2018-05-17

Anka z serialu „Przyjaciółki”: Będą niespodzianki

0

Magdalena Stużyńska-Brauer dla POLSAT.PL o losach swojej bohaterki. Jakie wydarzenia najbardziej wpłynęły na tę postać? Co dalej z jej małżeństwem? I czego w przyszłości powinni się spodziewać fani serialu „Przyjaciółki”?

- Jedenasty sezon „Przyjaciółek” to dla granej przez panią postaci - Anki Strzeleckiej - dość intensywny czas. Jakie wydarzenia były najważniejsze dla bohaterki serialu?
- Sporo zdarzeń i przeżyć było udziałem Anki w minionym sezonie. Moja bohaterka miała wiele wyzwań jako matka - w jej wypadku doskonale sprawdziło się powiedzenie, że duże dzieci oznaczają duży kłopot. Dotyczy to zwłaszcza Julki.

- Dziewczyna jest już dorosła, ma za sobą nieudane małżeństwo…
- Anka ma z córką dużo lepszy kontakt niż dawniej, jednak to nie oznacza, że skończyły się troski i problemy z nią związane. Ostatnio Julka poznała nowego mężczyznę, starszego od niej - to wywołało u matki pewien niepokój. Zwłaszcza, że dziewczyna regularnie dawała podstawy do obaw dotyczących swojej dojrzałości, odpowiedzialności i samodzielności.

- Jeśli mowa o dorosłości, to wydaje się, że Anką wstrząsnęła informacja dotycząca jej prawdziwej matki.
- To wstrząsnęło Anką. W końcu dowiedziała się, że kobieta, która ją wychowywała, nie była jej biologiczną mamą. A ta, która ją urodziła, nie chciała swojej córki. To zburzyło jej dotychczasowy świat, który - mimo że daleki od ideału - był w jakiś sposób poukładany.

- Na ekranie widać było, jak bardzo Strzelecka przeżywa, że jest gdzieś kobieta, która ją urodziła. Poświęca mnóstwo energii na poszukiwania tej osoby i poznanie jej.
- Trudno się temu dziwić, przecież to de facto zanegowanie całego dzieciństwa. Zachwiana została jej tożsamość. Anka chciała odpowiedzieć sobie na pytanie, kim właściwie jest. To jacy są nasi rodzice, pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego jesteśmy tacy, a nie inni. Anka może być pewna jedynie tego, co otrzymała z wychowaniem. Nie zna biologicznych rodziców, więc nie wie na przykład tego, jakie ich cechy odziedziczyła. Poza tym świadomość porzucenia przez matkę była niezwykle bolesna, a brak miłości i akceptacji ze strony kobiety, która ją wychowała, pogłębił ten ból.

- Co będzie się działo z małżeństwem Strzeleckich w kolejnej serii „Przyjaciółek”?
- Widzowie powinni być przygotowani na zaskoczenie - pojawią się sprawy, których się nikt nie spodziewa. Kłopoty Pawła Strzeleckiego będą miały zaskakujące podłoże. Oczywiście będzie to miało wpływ na Ankę i rodzinę.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Oficjalny profil serialu „Przyjaciółki” na Instagramie - @przyjaciolkipolsat

Zobacz także:
„Przyjaciółki”: Patrycja Kochan straciła dziecko!
„Przyjaciółki”: Paweł zostaje u Wiki na noc!
„Przyjaciółki”: Czy Zuza i Marek razem wychowają syna?
„Przyjaciółki”: Wiktor chce adoptować syna Patrycji
„Przyjaciółki” uwielbiają wspólne dni na planie

Oglądaj na oficjalnym kanale YouTube:

Komentarze
© Polsat 2020