2018-04-19

„Nasz nowy dom” - 114: Wola Żelechowska

Ekipa programu odmieniła los pani Agnieszki Miszkurki i jej rodziny. Bezcenna pomoc Katarzyny Dowbor pozwoli jej skupić się na wychowaniu córki oraz opiece nad niepełnosprawnymi rodzicami. W jak dużym stopniu zmieniły się warunki życia całej rodziny po interwencji zespołu „Naszego nowego domu”?

Pani Agnieszka Miszkurka samotnie opiekuje się schorowanymi rodzicami: 64-letnią panią Danutą oraz 84-letnim panem Janem. Jej tata nie słyszy, a mama ma cukrzycę. Kobieta jest też częściowo sparaliżowana po wylewie i potrzebuje nieustannej asekuracji. Pani Agnieszka wychowuje także malutką córeczkę, Maję.

Konkurs Disneyland - Polsat.pl

Młoda mama skończyła szkołę gastronomiczną, ale nie może podjąć pracy ze względu na obowiązki domowe. Nie dość, że rodzina została mocno doświadczona przez los, to jeszcze musiała żyć w domu, który znajdował się w katastrofalnym stanie. Budynek był przechylony, pękały w nim ściany i nie było ciepłej wody. Nie było też łazienki, a na podwórku stał tylko prowizoryczny wychodek. Natomiast w sieni znajdowała się niezabezpieczona rura, z której ulatniał się zabójczy czad.

Przy okazji remontu udało się spełnić jedno z marzeń pani Agnieszki. Kobieta zobaczyła miejsce pracy znanej dziennikarki Karoliny Szostak. Prezenterka Polsatu oprowadziła młodą mamę po studiu nagraniowym i wręczyła jej dwa egzemplarze swojej książki.

Czy opieka nad niepełnosprawnymi rodzicami stanie się teraz dla pani Agnieszki łatwiejsza? Czy w domu udało się wygospodarować miejsce dla małej Mai? Jak cała rodzina zareagowała na zmiany, które zaszły w ich lokum?

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 10, odcinek 8: Wola Żelechowska

„Nasz nowy dom” w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” - odcinek 113: Pilaszków
„Nasz nowy dom” - odcinek 112: Węgorzewo
„Nasz nowy dom” - odcinek 111: Wólka Iłówiecka
„Nasz nowy dom” - odcinek 110: Stefanowo
„Nasz nowy dom” - odcinek 109: Stare Pole