2017-11-15

„Świat według Kiepskich” - odcinek 526: Orinoko

0

Ferdynand Kiepski zostaje zaskoczony informacją, że Marian Paździoch jest cenionym doktorem entomologii. Co więcej, ma w swoich zbiorach wiele cennych okazów. Brakuje mu tylko jednego, najważniejszego.

Paździoch zdradza Ferdkowi w tajemnicy, że od lat jest kolekcjonerem egzotycznych odmian motyli. Prezentuje sąsiadowi swoje zasoby i oznajmia, że do pełni szczęścia brakuje mu jeszcze tylko niezwykłego okazu o nazwie Orinoko. Proponuje Kiepskiemu wyprawę do Ameryki Południowej.

- Ja żem nie wiedział, że pan jesteś doktor od motyli - mówi Ferdek.

- Pan jeszcze wielu rzeczy o mnie nie wie - twierdzi Paździoch.

Okazuje się, że sąsiad jest posiadaczem pokaźniej kolekcji owadów. Jeden z nich jest wart 200 tysięcy złotych. Helena Paździoch stwierdza, że jeśli jej mąż nie zapłacił podatków, to ona „to wszystko wypierdzieli na śmietnik”.

Nieoczekiwanie, rzadkie motyle rodem z Ameryku Łacińskiej, pojawiają się w mieszkaniu prezesa Kozłowskiego. Początkowo wydaje się, że jest to jedynie wytwór umysłu odurzonego whisky, jednak niebywały okaz przylatuje również do lokum zajmowanego przez Waldusia i Jolancię. Ferdynand wietrzy okazję do gigantycznego zarobku. W poszukiwania drogocennego owada zaangażowani zostają sąsiedzi, rodzina oraz panowie z wysypiska śmieci. Niestety, w sprawy wtrąca się mimochodem Boczek…

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 526

„Świat według Kiepskich” w każdą środę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 525: Fachowiec
„Świat według Kiepskich” - odcinek 524: Arcyfakt
„Świat według Kiepskich” - odcinek 523: Non profit
„Świat według Kiepskich” - odcinek 522: Mutant
„Świat według Kiepskich" - odcinek 521: Düsseldorf
„Świat według Kiepskich” - odcinek 520: Zmiana czasu
„Świat według Kiepskich” - odcinek 519: Czekolada

Komentarze