2018-02-14

Walentynkowa sonda z gwiazdami dla POLSAT.PL

0

Jak świętują 14 lutego znani i lubiani? Co robią w Walentynki? Uczestnicy programów i seriali emitowanych na antenie Telewizji POLSAT opowiadają o swoich emocjach związanych z dniem zakochanych. Zapytaliśmy gwiazdy, jak kojarzy im się ta szczególna data.

- Walentynki są w Polsce stosunkowo nowym zwyczajem. Można je określić nawet mianem „nowej świeckiej tradycji” z którą zetknęłam się już jako ukształtowana osoba - stwierdza Magdalena Stużyńska-Brauer, znana widzom m.in. jako Anka z serialu „Przyjaciółki”. - Nie podchodzę do tego z nadmierną euforią, uważam że ludzie naprawdę w sobie zakochani mogą obchodzić swoje święto codziennie. Nie trzeba przecież specjalnej daty do tego, aby zrobić komuś miłą niespodziankę lub pójść na romantyczną kolację. Natomiast nie ma co ukrywać, że jest to przyjemny dzień, wszyscy są wówczas dla siebie mili i to nie tylko zakochani - na przykład z ekipą na planie „Przyjaciółek” wręczamy sobie wzajemnie czekoladki w kształcie serduszek. To sprawia, że ten czas potrafi być uroczy - uważa aktorka.

- Tego dnia zawsze staramy się wspólnie z partnerką zrobić coś, co sprawi nam przyjemność - przyznaje Marcin Korcz, odtwórca roli Dagmara w serialu „Przyjaciółki”, a także uczestnik jubileuszowej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. - Spacer, kolacja. Próbujemy unikać tłocznych miejsc, które jednoznacznie kojarzą się ze świętem zakochanych. Jesteśmy spontaniczni - opowiada aktor.

- 14 lutego zazwyczaj wybieram się z moim partnerem do kina lub na kolację - mówi Joanna Cesarz, zwyciężczyni programu „#Supermodelka Plus Size”. - Na randki chodzimy przynajmniej raz w tygodniu przez cały rok - deklaruje modelka.

- Staram się spędzić ten czas z najbliższymi - mówi Jakub Świderski, aktor, którego wokalne popisy można było śledzić w muzycznym show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” . - Wychodzę z założenia, że każdego dnia należy okazywać miłość, sprawiać, że jest się osobą, z którą żyje się przyjemnie. Dzień Świętego Walentego ma to tylko podkreślić - uważa artysta.

- Walentynki to miłe święto, ale nie jest najważniejsze w moim kalendarzu - przyznaje Agnieszka Hyży. - Owszem, to okazja, by razem spędzić czas, na przykład zjeść wspólnie kolację, ale wolę celebrować rocznice ślubu. Wtedy rzeczywiście się przygotowuję i wszystko planuję - podkreśla prezenterka.

- Walentynki są ważne zarówno dla mnie, jak i dla mojej narzeczonej. Oboje trzymamy dietę, ale tego dnia wybierzemy się do restauracji, gdzie pozwolimy sobie na małe odstępstwo od codziennego jadłospisu - twierdzi Maciej Kuśmierz „Maczo”, muzyk i jeden z uczestników programu „Wyspa przetrwania”.

- Nie obchodzę Walentynek. Jestem otaczana miłością przez cały rok i sama również obdarzam uczuciami bez przerwy. To święto nie robi na mnie żadnego wrażenia - deklaruje Honorata Witańska, którą widzowie Czwórki mogą oglądać w serialu „Policjantki i Policjanci”.

Zebrał Michał Pogodowski

Zobacz także:
Walentynkowe wyznania gwiazd serialu „W rytmie serca”

Komentarze
© Polsat 2020