2017-11-30

Smakowite wspomnienia z okazji 25. urodzin Polsatu

0

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele inspirujących programów kulinarnych. Widzowie Telewizji POLSAT nie tylko mieli okazję poznać przepisy i żywieniowe wskazówki, ale także mogli poznać kulinarny gust wyśmienitych gości oraz emocjonować się rywalizacją utalentowanych kucharzy.

Jedną z pierwszych kulinarnych propozycji Polsatu była „Domowa kawiarenka” - pierwszy w historii polskiej telewizji program tylko o deserach. Za produkcję odpowiadała Ewa Wachowicz, a gospodarzem programu był kucharz i cukiernik z zamiłowania - Tadeusz Gwiaździński. W programie gościli m.in. Jerzy Trela, Piotr Cyrwus, Maciej Stuhr, Jan Peszek, Maria Pakulnis, Włodzimierz Szaranowicz i Jan Nowicki.

Kolejną pozycją kulinarną był „Alfabet kulinarny Kurta Schellera”. Doskonały kucharz, pochodzący ze Szwajcarii, w poszczególnych odcinkach przedstawiał produkty, których nazwy rozpoczynały się na kolejne litery alfabetu. Wśród gości programu były m.in. Doda i Kaja Paschalska.

Znakomita aktorka Bożena Dykiel była gospodynią programu „Z Bożeną Dykiel na ostrzu noża”. Smaczne dania przygotowywała w swojej własnej kuchni, a lekcji gotowania udzieliła m.in. Zygmuntowi Chajzerowi i Bronisławowi Cieślakowi.

Wiele inspiracji do własnych kulinarnych eksperymentów można było czerpać oglądając zmagania kuchennych profesjonalistów i utalentowanych amatorów w hitowych programach Polsatu - „TOP CHEF” i „Hell’s Kitchen - Piekielna Kuchnia”.

Program „TOP CHEF” szturmem podbił polską widownię. Widzowie pokochali profesjonalizm prezentowany przez uczestników oraz jurorów: Wojciecha Modesta Amaro, Macieja Nowaka, Ewę Wachowicz i Grzegorza Łapanowskiego, którzy fachowo oceniali zmagania kucharzy.

„Hell’s Kitchen - Piekielna Kuchnia" pod wodzą Wojciecha Modesta Amaro był najgłośniejszym i najchętniej komentowanym kulinarnym reality show w Polsce.

Zacięta rywalizacja i czasem kontrowersyjne decyzje jury budziły skrajne emocje wśród wielbicieli tych programów, którzy mocno trzymali kciuki za swoich faworytów. Warto wspomnieć, że jedną z uczestniczek 1. edycji „Piekielnej Kuchni” była Ewa Zakrzewska, która ostatnio wystąpiła w roli jurorki programu „#Supermodelka Plus Size”!

Polsat nie rezygnuje ze smakowitych programów. Od dziesięciu lat, w każdą sobotę, Ewa Wachowicz zaprasza widzów do swojej prywatnej kuchni i przyrządza przed kamerą wyśmienite potrawy w autorskim programie „Ewa gotuje”.

„25 lat Polsatu: Gala z Teatru Wielkiego” w poniedziałek 11 grudnia o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2018