2018-02-15

Filip Lato: Największe wyzwanie to... Nie zgadniecie!

Młody i utalentowany muzyk o udziale w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Tylko dla POLSAT.PL i POLSATMUSIC.PL opowiedział o programie i wrażeniach po spotkaniu z uczestnikami show. Który występ z poprzednich edycji jest jego ulubionym? Jakie plany ma Filip Lato po premierze singla z Sound’n’Grace?

- Jak doszło do tego, że zdecydowałeś się wziąć udział w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?
- Jak mawia poeta: „jak do tego doszło - nie wiem. Miłość o sobie dała znać” (śmiech). A tak serio: udział w tym programie jest dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem, mam nadzieję wynieść z niego dużo nowych umiejętności - nie tylko wokalnych, ale i aktorskich czy tanecznych. Bardzo podoba mi się, że występy w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” nie są satyrą, nie są „dla beki”, ale polegają na uchwyceniu i oddaniu charakterystycznych cech danego artysty. Jako uczestnicy będziemy starali się być jak najbliżej odwzorowywanych postaci. Nabycie takiego warsztatu może mi tylko i wyłącznie pomóc w mojej dalszej karierze, a jeśli przy okazji - w tym całym szaleństwie - będę miał okazję pomóc potrzebującej osobie w przypadku wygranej, no to w ogóle bomba!

- Jak wrażenia po spotkaniu z uczestnikami dziewiątej edycji?
- Bardzo pozytywne! To sympatyczni ludzie i prawdziwi profesjonaliści. Bardzo się cieszę, że znalazłem się w takim towarzystwie i mam nadzieję, że dobra atmosfera nie ulegnie zmianie, kiedy zacznie się już prawdziwa rywalizacja o punkty.

- Które występy z poprzednich edycji są Twoimi ulubionymi?
- Największe wrażenie zrobił na mnie mój znajomy, Kamil Bijoś, w roli Jose Feliciano. Zdecydowanie miał to coś!

- Co będzie dla Ciebie największym wyzwaniem w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Czy są jacyś szczególni artyści, w których chciałbyś się wcielić?
- Myślę, że największym wyzwaniem byłoby wylosowanie artysty, który występuje w skomplikowanych układach choreograficznych. Jestem zielony, jeśli chodzi o taniec, dlatego praca po mojej stronie musiałaby być gigantyczna… Z drugiej strony chętnie wcieliłbym się w kogoś takiego, bo w tym programie uczyłbym się od najlepszych, a taka szansa nie pojawia się na co dzień!

- Singiel „100”, nagrany wspólnie z Sound’n’Grace, zapowiada Twój debiutancki krążek. Jak przebiega praca nad płytą? Czego możemy się spodziewać?
- Prace nad moim debiutanckim albumem są już w zaawansowanym stadium. Chciałbym, żeby płyta ukazała się w pierwszej połowie 2018 roku, więc większość piosenek została już nagrana - na razie mogę jednak zdradzić tylko tyle, że ja sam nie mogę się już doczekać, żeby móc zaprezentować je światu! Już niedługo ukaże się mój kolejny singiel, o czym będę informował na moich kanałach w social mediach!

Rozmawiała Julia Borowczyk

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od soboty 3 marca o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Telekamera 2018” dla „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Nowe jury „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Mamy zdjęcia!
Natalia Krakowiak: Czeka mnie dużo niespodzianek
Nowe metamorfozy w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Pierwsze spotkanie uczestników
Wiemy, kto wystąpi w 9. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Kacper Kuszewski podekscytowany nową rolą
Kacper Kuszewski jurorem „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Oto zwycięzca ósmej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”