2017-10-31

Sensacyjne wtorki w listopadzie na antenie Polsatu

0

Premierowe kino akcji zdominuje wtorkowe wieczory w listopadzie. Najwięksi twardziele złapią za broń i nie zawahają się jej użyć. Pościgi, strzelaniny, walka na śmierć i życie – nie będzie czasu na nudę.

W listopadowe wtorki po godz. 20:00 zobaczymy jeszcze: „Eagle Eye”, „Metro strachu” oraz „13 godzin: Tajna misja w Benghazi”.

Eagle Eye

Kolejny wtorkowy wieczór upłynie pod znakiem sensacyjnego science-fiction z posmakiem political fiction w tle. Dwoje nieznajomych, Jerry (Shia LaBeouf) i Rachel (Michelle Monaghan), zostanie wciągniętych w intrygę, która uczyni z nich terrorystów. Zbuntowany rządowy komputer będzie ich bowiem zmuszał do eliminacji kluczowych amerykańskich polityków. W razie sprzeciwu zagrożone będzie życie Jerry’ego i Rachel oraz ich bliskich.

Obok klasycznego kina akcji oraz typowego dla science-fiction starcia ludzi ze sztuczną inteligencją „Eagle Eye” stawia również pytania jak najbardziej aktualne, m.in. o granice inwigilacji, która może służyć zarówno narodowemu bezpieczeństwu, jak i kontroli nad ludźmi. A co za tym idzie – także o etykę badań nad tego typu technologią oraz etykę pracy z samą sztuczną inteligencją. Wszystko zostaje tu jednak podlane sensacyjnym sosem kina akcji, które nie zostawia za wiele miejsca na przemyślenia, bo wciąga w wir zdarzeń. Czas na refleksję przychodzi po seansie.

„Eagle Eye”
Thriller; USA, Niemcy 2008
Reż. D.J. Caruso
Obsada: Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Billy Bob Thornton, Rosario Dawson
POLSAT, wtorek (14.11), godz. 20:10

Metro strachu

Thriller w gwiazdorskiej obsadzie. Denzel Washington wciela się w rolę nowojorskiego kontrolera ruchu metra Waltera Garbera. Jego spokojna na co dzień praca pewnego dnia zostaje wywrócona do góry nogami za sprawą zuchwałego porwania jednego z pociągów.

W trzymającym w napięciu obrazie zobaczymy Johna Travoltę jako Rydera, przestępcę będącego mózgiem całej operacji i stojącego na czele uzbrojonego gangu gotowych na wszystko bandytów. Postawione przez nich ultimatum to oczywiście wysoki okup, który ma być przekazany w ciągu godziny. W przypadku niewykonania tego polecenia pasażerowie pociągu zginą. W miarę jak czasu robi się coraz mniej Garber musi wykorzystać swoją wiedzę na temat systemu nowojorskiego metra żeby przechytrzyć Rydera i ocalić niewinnych ludzi. Jest jednak jedna zagadka, której nie jest w stanie rozwiązać: nawet jeśli bandyci dostaną pieniądze, jak uda im się uciec z pędzącego pociągu?

„Metro strachu” („The Taking of Pelham 1 2 3”)
Film akcji, thriller USA, Wielka Brytania 2009
Reż. Tony Scott
Obsada: Denzel Washington, John Travolta, John Turturro, Luis Guzmán
POLSAT, wtorek (21.11), godz. 20:05

13 godzin: Tajna misja w Benghazi

„Bad Boys”, „Armageddon”, „Pearl Harbor”, „Transformers” – czy jest ktoś, kto nie widział chociaż jednego filmu Michaela Baya? Amerykanin jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych reżyserów Hollywood, ponieważ wszystko, czego się dotknie, zamienia się w złoto. W minionym roku w przerwie między czwartą a piątą częścią „Transformersów” nakręcił „13 godzin: Tajna misja w Benghazi” – film, który miał dystrybucję w ponad 60 krajach na całym świecie, lecz nie trafił na ekrany polskich kin. W listopadzie pokaże go Telewizja POLSAT.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami akcja rozgrywa się w Libii tuż po obaleniu Muammara Kadafiego. Zwalczające się bandy zyskują dostęp do arsenałów dyktatora i rozpoczynają walkę o największe miasta. Wojny terytorialne sprawiają, że Benghazi staje się jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Wszystkie ambasady zamykają podwoje. Jako ostatnie trzymają się ambasada amerykańska i tajna baza CIA, której agenci szukają groźnej broni (m.in. masowego rażenia), zanim trafi ona na czarny rynek. Bazy strzeże sześciu żołnierzy jednostek specjalnych, którzy przez 13 godzin robią wszystko, by opanować wszechogarniający chaos. Gorące, aktualne kino w atrakcyjnym wydaniu pełnym akcji. Nie tylko wymyślonej, lecz także rekonstruowanej.

„13 godzin: Tajna misja w Benghazi” („13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi”)
Film akcji; USA 2016
Reż. Michael Bay
Obsada: John Krasinski, James Badge Dale, Pablo Schreiber, David Denman
POLSAT, wtorek (28.11), godz. 20:05

Komentarze
© Polsat 2018