2018-04-05

„Nasz nowy dom” - odcinek 112: Węgorzewo

Spełniło się marzenie pani Wiolety Kryczki. Dzięki ekipie programu ma własne mieszkanie. Wcześniej po rozwodzie z mężem tyranem nieustannie tułała się od stancji do stancji. A z nią dzieci siostry, które adoptowała. Co stało na przeszkodzie, by wcześniej zamieszkała w nowym lokum? W jaki sposób pomogła jej w tym Katarzyna Dowbor?

Mąż pani Wiolety nie unikał towarzystwa innych kobiet. Ale nie tylko zdradzał, lecz także bił i terroryzował żonę. Po rozwodzie mężczyzna sprzedał mieszkanie, a kobieta z ich dziećmi nie miała gdzie się podziać. W ten sposób zaczęła się jej wieloletnia tułaczka po stancjach.

Konkurs Disneyland - Polsat.pl

Ciężki los dzieliła jednak nie tylko ze swoimi córkami, lecz także z dziećmi siostry, która zmarła na nowotwór. Pani Wioleta adoptowała bowiem dwie osierocone dziewczynki. Ich ojciec często znikał na całe noce, nie tłumacząc się córkom. Dziewczynki martwiły się i dopytywały, gdzie wychodzi tata. - Kiedy wracał, to krzyczał na mnie i mówił, że mam się nie interesować - twierdzi jedna z nich.

Pewnego dnia mężczyzna zostawił dzieci u babci i słuch o nim zaginął. Nikt nie chciał zająć się sierotami, więc pani Wioleta wzięła sprawy w swoje ręce. Zyskała sądowe prawo do opieki i postanowiła wychować córki siostry. Od tej pory utrzymuje czwórkę dzieci: 20-letnią Patrycję, 12-letnią Natalię, 12-letnią Oliwię i 8-letnią Zuzię.

Najstarsza córka uwielbia rysować i pragnie rozwijać się artystycznie. Młodsze dziewczynki chcą mieć własne łóżka i biurka. - Moim największym marzeniem jest, żeby był ten dom - mówi Natalia.

Rodzina od lat nie ma własnego kąta. Pani Wioleta dostała od władz miasta mieszkanie, ale nie stać jej na remont. Dlatego zwróciła się z pomocą do programu „Nasz nowy dom”. Lokal znajdował się w katastrofalnym stanie. Nie było kuchni, łazienka była zdemolowana, a piece się rozpadały i ich używanie groziło pożarem.

W jakim miejscu zakończyła się tułaczka rodziny Kryczków? Jak wygląda mieszkanie dla pięcioosobowej rodziny po interwencji Katarzyny Dowbor i ekipy programu „Nasz nowy dom”? Czy nowe warunki życia sprawią, że dzieci zobaczą swoją przyszłość w jaśniejszych barwach?

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 10, odcinek 6: Węgorzewo

„Nasz nowy dom” w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” - odcinek 111: Wólka Iłówiecka
„Nasz nowy dom” - odcinek 110: Stefanowo
„Nasz nowy dom” - odcinek 109: Stare Pole
„Nasz nowy dom” - odcinek 108: Pokośno
„Nasz nowy dom” - odcinek 107: Antonin

Oglądaj na oficjalnym kanale YouTube: