2017-12-03

Świąteczny „Nasz nowy dom” z prezentami i życzeniami

Ekipa Katarzyny Dowbor odwiedziła rodziny, którym pomogła rozpocząć nowe życie. W odcinku specjalnym pojawili się w wyremontowanych domach razem ze świętym Mikołajem. Jak ich przyjęto i co znalazło się w worku z prezentami?

Jak co roku, również i tym razem, bohaterski zespół programu „Nasz nowy dom” ruszył w podróż po Polsce do miejsc, gdzie wcześniej służył pomocą, aby ponownie spotkać się z rodzinami, tym razem w świątecznej atmosferze. Z tej okazji nie mogło zabraknąć upominków, które oczywiście najbardziej ucieszyły najmłodszych.

- Każde z dzieci mogło wysłać listy do świętego Mikołaja, w których napisało, co najbardziej chce dostać. Pojawiały się różne prośby, ale staraliśmy się każdą z nich spełnić - powiedziała Martyna Kupczyk, która z Maciejem Pertkiewiczem tworzy w programie duet niezawodnych architektów. Oboje towarzyszyli Katarzynie Dowbor przy świątecznych spotkaniach. - Te wizyty są dla mnie czymś najpiękniejszym - mówiła POLSAT.PL prowadząca „Nasz nowy dom”. - Przekonuję się wtedy, że to co robimy jest dobre, słuszne i prawdziwe. Wyszedł nam naprawdę dobry program - dodała ikona polskiej telewizji.

Pierwsze spotkanie odbyło się w domu pana Piotra w Napiwodzie, który samotnie wychowuje dwójkę dzieci. - Dzisiejsza wizyta jest bardzo miła. Fajnie zobaczyć panią Kasię i Martynę - powiedział mężczyzna. Maluchy otrzymały m.in. konsolę i maskotki oraz słodycze, a gospodarz robot kuchenny. Na twarzach wszystkich pojawiły się życzliwe uśmiechy.

Drugą wizytę złożono rodzinie pani Edyty ze Starego Dziebałtowa. - Mieszka się nam bardzo dobrze. Zrobiłam prawo jazdy i zdałam za pierwszym razem - wyznała kobieta, której marzeniem był mobilny gabinet kosmetyczny. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą powiesiła bombkę na choince, a święty Mikołaj przyniósł wszystkim prezenty: gry planszowe, maskotki, konsolę, a nawet odkurzacz. - Życzę pani, żeby została w pani siła, determinacja, bo to jest najważniejsze co przekazuje pani dzieciom - powiedziała Katarzyna Dowbor.

Następnie zespół pojechał do pana Arka ze Śmiechowic. W przedświątecznej atmosferze nie mogło zabraknąć prezentów: maskotek, słodyczy, a nawet wymarzonego samochodziku dla najmłodszej domowniczki. - Bardzo ucieszyła mnie dzisiejsza wizyta. Super było się spotkać, a moja córka Malwinka jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie! - powiedział pan Arkadiusz, głowa rodziny.

Kolejne odwiedziny miały miejsce w domu pani Moniki i pana Norberta z Zakroczymia. - Fajnie było zobaczyć ludzi, którzy nam pomogli, którzy wyremontowali nasz dom - powiedział gospodarz. Do tej rodziny święty Mikołaj także nie przyjechał z pustymi rękami. Z jego worka wyłoniła się masa prezentów: gry komputerowe, książki oraz zestaw majsterkowicza. - Cieszymy się, że nowy dom zmienił tak wiele w waszym życiu - podkreśliła Katarzyna Dowbor.

Ekipa programu „Nasz nowy dom” pojawiła się także u pani Agnieszki z Wierzbna i jej pociech. - To była prawdziwa niespodzianka! Dzieci szczęśliwe, ja też! - cieszyła się kobieta. Tym razem święty Mikołaj zaskoczył wszystkich i podarował głowie rodziny piłę spalinową. Wśród prezentów pojawiły się też perfumy, rower i zabawki. - Jesteście cudowni. To wspaniałe, że dzięki temu programowi wasze życie wygląda zupełnie inaczej - powiedziała na pożegnanie Katarzyna Dowbor. Wesołych Świąt!

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 9, odcinek 107

Nasz nowy dom” powtórki programu w niedzielę o godz. 17:40 w Telewizji POLSAT.

 

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” - odcinek 106: Dzierżanowo
„Nasz nowy dom” - odcinek 105: Szczytno
„Nasz nowy dom” - odcinek 104: Wierzbno
„Nasz nowy dom” - odcinek 103: Morąg
„Nasz nowy dom” - odcinek 102: Chojno
„Nasz nowy dom” - odcinek 101: Napiwoda
„Nasz nowy dom” - odcinek 100: Wągrowiec
„Nasz nowy dom” - odcinek 99: Rybienko Stare
„Nasz nowy dom” - odcinek 98: Cybulice Małe
„Nasz nowy dom” - odcinek 97: Raciszyn