2018-02-08

Jarosław Kret zatańczy razem z Lenką Klimentovą

0

Tego jeszcze nie było! W ósmej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” dojdzie do niecodziennej rywalizacji. W show wystartują dziennikarz i podróżnik Jarosław Kret z tancerką Lenką Klimentovą, a w drugiej parze jej mąż tancerz Jan Kliment z dziennikarką telewizyjną, partnerką prezentera pogody - Beatą Tadlą.

Co wyniknie z tak emocjonującej mieszanki? Która z par zyska większe uznanie widzów i zajdzie dalej w programie?

Dla dziennikarza, podróżnika i autora książek - jak sam o sobie mówi, taniec może być jedną z najciekawszych podróży życia, mimo że... w ogóle nie potrafi tańczyć. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby - tak jak przez przypadek został najbardziej rozpoznawalnym w Polsce prezenterem pogody - teraz odkrył w sobie nową, taneczną pasję.

Jarosław Kret w dorobku ma kilka podróżniczych książek, jest autorem licznych reportaży oraz programów telewizyjnych. Z zawodu egiptolog, z pasji podróżnik i fotograf, z wyboru dziennikarz telewizyjny. Laureat „Telekamery 2012”, a dziś jedna z gwiazd Nowa TV. O swoich umiejętnościach tanecznych mówi krótko - „są żadne”, dlatego nie lada wyzwanie czeka jego partnerkę - urodziwą żonę Jana Klimenta.

Dla Lenki Klimentovej to debiut w polskiej edycji „Tańca z Gwiazdami”. Pochodząca z Czech tancerka, pół-Kubanka, jest specjalistką od tańców latynoamerykańskich, z powodzeniem odnajduje się także w modern dance, tańcu jazzowym czy sambie brazylijskiej. Trenuje od dziesiątego roku życia, ma na koncie tytuły mistrzyni Czech w salsie i bachacie. W 2008 roku wystąpiła w trzecim sezonie „StarDance …když hvězdy tančí”, show nadawanego w jej kraju.

Oprócz tego, że występuje w międzynarodowym zespole tanecznym, najczęściej podczas wydarzeń artystycznych i pokazów klubowych, jest także licencjonowaną instruktorką fitness i zumby. Zebrała doświadczenie jako modelka, brała udział w kampaniach reklamowych, ale pracowała również jako terapeutka z autystycznymi dziećmi. Prywatnie lubi śpiewać i zajmować swoimi pieskami.

Lenka Klimentova od ośmiu lat mieszka w Polsce. Przyjechała tu - czego nie ukrywa - za miłością, oczywiście do obecnego męża, Jana Klimenta, który wcześniej był m.in. jej nauczycielem tańca. Teraz przyjdzie im ze sobą konkurować na parkiecie.

- Bardzo się cieszę, że dostałam szansę. Będę mogła się pokazać z innej strony. Już nie będę tylko żoną Janka Klimenta - powiedziała z uśmiechem o propozycji udziału w show. - Nie będę się jednak czuła całkiem nowa. Znam produkcję od środka - dodała w programie „Na tapecie” na antenie Superstacji.

Czy kiedyś miała już okazję rywalizować ze swoim mężem? - Nie. Wcześniej uczestniczyliśmy w turniejach, ale oboje w innych czasach. - wskazała. Jan Kliment, który wygrał ostatnią edycję w parze z Natalią Szroeder, z pewnością będzie zmotywowany, aby potwierdzić, że Kryształowa Kula mu się należała. Co na to Lenka Klimentova? Emocji z pewnością nie zabraknie.

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” od piątku 2 marca w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Dlaczego zdecydowali się na udział w „Tańcu z Gwiazdami”?
Beata Tadla i… Jan Kliment w „Tańcu z Gwiazdami”?
Antek Smykiewicz z Agnieszką Kaczorowską po wygraną?
Tomasz Zimoch: Popek ma szanse na Kryształową Kulę
„Taniec z Gwiazdami” bez Beaty Tyszkiewicz. Kto ją zastąpi?
Popek o „Tańcu z Gwiazdami”: Wygram ten program!
Krzysztof Gojdź: Będę tańczył dla potrzebujących
Oto zwycięzcy 20. edycji „Tańca z Gwiazdami”
Kto triumfował w historii „Tańca z Gwiazdami”?

Komentarze
© Polsat 2018