2017-11-22

„Świat według Kiepskich” - odcinek 527: Kalafior

0

Prezes Kozłowski odwiedza budynek przy ul. Ćwiartki 3/4. Jego niepokój wzbudza panujący wewnątrz smród. Okazuje się, że przyczyną nie jest awaria węzła kanalizacyjnego...

- U nas w kiblu wszystko w porządku - twierdzi Boczek. - „Waniajet” od Kiepskich, one pewnie coś tam popsuły - mówi. Okazuje się, że to Halinka gotowała kalafiora. - To jest coś więcej, to nie jest warzywo, to kwiat! - uświadamia Kiepską prezes spółdzielni mieszkaniowej.

Wizyta Kozłowskiego nie był jednak zupełnie przypadkowa. Odwiedził Ferdynanda i Halinę, aby poradzić się w kwestii organizacji festynu z okazji 50-lecia osiedla. - Atrakcja ma być taka, aby żal wszystkim dupę ścisnął! - deklaruje prezes. Halina sugeruje, aby mieszkańcy przebrali się za krasnali.

Początkowo wyszydzany pomysł okazuje się strzałem w dziesiątkę. A dodatkowo zapytana sklepowa sugeruje, że ciekawą atrakcją może być również tzw. biały kamień. - Mówią, że tam podobno inni szatani się czynni i można zwariować - ostrzega pani Wisia. Kiepska chce odnaleźć tajemnicze miejsce, jest bowiem przekonana, że kryje ono atrakcyjny turystycznie czakram. - Wierzył chłop w gusła, aż mu dupa uschła - kwituje pomysł żony Kiepski.

Nieoczekiwanie Halinka znajduje poplecznika w postaci Mariana Paździocha. Natomiast Ferdynand jest przekonany, że Paździoch został kochankiem jego żony. - Darował bym ci Ibisza, darował bym ci Chajzera, ale Marian to tak, jakby ktoś mi kapciem w mordę dał - wrzeszczy Kiepski. Zdenerwowany idzie policzyć się z sąsiadem…

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 527

„Świat według Kiepskich” w każdą środę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 526: Orinoko
„Świat według Kiepskich” - odcinek 525: Fachowiec
„Świat według Kiepskich” - odcinek 524: Arcyfakt
„Świat według Kiepskich” - odcinek 523: Non profit
„Świat według Kiepskich” - odcinek 522: Mutant
„Świat według Kiepskich" - odcinek 521: Düsseldorf
„Świat według Kiepskich” - odcinek 520: Zmiana czasu
„Świat według Kiepskich” - odcinek 519: Czekolada

Komentarze