrze. A co z kinem? Czy Anita Sokołowska pojawi się kiedyś na wielkim ekranie? Na brak pracy nie narzeka, ale podobno kinu się nie odmawia...

11. sezon „Przyjaciółek” był dla postaci Zuzy bardzo wymagający. Bohaterka grana przez Anitę Sokołowską musiała borykać się z wieloma przeciwnościami losu, najczęściej związanymi z mężczyznami. Co czeka Zuzę Markiewicz w 12. serii?

- Jakiś czas temu sama przestałam się dopytywać, co czeka Zuzę. Ufam scenarzystom, bardzo mi się podoba, jak konstruują tę postać. W każdym sezonie jestem zaskakiwana nowymi zdarzeniami. Zuza została skonstruowana jako samotna, skupiona tylko na pracy, twarda feministka. Teraz w tym pancerzu pojawia się coraz więcej szczelin. Przez sześć lat Zuza przeszła totalną przemianę. Ciągle jest stawiana w trudnych sytuacjach - powiedziała Anita Sokołowska w jednym z wywiadów.

Aktorka angażuje się przede wszystkim w grę w serialach, ale występuje także na deskach teatru. Czy nie brakuje jej ról w produkcjach kinowych? - Z filmem dotąd nie nawiązałam romansu. Pracuję od 1999 roku, a jeszcze nie zagrałam w żadnym. Liczę na to, że los się odwróci. Ale na brak pracy nie narzekam. Dwa seriale i teatr wypełniają mi czas. Każdą wolną chwilę poświęcam rodzinie i dziecku - przyznała.

Anita Sokołowska jest także aktywna w mediach społecznościowych. - Traktuję Instagram jako platformę komunikacji z ludźmi. Dostaję tam tysiące wiadomości. Wrzucając zdjęcie i informację o tym, co właśnie robię, mogę nawiązać kontakt z dużą liczbą osób jednocześnie. Piszę więc, gdzie jestem, nad czym pracuję, jaką ciekawą książkę przeczytałam. Chciałabym, żeby ludzie wiedzieli, że jestem normalnym człowiekiem - przyznała pochodząca z Lublina artystka.

MP

Zobacz także:
„Przyjaciółki”: Co wydarzy się w 12. sezonie serialu?
Nicole Bogdanowicz: Ja dopiero będę aktorką…
Małgorzata Socha w trzeciej ciąży. Znamy płeć dziecka!
Dorota z serialu „Przyjaciółki” weźmie ślub! Z kim?

Komentarze
© Polsat 2020