2017-12-15

Martyna Kupczyk: Gesty mówią wszystko

Architekt programu „Nasz nowy dom” opowiada o świątecznym odcinku specjalnym. Projektantka wspomina wizyty w wyremontowanych domach i to, jak ją tam przyjmowano. Wyjawiła także, kto ją najbardziej zaskoczył.

Martyna Kupczyk wraz z Katarzyną Dowbor i Maciejem Pertkiewiczem przemierzają Polskę w poszukiwaniu rodzin, którym potrzebna jest pomoc. W świątecznym odcinku programu „Nasz nowy dom” cała ekipa odwiedziła rodziny, których domy udało się wyremontować. Zarówno dzieci jak i dorośli otrzymali od św. Mikołaja prezenty, wśród których oprócz tradycyjnych zabawek i sprzętów domowych znalazła się nawet piła spalinowa. Kupczyk przyznaje, że ekipa programu także otrzymuje drobne upominki. - Dzieci często malują specjalnie dla nas piękne obrazki. Dostajemy również urocze figurki, np. aniołków, czy pięknie ozdobione bombki choinkowe. To zawsze jest bardzo miłe - twierdzi.

Kto najbardziej zaskoczył projektantkę? - Pani Edyta, której zafundowaliśmy kurs prawa jazdy. Jak ją zobaczyłam w drzwiach, to nie mogłam uwierzyć w własnym oczom. Stała przede mną zupełnie inna kobieta. Miała nawet inny kolor włosów, a wiadomo, że jak kobieta zmienia kolor włosów, to znak, że w jej życiu dzieje się coś ważnego. Muszę podkreślić, że zmiany zaszły w życiu w każdej z rodzin, z czego bardzo się cieszę - mówi architekt.

Co ważne, dzięki programowi przemianę przechodzą nie tylko dorośli, lecz także dzieci. - Są uśmiechnięte i szczęśliwe, że wreszcie mogą zaprosić kolegów do domu - tłumaczy architekt. I dodaje, że o tym, co czują rodziny, którym wyremontowano domy, najlepiej świadczą ich gesty. - Potrafią się przytulić, a w ich oczach często pojawiają się łzy. Nie trzeba tutaj słów - mówi Martyna Kupczyk.

Program wywołuje wielkie emocje. Na świątecznym czacie w mediach społecznościowych pojawiły się setki komentarzy, wśród których nie zabrakło słów uznania dla całej ekipy. „Moje dzieci, dziewczynki bawią się w was. Jedna jest Martyną, a druga Katarzyną"; „Wraz z mężem i synkiem kibicujemy wam! Jesteście wielcy!" - brzmiały komentarze.

„Nasz Nowy Dom” to program telewizyjny, dzięki któremu udało się wyremontować już ponad sto domów najbardziej potrzebujących rodzin. Dzięki drużynie doskonałych budowlańców i architektów los pokrzywdzonych przez życie ludzi odmienia się na lepsze.

Mona Mon

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 9, odcinek 107

Nasz nowy dom” powtórki programu w niedzielę o godz. 17:40 w Telewizji POLSAT.

 

Zobacz także:
Świąteczny „Nasz nowy dom” z prezentami i życzeniami
„Nasz nowy dom” - odcinek 106: Dzierżanowo
„Nasz nowy dom” - odcinek 105: Szczytno
„Nasz nowy dom” - odcinek 104: Wierzbno
„Nasz nowy dom” - odcinek 103: Morąg
„Nasz nowy dom” - odcinek 102: Chojno
„Nasz nowy dom” - odcinek 101: Napiwoda
„Nasz nowy dom” - odcinek 100: Wągrowiec
„Nasz nowy dom” - odcinek 99: Rybienko Stare
„Nasz nowy dom” - odcinek 98: Cybulice Małe
„Nasz nowy dom” - odcinek 97: Raciszyn