2017-10-07

Kolejny sukces Anny Dereszowskiej w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

Przebój grupy Maanam dał aktorce zwycięstwo w piątym odcinku programu. Niesamowita energia pozwoliła Annie Dereszowskiej wygrać drugi raz z rzędu w ósmej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Na scenie gościli również: Des’Ree, Fergie, Garou, Anastacia, Martyna Jakubowicz, 50 Cent i Sarah Brightman.

Kacper Kuszewski 117 punktów, Anna Dereszowska 105 punktów, Krzysztof Antkowiak 102 punkty, a tuż za nimi z niewielką stratą prawie wszyscy uczestnicy. Przed półmetkiem rywalizacji każdy zachował szanse na końcowy sukces. Kto tym razem był największą sensacją, a komu poszło nieco gorzej?

Anna Dereszowska jako Kora. Oto „falowanie i spadanie”

Jako pierwsza wystąpiła triumfatorka poprzedniego odcinka, Anna Dereszowska. Aktorka zmierzyła się z ikoną polskiego rocka - Korą Jackowską i w brawurowy, niezwykle żywiołowy sposób wykonała piosenkę zespołu Maanam „Raz-dwa, raz-dwa”.

- Eksplozja czystej energii. Znakomicie, chociaż na początku szukałaś barwy - powiedziała Małgorzata Walewska. - Dziękuję ci za to, że rzucasz się do przodu „bez trzymanki” - cieszył się Bartek Kasprzykowski. - Pięknie sapiesz - zauważył Paweł Królikowski. - My się mamy czym pochwalić. Polska edycja jest uznana za jedną z najlepszych pośród wszystkich krajów na świecie. Mówię to nie bez powodu po twojej piosence, ponieważ się w ten najwyższy poziom wpisujesz - nawiązała do przeczytanych w prasie międzynarodowej artykułów o programie Katarzyna Skrzynecka.

Ola Gintrowska wcieliła się w Des’ree, brytyjską wokalistkę, która zaistniała na listach przebojów w latach 90. Utwór? „Life”. Można nawet powiedzieć „Life, oh, life”... - To piękna piosenka o radości życia, tylko czasami muszę więcej życia do niej wkładać podczas refrenów - zażartowała artystka przed występem.

- Całe wykonanie bardzo mi się podobało i bardzo ci za nie dziękuję - stwierdziła Kasia Skrzynecka. - Ładnie uchwyciłaś odpowiednie frazy - dodał Bartek Kasprzykowski. - Na refrenach nie miałaś problemów - doceniła Małgorzata Walewska.

Śpiewających pań ciąg dalszy zafundowała Beata Olga Kowalska, która przeistoczyła się w Fergie w piosence „Be Italian”. - To będzie tysiąc procent kobiety w kobiecie - zapowiadała aktorka.

- Twoja ekspresja zrobiła na mnie takie wrażenie, że aż się uniosłam. Wydaje się, że jest to twoja druga natura, jak nie pierwsza. Gratuluję Beata. To jest to, na co czekałam od ciebie w tym programie - pochwaliła Małgorzata Walewska. - Wybitna odsłona wokalna i artystyczna - podkreśliła Katarzyna Skrzynecka.

Krzysztof Antkowiak zrzucił tym razem damskie ciuchy i przeobraził się w męskiego Garou. Wybór hitu był oczywisty. Cały świat do dziś nuci „Gitan” z repertuaru Kanadyjczyka. Jak poszło naszemu wokaliście?

- Znowu widziałem lekko wychodzącego Krzyśka z tego ruchu. Na to musisz bardzo uważać. To jest zadanie aktorskie, które jest dla ciebie w tej chwili najważniejsze, żebyś starał się w tych postaciach jak najbardziej wyjść z siebie, a przywdziać motorykę postaci - tłumaczył Bartek Kasprzykowski. - Poprzeczkę zawiesiłeś bardzo wysoko, więc wymagania wobec ciebie też wzrosły - dodał juror. - Nie jestem przekonana do tej postaci. Potrzebuję więcej analizy - uznała Małgorzata Walewska. - Zaczarowałeś mnie. Pięknie! - stwierdził z kolei Paweł Królikowski.

