2018-04-15

Robert Górski: Moja mama ma wpływ na moje żarty

0

Czołowy polski artysta kabaretowy opowiedział, jak rozśmiesza naród. Alicja Resich-Modlińska skłoniła go do zwierzeń o początkach kariery scenicznej, relacjach z politykami oraz satyrycznych inspiracjach. Jedna z najbardziej lubianych postaci „Kabaretu na Żywo” gościła w programie „W bliskim planie”.

Robert Górski zdecydował się na zwierzenia o początkach kariery. Zarówno tych najwcześniejszych, gdy w wieku ośmiu lat w szkolnym przedstawieniu wcielił się w komara, jak i tych poważniejszych, gdy po raz pierwszy na poważnie zajął się satyrą polityczną. Opowiedział też o swojej rosnącej popularności. Bo chociaż dzisiaj to on jest najbardziej znanym Robertem Górskim w Polsce, to kiedy zaczynał karierę, uważano go raczej za imiennika... piłkarza występującego w klubach ekstraklasy.

Konkurs Disneyland - Polsat.pl

Satyryk wyznał także, że po dziś dzień uważnie słucha swojej mamy. - Wsłuchuję się w jej głos, bo podobnie do niej myśli duża część naszego społeczeństwa - powiedział. I chociaż nie zawsze się z nią zgadza, to ceni sobie jej opinie i bardzo się z nimi liczy. A czasem... przekuwa je w żarty.

Jeden z najzabawniejszych ludzi w Polsce opowiadał także o „Uchu Prezesa”. A Alicja Resich-Modlińska przypomniała, że nie tylko PiS padł ofiarą satyry Roberta Górskiego. Pokazała archiwalny skecz „Posiedzenie byłego rządu - konspiracja” z emitowanego w Polsacie „Kabaretu na Żywo”, w którym jej gość wcielał się w Donalda Tuska.

Co Robert Górski uważa o polskich politykach? Jakich granic jako satyryk nie chciałby przekroczyć? Co jeszcze zdarzało mu się pisać poza żartami i skeczami?

Oglądaj w IPLA.TV: „W bliskim planie” - Robert Górski

W bliskim planie” w sobotę o godz. 18:00 w Polsat News 2 oraz w niedzielę o godz. 21:10 w Polsat News.

Zobacz także:
„W bliskim planie”: Katarzyna Montgomery i jej historie

Komentarze
© Polsat 2020