2017-11-09

„Nasz nowy dom” - odcinek 104: Wierzbno

Gmina Wierzbno położona jest w powiecie węgrowskim. W herbie znajduje się niedźwiedź, który symbolizuje siłę i waleczność. Cechy te opisują również mieszkającą tam rodzinę, której tym razem pomogła ekipa Katarzyny Dowbor.

Bohaterką odcinka jest Agnieszka Pniewska, która mieszka wraz z dwójką dzieci w małym, wynajmowanym mieszkaniu. Na jego utrzymanie przeznacza większość swojej pensji. Wcześniej musiała się wyprowadzić z rodzinnego domu, ponieważ budynek jest w tragicznym stanie. Opieka społeczna mogła jej z tego powodu odebrać dzieci. Pozostał tam tylko schorowany i wymagający stałej opieki ojciec pani Agnieszki.

Mimo trudności rodzina wspiera się na każdym kroku. - Bardzo lubię pomagać mamie wieszać pranie, zmywać talerze i jeszcze szklanki - mówi mały Łukaszek, który niedowidzi. Pierwszy syn pani Agnieszki, Kubuś, zmarł w wieku czterech miesięcy. - Urodził się za wcześnie i miał popękane płucka. Dostał wylewu i nic nie dało się zrobić - wspomina z żalem kobieta.

Pani Agnieszka znalazła się w trudnej sytuacji, bo nie może liczyć na niczyją pomoc. - Nie jestem w stanie nic z tym wszystkim zrobić. Jestem sama, bo w mamie wsparcia nie mam - mówi.

Rozstała się też z mężem. - Często zmieniał pracę. Popracowałam gdzieś trzy miesiące i trzeba było iść do GOPSu (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - przyp. red), żeby nam na cokolwiek starczało - mówi kobieta.

Marzeniem córki pani Agnieszki jest powrót do rodzinnego domu. - Życzę mamie, żeby była zdrowa. Chciałabym się przeprowadzić i żeby wszystko było dobrze - mówi dziewczynka.

Dom, do którego chciałaby wrócić pokrzywdzona przez los kobieta, wymaga generalnego remontu. Nie ma w nim łazienki, toalety i ciepłej wody. Instalacja elektryczna jest niebezpieczna, a piec, którym ogrzewany jest budynek, stanowi zagrożenie. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą programu po raz kolejny odmieni zły los i w pięć dni wyremontuje zniszczony dom.

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 9, odcinek 10: Wierzbno

Nasz nowy dom” w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” - odcinek 103: Morąg
„Nasz nowy dom” - odcinek 102: Chojno
„Nasz nowy dom” - odcinek 101: Napiwoda
„Nasz nowy dom” - odcinek 100: Wągrowiec
„Nasz nowy dom” - odcinek 99: Rybienko Stare
„Nasz nowy dom" - odcinek 98: Cybulice Małe
„Nasz nowy dom” - odcinek 97: Raciszyn