Liderujący w klasyfikacji sezonu Kacper Kuszewski wylosował charakterystycznie śpiewającą Anastacię. Na warsztat wokalny wziął „Paid My Dues”, przebój z 2001 roku. Przed występem uczestnik show zwierzył się Maciejowi Dowborowi, że to wcielenie... nie ma prawa się udać. Okazało się, że obawy były absolutnie bezpodstawne.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Tej piosenki nie da się zrobić!

Jurorzy byli pod wielkim wrażeniem jego występu. - Kacper, niech ja skonam. Znakomity jesteś! Po prostu bawisz się w taki sposób, jakby w ogóle to cię nic nie kosztowało - komplementowała Małgorzata Walewska. - Nie wierzę w to co widzę. Jedna rzecz cię wprawdzie zdradza, męskie palce u stóp, które Ci wyłażą z damskich butów - żartował Paweł Królikowski. - Miej się na baczności w damskich fatałaszkach. Z głosem robisz co chcesz - stwierdziła Małgorzata Skrzynecka.

Kolejny na scenie Mariusz Ostrowski przeszedł transformację w Martynę Jakubowicz. Aktor miał sprawdzić czy nadal „W domach z betonu nie ma wolnej miłości”.

- Cała magia polega na tym, że oto wychodzi artysta, który nie dość, że nie pasuje tutaj płcią, to jeszcze energią. Uaktywniasz tę wrażliwą część siebie, wyciszasz się i czarujesz tak, że właściwie patrząc z boku nawet, nie mogąc się wpatrzeć w twoje oczy, ja je widzę. No zaczarowałeś. No i o to tu chodzi - ocenił Bartek Kasprzykowski. - Zachowałeś wszystkie ważne momenty. Brawo! - dostrzegła Małgorzata Walewska. - Cudowna praca aktorska, szlachetne odtworzenie - doceniła Katarzyna Skrzynecka.

50 Cent w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Zobacz fragment

Marcel Sabat zagrał kolejną rolę męską w ósmej edycji show, ale zupełnie inną niż w poprzednich odcinkach. Był Johnny Cash, Ozzy Osbourne i Maciej Maleńczuk, a teraz 50 Cent i przebój „Candy shop”.

- Rozwalasz system. Ja chyba zacznę rapu słuchać przez ciebie - skomentowała z uśmiechem Małgorzata Walewska. - Bardzo trudny system, wyrapować taki tekst to coś nieprawdopodobnego - zauważył Bartek Kasprzykowski. - Rytmicznie i frazowo fantastycznie - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

„Hijo de la luna” to utwór, który zakończył muzyczną rywalizację tego dnia. Ta hiszpańska piosenka wykonywana była przez wielu wykonawców, a jedną z wersji przedstawiła w 2000 roku brytyjka Sarah Brightman. W „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” trafiła na nią Kasia Moś.

- Uważam, że Twój występ był bardzo piękny i włożyłaś w niego mnóstwo roboty. Mi się to strasznie podobało. Była w tym jakaś magia. To nie jest takie hop-siup tak dramatyczną opowieść w takiej formie niby lirycznej przedstawić. A tobie to się udało - opisał wrażenia Paweł Królikowski.

Po podsumowaniu wszystkich głosów jurorów i uczestników okazało się, że ponownie najlepsza była Anna Dereszowska. Triumfatorka przekazała czek na 10 tysięcy złotych Stowarzyszeniu „SOS Wioski Dziecięce”.

Za tydzień na scenie pojawią się: Brian Johnson z AC/DC, Michael Jackson, Kesha, Robbie Williams, Tadeusz Woźniak, Dean Martin, Beata Kozidrak z grupy Bajm, a w konkurencji zaproś przyjaciela zaprezentują się Emmy Rossum oraz Gerard Butler.

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 8, odcinek 5

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w sobotę o godz. 22:15 na antenie Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Anna Dereszowska sięgnęła po pierwszy czek
„Another Brick in the Wall” na miarę zwycięstwa
Błyskotliwy Marcel Sabat wygrał jako Amanda Lear
Kasia Moś ratuje bezbronne zwierzęta przed śmiercią
Anna Dereszowska zdradza sekret swojej świetnej figury
Krzysztof Antkowiak wyśpiewał zwycięstwo
Nowe konkurencje w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”!
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Oni chcą być jak...

Komentarze