2018-04-29

„W rytmie serca” - odcinek 23: Romeo i Julia

Maria i Adam wspominają wspólną przeszłość. Rozkwit ich uczucia zakłóca jednak groźna bakteria, która pojawia się w Kazimierzu i zagraża życiu wszystkich mieszkańców. Ciemne chmury zbierają się również nad Wilczyńskim. Dlaczego?

Para miejscowych nastolatków gra w szkolnym przedstawieniu, którego losy stają pod znakiem zapytania. Młodzi przeżywają bowiem trudne chwile. Dziewczyna niebawem wyjeżdża do Kanady, z czym nie może pogodzić się jej partner. Natalia mówi mu więc, że pora zakończyć związek. - Chciałabym dzisiaj z tobą zerwać. To i tak by nie zadziałało - mówi przejęta. 

Wychodzi na jaw, że ojciec Adama cierpi na białaczkę. To dlatego mężczyzna tak bardzo pragnie odzyskać odebrane mu złoto - żeby mieć pieniądze na leczenie. U Wilczyńskiego w szpitalu pojawił się prokurator, który wypytuje artystę, skąd wziął drogocenny kruszec i sugeruje malarzowi, że własność na razie do niego nie wróci. Pretensje ma do niego także stary przyjaciel, doktor Zych.

Marysia zaprasza Adama na noc do swojego domu. Po miłej kolacji i butelce wina doktor decyduje się pocałować dawną miłość, ale pielęgniarka peszy się i ucieka. W trakcie snu dopadają ją demony z przeszłości. Kobieta przypomina sobie, dlaczego rozstała się ze Żmudą i obawia się, że tym razem historia się powtórzy. Marysia i Adam kłócą się i wyrzucają z siebie wszystkie złe emocje. Podczas wieczornego koncertu dochodzi między nimi do pierwszego pocałunku. Grześ jest zachwycony.

Miejscowa nauczycielka trafia do szpitala. Podczas badań okazuje się, że w organizmie kobiety znajduje się bardzo groźną bakteria - wąglik. Do akcji wkracza miejscowa policja i próbuje ustalić źródło zakażenia. Po przeprowadzonych przez Weronikę i Szarka czynnościach wychodzi na jaw, że przyczyną zachorowań jest skórzana galanteria sprzedawana przez jednego z nastolatków. Śledztwo doprowadza policję na deski lokalnego teatru. Czy to tam tkwi źródło problemu?

Tymczasem Weronika zdecydowała się zrobić test ciążowy. Czy słusznie podejrzewa, że będzie miała dziecko? A jeśli tak, to z kim? I kto próbował popełnić samobójstwo?

Konkurs Disneyland - Polsat.pl

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 23

W rytmie serca” w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 22: Więzy krwi
„W rytmie serca” - odcinek 21: W potrzasku
„W rytmie serca” - odcinek 20: Tajemniczy wielbiciel
„W rytmie serca” - odcinek 19: Rozstanie
„W rytmie serca” - odcinek 18: Grzechy przeszłości

Oglądaj na oficjalnym kanale YouTube: