2017-10-28

Wzruszająca „Rebeka” zaczarowała wszystkich

0

W ósmym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wygrała piosenka Ewy Demarczyk. Zwycięskie emocje zafundowała jurorom i publiczności Beata Olga Kowalska. Wystąpili także: Alice Cooper, Peter Gabriel i Kate Bush, Rod Stewart, Nicole Scherzinger, Enrique Iglesias, David Lee Roth z Van Halen i Janusz Panasewicz z Lady Pank.

Emocje rosną, a finał coraz bliżej. Kto z uczestników dzięki swoim prezentacjom najbardziej powiększył konto o cenne punkty?

Pierwsza na scenę, jako Alice Cooper, wkroczyła Anna Dereszowska. - Fajnie się to charczy, choć jest to niszczące - oznajmiła przed występem. Wykonała „School’s Out”, jeden z najbardziej znanych utworów ekscentrycznego artysty.

- Odwzorowałaś ten rodzaj poruszania się na scenie, przygarbienia, wypchnięcie bioder do przodu. To wszystko było świetne. Do tego świetna praca, jeśli chodzi o głos. Świetny występ - chwalił aktorkę Bartek Kasprzykowski. - Jestem zdziwiona, że jeszcze wydajesz głos z siebie - powiedziała Małgorzata Walewska. - Pozbyłaś się kobiecości - dodał Paweł Królikowski.

Krzysztof Antkowiak i zaproszona przez wokalistę do programu Kasia Łaska stworzyli duet. „Wypróbuj przyjaciela” to jedna z nowych konkurencji w tej edycji programu. Para wcieliła się w Petera Gabriela i Kate Bush i zaprezentowała „Don’t Give Up”. Czy ktoś się poddał?

- Jeśli chodzi o podobieństwo do Gabriela dla mnie było tam trochę za dużo tych kolorów, chociaż oczywiście trafiałeś na ten właściwy. Ale liczy się przekaz. No i miałeś wspaniałą partnerkę, która ci bardzo pomagała. Jestem wielką fanką wszystkich twoich występów - podkreśliła Małgorzata Walewska. - Jesteś tak sugestywny w swych wykonaniach, a w tym byłeś szczególnie - docenił Paweł Królikowski. - Kiedy wszedłeś na drugą część piosenki, pojawił się głos Petera Gabriela - przyznała Katarzyna Skrzynecka.

W balladowy nastrój wprowadził wszystkich Kacper Kuszewski, który przeistoczył się w Roda Stewarta i wykonał „Have You Ever Seen the Rain?” z repertuaru Creedence Clearwater Revival. Czarnych chmur w ocenach jurorów nie miał prawa się spodziewać.

- Perfekcja! Perfekcja! - skandowała na stojąco Kasia Skrzynecka w uznaniu dla wykonawcy. - Bardzo męski i wyzywający, apetyczny, fajny, pogodny, dojrzały pan, który wie po co wychodzi na scenę, wie po co się urodził, wie po co kocha ludzi - komplementował Paweł Królikowski i uścisnął go po zakończeniu występu.

Zajmująca najniższą lokatę w rankingu ósmej edycji Ola Gintrowska przeobraziła się w Nicole Scherzinger z The Pussycat Dolls. Artystka szukała punktów śpiewając przebój „Hush, Hush” z albumu „Doll Domination” wydanego w 2009 roku.

- Rozwijasz się. Naprawdę robisz wspaniałe postępy w tym programie. Ruszasz się bardzo dobrze, masz wdzięk, urok - chwaliła wokalistkę Małgorzata Walewska. - Fenomenalne. Jesteś tak apetyczna jak beza z wisienką z najlepszej cukierni w Polsce - cieszył się Paweł Królikowski. - Zabrakło ci pewności siebie - inne zdanie wyraził Bartek Kasprzykowski.

Muzyczną podróż do Polski z lat 70. zafundowała Beata Olga Kowalska. Aktorka zmierzyła się z tajemniczą postacią Ewy Demarczyk w pełnym dramaturgii poetyckim utworze „Rebeka”. - Genialne piosenki, świetna literatura - zachęcała do zapoznania się z jej twórczością uczestniczka show.

. - Brawo! - krzyknął Paweł Królikowski, gdy tylko ucichła muzyka. Jury doceniło jej występ owacją na stojąco. - Myślę, że obowiązkową lekturą każdego nowego uczestnika będzie obejrzenie twojego wykonania. To było doskonałe. Tu trzeba było ciebie, żeby to tak wyszło. Bardzo ci za to dziękuję - ukłonił się artystce Bartek Kasprzykowski. - Poczułam się głęboko poruszona - wyznała Katarzyna Skrzynecka.

Czy Mariusz Ostrowski będzie miał wkrótce tyle fanek co jego postać? Pewnie nie jest bez szans, szczególnie, że po tym występie można go będzie pomylić z Enrique Iglesiasem. Jak oceniony został hit z 2017 roku „Subeme la Radio”?

- Fantastyczny występ, świetnie zaśpiewany po hiszpańsku, znakomicie uchwycone maniery wokalne - wyliczała plusy Kasia Skrzynecka. - Jeśli cokolwiek cię różniło od oryginału, to ty we wcieleniu Enrique Iglesiasa masz dużo więcej testosteronu niż on. A on ma dużo - dodała. - Strzeliłeś rodzinie Iglesias pięknego gola - użył metafory Paweł Królikowski.

Jeśli są jakieś rockowe hity, które zna każdy, to ten właśnie należy do nich. „Jump” z repertuaru Van Halen przyniósł amerykańskiej grupie wiele nagród i wyróżnień. Nie tylko w latach 80., gdy powstał. W „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” przebój przypadł Kasi Moś, która zamieniła się w wokalistę Davida Lee Rotha.

- Wszystko, co byłaś w stanie zrobić, żeby „scharczeć” ten głos, zrobiłaś kapitalnie. Mam wrażenie, że dzisiaj występ był dla ciebie też ucztą aktorską. Fantastycznie choreograficznie, z genialną kondycją - oceniła Kasia Skrzynecka. - Każdy twój występ jest tutaj dużą ucztą - uznała Małgorzata Walewska.

Pełen rockowych dźwięków odcinek zakończył Marcel Sabat, którego wyzwaniem była „Kryzysowa narzeczona” Lady Pank. Występ obserwował sam wokalista zespołu - Janusz Panasewicz. - Wchodząc, zobaczyłem cię w monitorze. Od razu mi się cisnęła na usta taka piosenka: „Jacy byliśmy jeszcze wczoraj” i kurczę pamiętam wszystko, bo dokładnie tak wyglądałem. To było i zabawne, ale trochę wzruszające dla mnie, że ktoś śpiewa takie piosenki - powiedział „Panas”, juror ostatniej edycji „Idola”. - Zrobiłeś to naprawdę znakomicie. Trzymam za ciebie kciuki i mam nadzieję, że wygrasz - dodał.

Co na to jurorzy? - Kolejny twój występ i kolejne bardzo precyzyjne wcielenie. Mam wrażenie, że dzisiaj ta energia „Panasa” była trochę inna u ciebie niż w referencji. Troszeczkę inaczej to płynęło, ale to była świetna robota - wskazał Bartek Kasprzykowski. - Kolejny twój świetny występ - dodała Katarzyna Skrzynecka.

Po głosowaniu jurorów w czołówce znajdowały się Beata Olga Kowalska i Anna Dereszowska. Uczestnicy zdecydowali, że zwyciężczynią odcinka została Beata Olga Kowalska, która czek na 10 tysięcy złotych przekazała Fundacji „Gajusz” z Łodzi.

Oto metamorfozy z kolejnego odcinka: Kasia Moś - Dani Klein (Vaya Con Dios), Ola Gintrowska - Kim Sasabone (Vengaboys), Krzysztof Antkowiak - Bruce Springsteen, Marcel Sabat - Joe Dassin, Kacper Kuszewski - Mieczysław Fogg, Mariusz Ostrowski - Elvis Presley, Anna Dereszowska - Cher, Beata Olga Kowalska - Muniek Staszczyk.

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 8, odcinek 8

Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w sobotę o godz. 22:05 na antenie Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Kasia Moś wygrała odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Krzysztof Antkowiak wyłączył bezpieczniki i... wygrał!
Kolejny sukces Anny Dereszowskiej w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Anna Dereszowska sięgnęła po pierwszy czek
„Another Brick in the Wall” na miarę zwycięstwa
Błyskotliwy Marcel Sabat wygrał jako Amanda Lear
Krzysztof Antkowiak wyśpiewał zwycięstwo
Nowe konkurencje w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”!
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Oni chcą być jak...

Komentarze